Elektro

09. března 2016 09:32

SmartWire-DT společnosti Eaton nyní nově nabízí bránu pro komunikační sběrnici EtherCAT

Společnost Eaton, lídr v oblasti přístrojů pro distribuci a řízení elektrické energie, uvedla na trh novou komunikační bránu, která umožňuje připojení systému SmartWire-DT v aplikacích se sběrnicovým systémem EtherCAT. Komunikační brána EU5-SWD-EtherCAT je nejnovějším výsledkem spolupráce se společností Hilscher Gesellschaft für Systemautomation z německého Hattersheimu.

Systém SmartWire-DT k již podporovaným rozhraním pro aplikačních sběrnice Profibus-DP, CANopen, Modbus- TCP, Ethernet/IP, PROFINET a Powerlink rovněž přináší díky nové komunikační bráně podporu sběrnice EtherCAT, kterou vyvinula společnost Beckhoff pro účely vysokorychlostních automatizačních úloh v reálném čase. Všechny výhody filosofie SmartWire-DT od společnosti Eaton, mezi které patří zjednodušené projektování a konstrukce, snadné propojení přístrojů, rychlé uvedení do provozu a údržba, tedy mohou nyní využívat i uživatelé technologie EtherCAT. Mezi zařízení přímo připojitelné ke SmartWire-DT patří ovládací prvky, stykače, motorové spouštěče, softstartéry, frekvenční startéry a frekvenční měniče, jističe a systémy HMI/PLC nebo nově představené I/O moduly v krytí IP67, které jsou určeny pro strojní periferie.

V systémech EtherCAT lze nyní zcela transparentně používat širokou škálu ovládacích a automatizačních zařízení, jako jsou tlačítka, přepínače RMQ, stykače DIL, konvenční a elektronické motorové spouštěče PKZ, PKE, softstartéry DS7, frekvenční startéry PowerXL a jističe řady NZM.

Komunikační brána přenáší prostřednictvím technologie EtherCAT data z připojených zařízení SmartWire-DT do příslušného PLC nebo jiného řídicího prvku. V cyklickém režimu může přenášet až 1000 bajtů vstupních a výstupních dat z maximálně 99 zařízení. Navíc brána podporuje i acyklickou komunikaci. Nechybí ani integrovaný 100 Mb/s Ethernet switch pro propojení sběrnice EtherCAT a USB port pro diagnostické účely.

Brána EU5-SWD-EtherCAT se konfiguruje, stejně jako ostatní zařízení sítě EtherCAT, pomocí ESI souboru, který se vloží do programovacího softwaru. Jednotlivé moduly SmartWire-DT jsou vybírány a parametrizovány běžným způsobem.

Společnost Eaton nabízí pro účely projektování, konfigurace a uvádění do provozu systému SmartWire-DT ověřený softwarový nástroj SWD-Assist. Uživatelé mohou v konfiguračním nástroji snadno vybrat kterékoliv zařízení, přidat ho do své aplikace nebo nastavit parametry jednotlivých zřízení. K dispozici je rovněž softwarový průvodce, který umožňuje snadnou a rychlou kontrolu konfigurace.

Všechna připojená zařízení SmartWire-DT lze uvést do provozu s pomocí diagnostického rozhraní komunikační brány. Díky tomu lze přípravu pro provoz dokončit rychle a pohodlně bez nutnosti připojení PLC. Zařízení SmartWire-DT je možné díky certifikacím CE, UL a CSA používat po celém světě. Chcete-li se dovědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@Eaton_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton EMEA) LinkedIn firemní stránce.

www.eaton.cz


O společnosti Eaton

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie. Eaton je společností zabývající se řízením energie s přibližně 97 000 zaměstnanců. Společnost Eaton svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii efektivněji, bezpečněji a udržitelněji. Eaton prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách www.eaton.eu.


 

Mohlo by se Vám líbit

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]

Podlahové rošty a schodišťové stupně Kytulava. Umožňují snadnou a rychlou instalaci a bezpečný provoz nejen v exteriéru

Společnost Kytulava představuje lehké ocelové konstrukce do exteriéru i interiéru průmyslových staveb, jsou to především podlahové rošty, schodišťové stupně, žebříkové příčky a další. Kytulava patří […]