Elektro

05. prosince 2022 00:04

Výroba rozváděčů je nyní intuitivnější!

Špatná komunikace, nedostatek času a kvalifikovaných pracovníků: to je, bohužel, neradostná realita každodenní práce při výrobě rozváděčů. Společnost EPLAN, poskytovatel softwarových řešení, může pomoci tuto situaci zlepšit: nová aplikace EPLAN Smart Mounting totiž podporuje vysoce účinným způsobem ruční montáž rozváděčů. Software tak vede techniky krok za krokem instalací montážních lišt, kabelových žlabů a elektrotechnických komponent a ukazuje, kde a jak se má příslušná komponenta nainstalovat. Dokonce i méně zkušení technici mohou pomocí 3D vizualizace přesně zjistit, kam je třeba jednotlivé součásti namontovat. V kombinaci s EPLAN Smart Wiring lze také přesně zobrazit zapojení rozváděče.

Inzerce

Eplan Smart Mounting.jpg: Nový software Eplan Smart Mounting urychluje montáž součástí ve výrobě rozváděčů.

Výrobci rozváděčů jsou pod rostoucím časovým tlakem a v mnoha případech se potýkají také s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků. Zde přichází na pomoc EPLAN Smart Mounting: nový software, který je poprvé prezentován na veletrhu SPS 2022 v Norimberku, provádí uživatele celým procesem montáže rozváděče. Pomáhá technikům při montáži všech součástí do rozváděče a na montážní desky. Postup montáže je prezentován uživatelsky přívětivým způsobem a je podporován 3D vizualizací. Technik tak okamžitě rozpozná, kam je třeba přístroje umístit. EPLAN Smart Mounting poskytuje technickým pracovníkům ve výrobě úplný seznam všech pracovních kroků, které je nutné provést. Začíná osazením montážních lišt a kabelových žlabů a končí umístěním elektrotechnických komponent včetně pomocných spínačů a časových relé. Aplikaci si můžete spustit v libovolném webovém prohlížeči, který má přístup na centrální webový server, a proto nevyžaduje žádnou instalaci, a lze ji použít přímo ve výrobní hale nebo dílně, například na tabletu.

Snadná montáž se správnými výsledky
Příslušné technické informace, včetně rozměrů a umístění přístrojů, výkresů pro vrtání otvorů a typů upevnění pro každou součást, poskytuje digitální dvojče vytvořené v softwaru EPLAN Pro Panel. Technici mohou přímo v aplikaci EPLAN Smart Mounting zadávat k jednotlivým součástem komentáře a posílat je zpět do technického oddělení. To znamená, že elektrotechnická dokumentace je vždy aktuální – a tím se zlepšuje komunikace mezi odděleními.

Další praktickou výhodou je, že změny v projektu lze nyní realizovat velmi rychle. Jestliže například došlo ke změnám v zákaznických specifikacích a je třeba přidat další jistič motoru nebo spínač, výrobní objednávku lze synchronizovat se změnou zadání a aktualizovat montážní postup. Software přesně ukazuje, kde je třeba přístroje odebrat, nebo které je naopak nutné přidat. To znamená, že již není zapotřebí provádět zdlouhavá ruční srovnávání dokumentace, což šetří čas a zajišťuje správné výsledky. A kdyby se přece jen objevily nějaké pochybnosti, poskytuje EPLAN Smart Mounting přímý přístup k interaktivním schématům.

EPLAN Smart Mounting2.jpg: Aplikace zobrazuje montážním pracovníkům, kde a jak mají být součásti umístěny.

Lepší přehled a větší flexibilita pro manažery výroby
Plnou podporu nezískávají jen pracovníci ve výrobní hale či dílně. Také manažeři výroby mají lepší přehled a větší flexibilitu – na první pohled mohou vidět stav otevřených objednávek. Aplikace zobrazuje průběh montáže krok za krokem: zeleně je označena dokončená instalace, zatímco červeně jsou označeny ještě nezpracované přístroje. V případě nedostatku komponent lze montáž rozpracovaného rozváděče snadno předat jinému zaměstnanci. Personální zdroje tak mohou být využívány mnohem flexibilněji pro různé výrobní kroky.

Skvělá interakce mezi montáží a zapojováním vodičů
Tím ještě celý proces zdaleka nekončí. Data ze softwaru EPLAN Pro Panel lze použít také pro konfekcionování vodičů. A s použitím aplikace EPLAN Smart Wiring jednotlivé vodiče snadno zapojíte. Jednotné rozhraní aplikací EPLAN Smart Mounting a EPLAN Smart Wiring, stejně jako softwaru EPLAN Pro Panel zajišťuje maximální konzistenci dat od začátku do konce. Software je přirozeně kompatibilní s běžnými, plně automatickými stroji pro konfekcionování vodičů, jako je např. Rittal Wire Terminal WT. Lze použít i prefabrikované vodiče. Cílem je dosáhnout nejvyššího možného stupně automatizace od počáteční fáze projektování a konstrukce až po výrobu, a zároveň zajistit maximální kvalitu a rychlost výroby.

Více najdete na: www.eplan.cz/reseni/eplan-smart-mounting/

 


Eplan Software & Service

EPLAN dodává softwarová řešení a služby pro inženýrské práce v oblastech elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost vyvíjí jedno z předních světových softwarových řešení pro konstrukční práce pro výrobce strojů a rozváděčů. EPLAN je také ideálním partnerem pro zefektivnění náročných inženýrských procesů.
Standardizovaná a současně na míru upravená rozhraní pro systémy ERP a PLM/PDM zajišťují konzistenci dat v celém hodnotovém řetězci. Práce se softwarem EPLAN přináší neomezenou komunikaci mezi všemi technickými disciplínami. Bez ohledu na to, zda jde o velký nebo malý podnik: zákazníci mohou své znalosti a zkušenosti využívat efektivněji. V celém světě je společností EPLAN podporováno 61 000 zákazníků. EPLAN chce dále růst spolu se svými zákazníky a partnery a prosazovat integraci a automatizaci inženýrských prací. V rámci sítě EPLAN Partner Network společně s partnery realizuje otevřená rozhraní a dokonalou integraci. Soustředí se na motto „Efficient Engineering“ – efektivní inženýrská práce. Společnost EPLAN byla založena v roce 1984 a je součástí vlastnické skupiny Friedhelm Loh Group. Friedhelm Loh Group provozuje po celém světě 12 vlastních výrobních podniků a 94 mezinárodních dceřiných firem. Celá skupina zaměstnává 11 600 lidí a vytváří obrat přibližně 2,2 miliardy eur (2020). V roce 2021 získala tato rodinná firma po třinácté v řadě ocenění pro špičkové zaměstnavatele „Top German Employer“. Kromě toho získala v průzkumu Deutschland Test časopisu Focus Money ocenění za vynikající profesní přípravu „Top Vocational Trainer“.
Pro více informací navštivte:
www.eplan.de a www.friedhelm-loh-group.com

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]