Elektro

14. března 2017 15:11

SAFIRAL má výrobní třídy dle IPC-A-610

Společnost SAFIRAL nabízí komplexní služby v oblasti zakázkové výroby elektroniky včetně expresní realizace. Vzhledem k velkému portfoliu strojního vybavení a rozšíření výroby do dalších prostor dojde k rozdělení linek dle vlastních výrobních tříd, které vychází ze standardu IPC-A-610 Kritéria přijatelnosti elektronických sestav. Zde jsou definovány tři třídy:

  • Třída 1 – Elektronické výrobky pro obecné použití
  • Třída 2 – Elektronické výrobky pro specializované použití
  • Třída 3 – Elektronické výrobky pro kritické aplikace

Ve standardu IPC-A-610 je popsáno, jak má vypadat např. umístění a zapájení součástek a tyto třídy upřesňují, co je ještě přijatelné a co nikoliv.

SAFIRAL v návaznosti na to zavádí vlastní výrobní třídy (VT) pro osazování, které vychází z IPC a doplňují konkrétní limitní specifikaci součástek, roztečí a typů.Celá výrobní technologie SAFIRAL zvládne VT 2 a nejnovější stroje pak VT 3. Výrobní třída 1 je zavedena pro dosažení maximální efektivity, optimalizace a nejlepšího poměru cena/kvalita. K tomu jsme schopni nabídnout maximální rychlost realizace zakázek, což pro komplexní službu jsou už dva pracovní dny, a to zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek). Běžný termín pro prototypovou komplexní výrobu je 10 pracovních dnů, pro větší zakázky pak dle dohody.

Mezi novinky v technologickém vybavení patří optický tester AOI Extra Eye a dále selektivní pájení v ochranné atmosféře Interselect IS – B-335S. Díky dokončené rekonstrukci další budovy se výrobní prostory rozšiřují o 260 m2 v provedení EPA (Electrostatic Discharge Protected Area).

Tab. 1 Tabulka výrobních tříd SAFIRAL

Ostatní certifikace: ČSN EN ISO 9001:2009, ČSN EN ISO 14001:2005.

K technologii máme především připravený tým zkušených pracovníků, kteří dokáží zrealizovat zakázku v požadovaném termínu a kvalitě, ať už jde o automotive, průmyslovou elektroniku, aerospace, železnice, medicínskou techniku, nebo jakoukoli jinou oblast.

www.safiral.cz

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]