Elektro

09. března 2016 09:32

SmartWire-DT společnosti Eaton nyní nově nabízí bránu pro komunikační sběrnici EtherCAT

Společnost Eaton, lídr v oblasti přístrojů pro distribuci a řízení elektrické energie, uvedla na trh novou komunikační bránu, která umožňuje připojení systému SmartWire-DT v aplikacích se sběrnicovým systémem EtherCAT. Komunikační brána EU5-SWD-EtherCAT je nejnovějším výsledkem spolupráce se společností Hilscher Gesellschaft für Systemautomation z německého Hattersheimu.

Systém SmartWire-DT k již podporovaným rozhraním pro aplikačních sběrnice Profibus-DP, CANopen, Modbus- TCP, Ethernet/IP, PROFINET a Powerlink rovněž přináší díky nové komunikační bráně podporu sběrnice EtherCAT, kterou vyvinula společnost Beckhoff pro účely vysokorychlostních automatizačních úloh v reálném čase. Všechny výhody filosofie SmartWire-DT od společnosti Eaton, mezi které patří zjednodušené projektování a konstrukce, snadné propojení přístrojů, rychlé uvedení do provozu a údržba, tedy mohou nyní využívat i uživatelé technologie EtherCAT. Mezi zařízení přímo připojitelné ke SmartWire-DT patří ovládací prvky, stykače, motorové spouštěče, softstartéry, frekvenční startéry a frekvenční měniče, jističe a systémy HMI/PLC nebo nově představené I/O moduly v krytí IP67, které jsou určeny pro strojní periferie.

V systémech EtherCAT lze nyní zcela transparentně používat širokou škálu ovládacích a automatizačních zařízení, jako jsou tlačítka, přepínače RMQ, stykače DIL, konvenční a elektronické motorové spouštěče PKZ, PKE, softstartéry DS7, frekvenční startéry PowerXL a jističe řady NZM.

Komunikační brána přenáší prostřednictvím technologie EtherCAT data z připojených zařízení SmartWire-DT do příslušného PLC nebo jiného řídicího prvku. V cyklickém režimu může přenášet až 1000 bajtů vstupních a výstupních dat z maximálně 99 zařízení. Navíc brána podporuje i acyklickou komunikaci. Nechybí ani integrovaný 100 Mb/s Ethernet switch pro propojení sběrnice EtherCAT a USB port pro diagnostické účely.

Brána EU5-SWD-EtherCAT se konfiguruje, stejně jako ostatní zařízení sítě EtherCAT, pomocí ESI souboru, který se vloží do programovacího softwaru. Jednotlivé moduly SmartWire-DT jsou vybírány a parametrizovány běžným způsobem.

Společnost Eaton nabízí pro účely projektování, konfigurace a uvádění do provozu systému SmartWire-DT ověřený softwarový nástroj SWD-Assist. Uživatelé mohou v konfiguračním nástroji snadno vybrat kterékoliv zařízení, přidat ho do své aplikace nebo nastavit parametry jednotlivých zřízení. K dispozici je rovněž softwarový průvodce, který umožňuje snadnou a rychlou kontrolu konfigurace.

Všechna připojená zařízení SmartWire-DT lze uvést do provozu s pomocí diagnostického rozhraní komunikační brány. Díky tomu lze přípravu pro provoz dokončit rychle a pohodlně bez nutnosti připojení PLC. Zařízení SmartWire-DT je možné díky certifikacím CE, UL a CSA používat po celém světě. Chcete-li se dovědět více o společnosti Eaton, navštivte www.eaton.cz. Pro všechny poslední novinky se připojte na Twitter přes (@Eaton_EMEA) nebo je naleznete na naší (Eaton EMEA) LinkedIn firemní stránce.

www.eaton.cz


O společnosti Eaton

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocí záložních zdrojů; řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí; a inženýrských službách. Díky své sadě globálních řešení je společnost Eaton připravena řešit i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie. Eaton je společností zabývající se řízením energie s přibližně 97 000 zaměstnanců. Společnost Eaton svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii efektivněji, bezpečněji a udržitelněji. Eaton prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací naleznete na stránkách www.eaton.eu.


 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]