Elektro

11. listopadu 2022 13:44

Snadnější natáčení s novou generací PTZ kamer AW-UE160W/K od Panasonicu

Vůbec první PTZ kamera ve svém oboru[1] kompatibilní se standardem SMPTE ST2110[2] je vybavena nově vyvinutým obrazovým snímačem s nejmodernější generací procesoru pro zpracování obrazu[3].

 

Společnost Panasonic Connect Europe dnes představila novou generaci integrované PTZ kamery AW-UE160W/K s rozlišením 4K. Vysokou kvalitu snímání i výkon ocení hlavně zákazníci zaměřující se na zábavní průmysl, vysílání, akce a video produkci. Panasonic ji uvede na trh v prvním čtvrtletí roku 2023.

Tato nová vlajková loď umožňuje nové a jedinečné vizuální vyjádření díky kombinaci flexibility PTZ kamery, kterou lze libovolně nastavovat do různých poloh a úhlů a funkce systémové kamery používané ve vysílacím průmyslu. Vedle vynikající vysoké citlivosti F14/2 000 LX 4[4] a širokopásmové funkci NDI®[5] se však AW-UE160 stala vůbec první kompaktní PTZ kamerou podporující standardy SMPTE ST2110 dostupné prostřednictvím jednoduché softwarové volby.

Jako první kombinuje silné stránky systémových a PTZ kamer. Dosahuje tak nejvyšší filmové úrovně i jedinečných video efektů, kterých lze docílit pomocí různých natáčeních metod. Široké spektrum nových funkcí poskytují divákům nevídané zážitky, a to včetně pohlcujícího obrazu z naprosto unikátní perspektivy.

Klíčové vlastnosti

1.Bezkonkurenční výkon a funkčnost

Kromě vysoké citlivosti F14/2,000 LX, která odpovídá standardům studiových kamer i nejnovější generaci procesoru pro zpracování obrazu, je model AW-UE160 vybaven nově vyvinutým automatickým zaostřováním s fázovou detekcí (PDAF). To umožňuje vysokorychlostní zaostřování a lze jej tak použít ke snímání rychle se pohybujících objektů. Nová PTZ kamera nabízí řadu funkcí umožňující vysoce precizní produkci videa, patří mezi ně například nový mechanismus PTZ, 20násobný optický zoom a hybridní stabilizace obrazu.

2. Nová generace a možnosti videoprodukce

PTZ kamera AW-UE160 jako první také podporuje SMPTE ST2110, přenosový standard IP pro vysílací průmysl a bezdrátový přenos pomocí 5G mobilního routeru (přes USB tethering). Dovoluje zpětné zobrazení[6] i možnost žluté zadní kontrolky, která je nezbytná pro kombinovaný provoz se systémovými kamerami. Kromě toho lze využít i funkci ořezávání zoomu, díky kterému lze získat video výstup z více úhlů pomocí jediné kamery a dvou vysokorychlostních výstupů (HD) z SDI/HDMI.

3. Snadné a všestranné použití kamery snižuje stres při natáčení

Podpora různých rozhraní a protokolů (SMPTE ST2110, širokopásmové NDI®6, NDI®|HX6, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS atd.) snižuje zátěž při zavádění kamery do stávajících systémů. I když výstup probíhá z více koncovek současně, není nijak omezen, což umožňuje simultánní provoz v rozlišení 4K. Podpora scénických snímků, kontrola nad barevnou matricí, volně stažitelný software Panasonic a Remote Operation Panel (ROP) pro hromadnou správu více kamer ještě více usnadňují kombinovaný provoz se systémovými kamerami. Kromě toho funkce zobrazení křivky a funkce zobrazení vodorovného hladinoměru snižují zátěž spojenou s nastavením a úpravou obrazu.

Pro více informací o kameře Panasonic AW-UE160W/K PTZ navštivte: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/aw-ue160


[1] K říjnu 2022, podle našeho průzkumu
[2] Pro použití funkce SMPTE ST2110 je nutná aktivace pomocí dodatečného softwarového klíče AW-SFU60 kompatibilního se SMPTE ST2110, který se prodává samostatně.
[3] K říjnu 2022
[4] F11/2 000lx za normálního režimu.
[5] NDI® je nový protokol vyvinutý společností NewTek, Inc., který podporuje pracovní postupy při tvorbě IP videa. NDI® je registrovaná ochranná známka společnosti NewTek, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. V tomto případě se NDI® používá pro označení nízké prodlevy s vysokou šířkou pásma NDI®, NDI®|HX se používá pro označení vysoké účinnosti s nízkou šířkou pásma NDI®|HX.   
[6] Ke zpětnému zobrazení videa je nutné použít funkci SMPTE ST2110.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]