Elektro

23. listopadu 2022 23:48

Software pro elektro inženýring v oblasti výstavby pivovarů

Na území ČR a SR je několik stovek minipivovarů jejichž kvalita piva je odlišuje od průmyslových velkovýrobců. Zde je příběh jednoho z nich.

Pivovar Muflon je řemeslný pivovar nacházející se v jižní části Prahy nedaleko Tvrze Kunratice. Pivo se zde vařilo již od roku 1901 a po více než 100 letech byla obnovena výroba piva v malém pivovaru s objemem varny 40 hl. V pivovaru se vyrábí klasické spodně kvašené ležáky, pšeničná piva, ale i svrchně kvašená piva typu ALE, IPA apod.

Piva Muflon s láskou a péčí

Pro vaření piva jsou použity nejkvalitnější suroviny zpracovávané podle tradičních i originálních postupů s podporou špičkového technického vybavení. Piva jsou vyráběna v dokonale kontrolovaném výrobním procesu, při dodržování všech zásad hygieny a sanitace, jsou nefiltrovaná a nepasterovaná. Tím piva Muflon získávají vlastnosti piva čerstvého a stálou přítomností kvasinek také piva živého.

Majitelé s odborností

Provoz pivovaru Muflon zajišťuje společnost Czech Brewmasters s.r.o., která má mnohaleté zkušenosti i s dalšími aktivitami v oblasti pivovarnictví včetně výroby a dodávky minipivovarů. Za celou dobu svého působení společnost dodala více než 60 minipivovarů, z nichž doposud ani jeden neukončil činnost. Je to tím, že Czech Brewmasters dokáže kromě dodávky provést i kalkulaci návratnosti, optimalizaci provozu a konzultace k vhodnému provozu. Základem je, že majitelé jsou sládci z oboru a ví, co chtějí vyrobit.

Aby vše správně fungovalo a pivo chutnalo

Při výrobě piva je důležitých spousta kroků, jako výběr odpovídající ingredience a také správná technologie výroby. Toho si jsou majitelé pivovaru Muflon a zároveň společnosti Czech Brewmasters vědomi, a proto pro výstavbu minipivovarů používají jako své subdodavatele firmy s odpovídajícími zkušenostmi zaručující kvalitu výroby a tím i výsledného piva. Jako dodavatel technologie chlazení se etablovala firma GEOTEK, spol. s .r.o. ze Starého Kolína.

Kvalitní software při projektování technologie chlazení

GEOTEK je český výrobce chladicí a klimatizační techniky s mnohaletými zkušenostmi. Zajišťuje návrh a dodávku technologií na míru se zpracováním odpovídající dokumentace, jak pro výrobu, tak i následný servis. „Při zpracování dokumentace elektro a dokumentace měření a regulace u našich projektů již mnoho let spolupracujeme se společností TECHNODAT. Aktuálně máme od nich nasazený inženýrský software Engineering Base, pomocí kterého dokážeme rychle a kvalitně zpracovat dokumentaci s minimalizací chyb“, říká Jiří Bryscejn, majitel společnosti GEOTEK.

„Stopa“ Engineering Base při výrobě dobrého piva

Engineering Base (EB) je projekční platforma používaná v různých oblastech průmyslu s celou řadou významných referencí. Jeho využití při výrobě piva má pro nás mimořádnou příchuť, neboť na co jiného bychom měli být jako Češi hrdi, když ne na dobré pivo.

TECHNODAT si ověřil kvalitu piva v praxi

V rámci akce „Jeden den sládkem v pivovaru“ měl zástupce dodavatele platformy EB možnost strávit den při výrobě piva v pivovaru Muflon. Kromě předávání praktických informací o technologii výroby došlo samozřejmě i na degustaci vyráběných piv. Té neunikly jak klasické ležáky 11° a 12°, tak i svrchně kvašený ALE. Došlo i ke „zkřivení“ tváře při požití dobrého kyseláče Sour. „Jsem rád za to, jak se Engineering Base podílí na produkci kvalitního českého piva a přeji pivovaru Muflon mnoho úspěchů v dalších letech a spoustu spokojených zákazníků“, říká na závěr Pavel Budovič, obchodní ředitel společnosti Technodat Elektro.

Více o platformě ENGINEERING BASE a jejím využití – http://www.engineeringbase.cz/

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]