Elektro

09. září 2015 13:09

Řada měřicích modulů PAPAGO se rozrůstá o verzi WiFi

Řada měřicích modulů PAPAGO se rozrůstá o verzi WiFi

PAPAGO („papoušek“ v jazyku Esperanto, [papa:go]) je řada produktů společnosti Papouch s. r. o., která byla představena na Amperu 2015. Moduly PAPAGO jsou určené k měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání. Moduly jsou k dispozici s rozhraním Ethernet (síť LAN) a nově také WiFi. Základní vlastnosti všech typů modulů jsou společné:

 • komunikační rozhraní Ethernet nebo WiFi
 • interní webové stránky a mnoho komunikačních protokolů (viz dále)
 • jednoduché nastavení na interních webových strán-kách nebo přes rozhraní USB
 • skvělá cena
 • napájení PoE pro verzi s rozhraním Ethernet. Možnost připojení síťového adaptéru zůstává
 • interní paměť a zálohované hodiny reálného času. Do paměti jsou automaticky ukládána naměřená data i s časem měření v případě, že dojde ke ztrátě komunikace. Po obnovení spojení jsou data automaticky doposlána.
 • Kovová robustní krabička s pěkným vzhledem, která může být montována i na lištu DIN. Na krabičce jsou popisy, které umožní zapojení bez nahlížení do manuálu. Zprovoznění pomohou i indikační LED pro všechny důležité stavy.
 • Možnost zobrazení, uložení a vyhodnocení dat v programu Wix (wix.papouch.com), který je pro menší počty měřených veličin zdarma.

Moduly PAPAGO mají napájení PoE, ale lze připojit i napájecí adaptér (vlevo). Připojení sensorů k PAPGO 2TH ETH (vpravo)

Komunikace

Moduly PAPAGO ETH a PAPAGO WiFi komunikují několika standardními protokoly. To umožňuje moduly snadno začlenit do větších systémů a data zpracovávat.

Klasickým protokolem pro využití v automatizaci je MODBUS TCP. Další komunikační možností je protokol SNMP, včetně posílání zpráv typu TRAP při nastavených událostech. Možné je také využít protokol HTTP GET s otevřenými nebo šifrovanými daty, který se těší velké oblibě a nepotřebuje pevnou IP adresu. Moduly PAPAGO umí také poslat email při nastavených událostech. Z důvodů zpětné kompatibility je možné využít i protokol SPINEL (firemní otevřený a dobře popsaný protokol Papouch s. r. o). Všechny měřené veličiny jsou samozřejmě vidět na interních webových stránkách.

Dostupné a připravované moduly PAPAGO

 • 2TH – měření teploty a vlhkosti ve dvou místech. Využívají se polovodičová čidla
 • 2PT – měření teploty ve dvou místech, používají se čidla Pt100
 • 2TC – jako 2PT, ale s termočlánky typu K
 • RFID – modul pro čtení bezkontaktních karet a práci s nimi
 • 5DI – snímání stavu 5 digitálních vstupů určeno zejména pro měřiče energií s impulsním výstupem
 • PTS – měření teploty s čidlem Pt100, které je již zapojeno do vstupe stávajícího regulátoru apod. Hlavní použití je při logování teploty v dříve autonomních systémech

Všechny uvedené moduly PAPAGO je možné objednat s rozhraním Ethernet nebo WiFi. Moduly PAPAGO je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici výrobce poradí s jejich aplikací.

www.papouch.com

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]