Elektro

20. listopadu 2019 11:01

Společnost Moxa představuje řešení pro zabezpečení průmyslových sítí, které řeší současné problémy kybernetické bezpečnosti

Společnost Moxa Inc., přední firma v oblasti průmyslové komunikace a sítí, dnes představila své Řešení pro zabezpečení průmyslových sítí (Industrial Network Defence Solution), které je navržené speciálně pro zajištění průmyslových sítí z pohledu provozní techniky (OT – Operations Technology) i informačních systémů (IT – Information Technology) a lépe se dokáže vypořádat s narůstajícími požadavky trhu na kompletní řešení kybernetické bezpečnosti průmyslových sítí.

Řešení pro zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa zahrnuje kritické metody kybernetické bezpečnosti ze sféry IT, jako systémy pro prevenci průniku (IPS – Intrusion Prevention System), které představují klíčovou komponentu strategií hloubkové obrany a jež jsou zde jsou speciálně přizpůsobené pro ochranu provozních sítí před kybernetickými hrozbami bez rizika přerušení průmyslových procesů.

Protože dostupnost systémů je v průmyslových provozech často tím nejdůležitějším hlediskem, operátoři sítí hledají efektivnější přístupy k jejich ochraně před kybernetickými hrozbami a útoky, tj. takové, které mají menší dopad na provoz a zaručují maximální dostupnost systémů. V současné době všeobecného rozšíření kyberbezpečnostních incidentů jsou vlády nuceny přijímat zákony, které vyžadují, aby se v průmyslových odvětvích, jako jsou energetika, doprava nebo kritická průmyslová výroba, do průmyslových řídicích systémů implementovala odpovídající opatření k jejich zabezpečení, zvláště v oblasti kritické infrastruktury. Výrobní podniky navíc začaly klást na kybernetickou bezpečnost svých průmyslových sítí větší důraz proto, aby zabránily výrobním ztrátám a poškození svého dobrého jména. A nakonec, zabezpečení průmyslových sítí je důležité v tom, že si přímo vynucuje spolupráci oddělení OT a IT, aby společně hledala jednotné ucelené řešení.

„Jsme přesvědčeni, že optimální způsob instrumentace řešení pro zabezpečení průmyslových sítí je ve společném úsilí odborníků OT a IT,“ řekl Samuel Chiu, generální ředitel Industrial Networking Business Group společnosti Moxa. „S velkými dlouhodobými zkušenostmi v oboru průmyslových sítí a protokolů si můžeme dovolit posílit průmyslovou komunikační infrastrukturu o integrované bezpečnostní řešení OT-IT, které poskytuje dodatečnou ochranu průmyslovým sítím a ochraňuje je více než jen zviditelněním přehledu o síti a detekcí potenciálních hrozeb.“

S ohledem na rostoucí poptávku po zabezpečení průmyslových sítí alokuje Moxa významné zdroje do vývoje průmyslových síťových zařízení, jako jsou zabezpečené routery a ethernetové switche, s pokročilými bezpečnostními funkcemi, které vycházejí z normy IEC 62443. Moxa navíc vyvinula své Řešení pro zabezpečení průmyslových sítí, Industrial Network Defense Solution, které zahrnuje IT technologie, jako jsou systémy pro prevenci průniku IPS, a přístupy, které umožňují jejich využití v průmyslových úlohách. To umožňuje zákazníkům efektivně detekovat podezřelé chování v síti a zabránit mu, ať přichází z provozní sítě nebo z internetu.

Řešení pro zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa zahrnuje průmyslový systém pro detekci a prevenci průniku, IPS/IDS, EtherFire (průmyslový firewall nejnovější generace) a MXsecurity (software pro správu zabezpečení), které společně zajišťují:

Pokročilou ochranu sítě
S využitím IPS/IDS v průmyslových sítích mohou uživatelé prostřednictvím whitelistů a segmentace chránit kritické prostředky blokováním internetových červů a minimalizací možnosti útoků trojským koněm.
Integrace OT-IT
PacketGuard od firmy Moxa umožňuje rozeznat široce rozšířené průmyslové protokoly a ochránit je před
průnikem a jiným škodlivým chováním v síti, které může mít nepříznivý vliv na síťový provoz.
Centralizovaná správa zabezpečení
Přehled o kybernetických aktivitách umožňuje uživatelům filtrovat problémy a automaticky dodávat virtuální záplaty do EtherFire a průmyslový systém pro detekci a prevenci průniku, IPS/IDS, zajistit tak aktualizaci síťových zařízení a jejich ochranu nyní i v budoucnu.

„Moxa se věnuje vývoji svých komunikačních produktů se zabudovanými funkcemi pro zabezpečení, které umožní našim zákazníkům vyvíjet bezpečnou síťovou infrastrukturu,“ řekl Li Peng, Product Manager Industrial Network Security Business Unit firmy Moxa. „Se solidními základy v oboru průmyslových sítí přináší nové řešení našim zákazníkům z OT ucelenou bezpečnostní OT-IT platformu pro zabezpečení komunikace v průmyslu. Naše řešení neustále vyvíjíme tak, aby uspokojovala požadavky zákazníků z různých průmyslových odvětví.“

Klíčové komponenty řešení pro zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa budou uvedeny na trh v prvním čtvrtletí roku 2020. Více informací o řešení pro zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa najdou zájemci na www.moxa.com/Security.

Moxa představí své řešení pro zabezpečení průmyslových sítí od 26. do 28. listopadu na veletrhu SPS 2019 v Norimberku. Setkejte se s našimi odborníky v našem stánku 231 v hale 9. Těšíme se na rozhovory s vámi!

O zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa

S cílem zajistit ochranu propojení v průmyslovém prostředí firma Moxa investovala do vývoje síťových zařízení s posíleným zabezpečením, včetně zabezpečených routerů a ethernetových switchů. Ve světle zvýšených kybernetických hrozeb, jimž průmyslové sítě čelí, rozšířila Moxa svůj sortiment pro zabezpečení sítí o Řešení pro zabezpečení průmyslových sítí, které vyvinula ve spolupráci s parnerskou firmou TXOne Networks. Účelem joint venture firem Moxa a Trend Micro je využít to nejlepší ze zkušeností firmy Moxa v oblasti provozních zařízení OT a zkušenosti firmy Trend Micro v oblasti IT k vytvoření pokročilých řešení, které pomohou urychlit přechod průmyslového světa k zabezpečeným automatizačním architekturám.


O firmě Moxa

Moxa je přední dodavatel zařízení edge, průmyslových počítačů a systémů komunikační infrastruktury pro propojení zařízení v rámci průmyslového internetu věcí. Moxa s více než třiceti lety zkušeností v oblasti průmyslu propojuje 57 miliónů zařízení po celém světě a má distribuční a servisní síť sloužící zákazníkům ve více než sedmdesáti zemích. Moxa dodává spolehlivou průmyslovou komunikační techniku a poskytuje spolehlivé služby pro komunikační infrastrukturu s trvalým přínosem pro své zákazníky. Informace o řešeních od firmy Moxa jsou dostupné na www.moxa.com.

Mohlo by se Vám líbit

Představte své inovace na veletrhu HANNOVER MESSE 2023

Od 17. do 21. dubna 2023 se uskuteční v Hannoveru tradiční strojírenský veletrh HANNOVER MESSE. Jste firma působící v oblasti strojírenství, elektrotechniky, digitálního průmyslu, aromatizace […]

Bosch Connected World 2022 Kampaň pro digitalizaci: Bosch investuje další miliardy do oblastí budoucího digitálního růstu

Bosch spolupracuje s IBM na kvantové výpočetní technice Dr. Stefan Hartung: „Pro Bosch představuje digitalizace velké příležitosti ve všech oblastech podnikání.“ Do roku 2025: 10 […]

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich. Pivovar Muflon je […]