Elektro

29. května 2024 17:05

Servomotor s umělou inteligencí na SPS Parma

Dne 28. května se otevřely brány veletrhu SPS Parma a Panasonic má na stánku úplnou novinku – první servomotor s vestavěnou umělou inteligencí. Tento inovativní produkt je vystaven v plně funkčním stroji, a technici jsou připraveni poskytnout veškeré informace o jeho nových funkcích a jejich vlivu na vývoj a realizaci budoucích projektů.

Nejedná se však o představení v pravém slova smyslu. Ten oficiální evropský křest proběhne až na nějakém podzimním veletrhu … třeba se podaří připravit evropskou premiéru na brněnské MSV.

Co Minas A7 v budoucnu nabídne? S frekvencí odezvy 4 kHz je to bezkonkurenční rychlost a s rozlišením snímače 27 bitů zase mimořádně přesné polohování. Co však je opravdu revoluční? Disponuje přesným laděním s umělou inteligencí díky které anitivibrační filtry zoptimalizují parametry automaticky za desetinu původního času. Ušetří tak až 90 % času lidské obsluhy.

Precizní vývoj proběhl v Japonsku a zároveň tam také padlo rozhodnutí, že upřednostní poptávky asijského trhu a do Evropy „pustí“ Minas A7 až ve druhé fázi.

Díky přesnému ladění řízenému umělou inteligencí a špičkovému výkonu změní „á sedmička“ pravidla hry pro efektivitu a přesnost ve výrobě. K vidění na SPS nebo pěvně věřím na podzim na MSV.

Více informací zde:
https://ac-blog.panasonic.com/e/motor/fa-motor/ac-servo/a7/special/top

Luděk Barták

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]