Elektro

14. března 2017 15:11

SAFIRAL má výrobní třídy dle IPC-A-610

Společnost SAFIRAL nabízí komplexní služby v oblasti zakázkové výroby elektroniky včetně expresní realizace. Vzhledem k velkému portfoliu strojního vybavení a rozšíření výroby do dalších prostor dojde k rozdělení linek dle vlastních výrobních tříd, které vychází ze standardu IPC-A-610 Kritéria přijatelnosti elektronických sestav. Zde jsou definovány tři třídy:

  • Třída 1 – Elektronické výrobky pro obecné použití
  • Třída 2 – Elektronické výrobky pro specializované použití
  • Třída 3 – Elektronické výrobky pro kritické aplikace

Ve standardu IPC-A-610 je popsáno, jak má vypadat např. umístění a zapájení součástek a tyto třídy upřesňují, co je ještě přijatelné a co nikoliv.

SAFIRAL v návaznosti na to zavádí vlastní výrobní třídy (VT) pro osazování, které vychází z IPC a doplňují konkrétní limitní specifikaci součástek, roztečí a typů.Celá výrobní technologie SAFIRAL zvládne VT 2 a nejnovější stroje pak VT 3. Výrobní třída 1 je zavedena pro dosažení maximální efektivity, optimalizace a nejlepšího poměru cena/kvalita. K tomu jsme schopni nabídnout maximální rychlost realizace zakázek, což pro komplexní službu jsou už dva pracovní dny, a to zahrnuje výrobu plošných spojů, nákup materiálu a osazení (za předpokladu vyrobitelnosti DPS a dostupnosti součástek). Běžný termín pro prototypovou komplexní výrobu je 10 pracovních dnů, pro větší zakázky pak dle dohody.

Mezi novinky v technologickém vybavení patří optický tester AOI Extra Eye a dále selektivní pájení v ochranné atmosféře Interselect IS – B-335S. Díky dokončené rekonstrukci další budovy se výrobní prostory rozšiřují o 260 m2 v provedení EPA (Electrostatic Discharge Protected Area).

Tab. 1 Tabulka výrobních tříd SAFIRAL

Ostatní certifikace: ČSN EN ISO 9001:2009, ČSN EN ISO 14001:2005.

K technologii máme především připravený tým zkušených pracovníků, kteří dokáží zrealizovat zakázku v požadovaném termínu a kvalitě, ať už jde o automotive, průmyslovou elektroniku, aerospace, železnice, medicínskou techniku, nebo jakoukoli jinou oblast.

www.safiral.cz

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]