Elektro

10. května 2022 23:17

Veletrh AMPER 2022 nabitý energií a digitálními technologiemi

hala P –  úspory energie, fotovoltaika, vodiče a kabely, chytré instalace, osvětlení
hala F –  součástky a moduly elektroniky, elektromobilita                                          

hala V –  automatizace v průmyslu a dopravě, měřicí a regulační technika

Inzerce

Největší veletrh v ČR v 1. pololetí

Po dvouleté pauze se ve dnech 17. – 20. května 2022 uskuteční na Výstavišti Brno již 28. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER 2022. Jedná se o největší B2B veletrh svého oboru v České republice i na Slovensku.  

Veletrhu AMPER 2022 se zúčastní 570 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Očekávaná návštěvnost během čtyř dnů veletrhu je až 40 000 odborníků z řad techniků, projektantů, managementu společností a zástupců samospráv.

Mezi vystavovateli nalezneme nadnárodní korporace a světové lídry ve svých oborech, ale
i tradiční české podniky a nově vstupující firmy na trh.  Veletrh AMPER, pořádaný společností TERINVEST, bude zahájen tradiční soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER 2022.

I letos je pro návštěvníky připraven odborný doprovodný program. Mapuje aktuální témata v oborech automatizace & digitalizace, energetiky, IoT, 5G sítí, e-mobility a smart city. Kromě samostatných konferencí, seminářů i odborných školení lze navštívit i rozsáhlá vícedenní fóra na výstavních plochách v halách P a V.

Veletrh AMPER 2022 v číslech:

  • 570 vystavovatelů z 27 zemí světa (205 ze zahraničí – Indie 48, Slovensko 38, Německo 25, Turecko 16, Maďarsko 15, Rakousko 15, Polsko 10, Švýcarsko 5,
    Francie 4, Itálie 4, Rumunsko 3, Velká Británie 3, Bulharsko 2, Čína 2, Španělsko 2, Švédsko 2, Tchaj-wan 2, Belgie 1, Bělorusko 1, Hongkong 1, Chorvatsko 1, Irsko 1,
    Litva 1, Makedonie 1, Srbsko 1, USA 1);
  • 13 500 m2 čisté výstavní plochy v halách P, F, V a na venkovních plochách;
  • 20 vystavovatelů přihlásilo svůj exponát do soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu – ZLATÝ AMPER 2022;

Zahraniční účast

Zajímavostí letošního ročníku je Indický pavilon v hale P hostící 48 vystavovatelů z Indie. Tímto počtem se indické společnosti ujímají prvenství mezi zahraničními účastníky a překonávají tradičního největšího zahraničního partnera – Slovensko.

Doprovodný program 2022

COMPUTER STAGE (otevřené fórum v hale P 6.39)

Debaty a panelové diskuze určené širší veřejnosti o nejnovějších trendech v oborech informační technologie, 3D tisk a telekomunikace.

Zajímavá debata redaktorů časopisu Computer, hlavního partnera programu, bude probíhat například na téma uplatnění virtuální reality a strojového učení v průmyslu nebo revolučního nového standardu Wi-Fi (802.11ax). Diskutovat se bude i o tom, co by měl umět váš příští televizor nebo jaké jsou dostupné metody 3D tisku pro profesionály. Společnost Vodafone Business zde uvede chytrou síť pro IoT a prozradí, jak digitalizovat s pomocí národního plánu obnovy. V pátek proběhnou praktické ukázky programování elektroniky a jejich možnosti využití.

Program probíhá po celou dobu veletrhu. Více informací včetně programu najdete na našem webu ZDE.

 

FÓRUM AUTOMATIZACE & DIGITALIZACE (otevřené fórum v hale V 4.22)

Otevřený diskuzní prostor nabízí odborným návštěvníkům veletrhu sled zajímavých přednášek z oboru měřicí, regulační a automatizační techniky a průmyslové informatiky.

Diskutovat se bude například o efektivní digitalizaci průmyslové výroby s důrazem na kybernetickou bezpečnost řešení, dále zde bude uvedena nová generace odolných chytrých brýlí a asistované reality pro průmysl a také optovláknové senzorické systémy pro měření v pokročilých průmyslových aplikacích. Hlavní partner programu, časopis AUTOMA, si na pátek připravil speciální program pro studenty s názvem Automatizace hrou. Zpestřením nejen pro studenty bude i návštěva populárního robotického psa Spot od firmy Boston Dynamics.

Program probíhá po celou dobu veletrhu. Více informací včetně programu najdete na našem webu ZDE.

 

AMPER e-MOTION  (v hale F)

AMPER e-MOTION je populární výstavní sekce veletrhu AMPER, kde návštěvníci naleznou vše, co se týká elektromobility. Mohou si prohlédnout nabíjecí stanice a osobně vyzkoušet elektrické a hybridní dopravní prostředky.

Více informací najdete na našem webu ZDE.

 

AMPER SMART & SAFE CITY (v halách P, F, V a sály P1 a P3)

Chytrá řešení a technologie využitelná pro města, obce, městské služby i jiné organizace a diskuze s předními odborníky v oboru.

Kromě této prezentace vybraných firem přímo na veletrhu je součástí tohoto programu konference „Efektivní elektromobilita ve smart city“ dne 17. 5. 2022 v sále P1 a nově také konference KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST, která se bude konat 19. 5. 2022. v sálu P3.

Více informací najdete na našem webu ZDE.

 

AMPER STARTUP    (v hale P)

Podporujeme české inovátory – nově vstupující firmy na trh se představují na 5. ročníku AMPER STARTUP.

Na společné expozici najdeme inovátorská řešení z oblasti IoT, monitoringu energií a výroby, chytré senzoriky nebo kontroly kvality s využitím umělé inteligence.

Více informací najdete na našem webu ZDE.

 

Soutěž ZLATÝ AMPER

O prestižní křišťálovou cenu ZLATÝ AMPER a titul nejpřínosnější exponát veletrhu AMPER 2022 letos soutěží 22 exponátů z 20 vystavujících společností.

Hodnotitelské komisi letos předsedá prof. Ing. Zdeněk Peroutka, Ph.D., děkan Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni.  Odborná komise zasedá v mezinárodním složení a je sestavená z předních českých vědeckých kapacit v zastoupených oborech. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 1. den veletrhu od 17:30 hod. v konferenčním sálu P1 na Výstavišti Brno.

Více informací o soutěži včetně seznamu přihlášených exponátů naleznete na našem webu ZDE.

 

Záštity a odborné spolupráce

 

Mediální partneři

Mohlo by se Vám líbit

Výstružníky Seco Nanojet optimalizují odvod třísek a potlačují tak zmetkovost

Monolitní karbidové výstružníky Seco Nanojet zlepšují díky inovativnímu výstupu chladicí kapaliny odvádění třísek. Eliminují tak vznik zmetků, pěchování třísek nebo poškozování břitů, což vede k […]

Panasonic LP-RH: Nový CO2 popisovací laser

Vyšší přesnost a značení „on the fly“ při vysokých rychlostech je jen začátkem z výčtu mnoha funkcí řady LP-RH Inzerce Nové laserové CO2 popisovací systémy LP-RH […]

Výroba autoprůmyslu nad předkrizovými hodnotami

V prvních dvou měsících 2024 bylo na linkách tuzemských výrobců osobních vozidel zkompletováno již celkem 263 028 vozidel. To představuje meziroční nárůst o 22,3 %. […]