Elektro

09. března 2016 11:28

R & S Scope Rider: první přenosný osciloskop s parametry laboratorního přístroje

Společnost Rohde & Schwarz představuje první přenosný osciloskop, který má funkce, vzhled i vlastnosti jako nejmodernější laboratorní osciloskopy. Osciloskop R & S Scope Rider nabízí pět přístrojů v jednom kompaktním zařízení, a díky odolnému provedení je dokonalým nástrojem i pro instalační práce a údržbu.

Vlastnosti a funkce osciloskopu R & S® Scope Rider jej předurčují pro vyhledání a odstranění systémových chyb jak v laboratorním, tak i venkovním prostředí. Díky bateriovému napájení a odolnému provedení jej můžete využít v nejrůznějších podmínkách.

Výkon laboratorního osciloskopu

Šířka pásma 60 až 500 MHz při vzorkovacím kmitočtu 5 Gvzorků/s, 10-bitový A/D převodník vyvinutým společností Rohde & Schwarz nebo paměť 500 000 vzorků, tím vším překonává R & S® ScopeRider parametry ostatních srovnatelných přístrojů.

Vynikající vertikální citlivost 2 mV/dílek umožňuje analyzovat i velmi slabé signály. Spouštění událostmi a dekódování dat protokolů umožňuje pohodlné odstraňování chyb digitálních řídicích signálů. Digitální systém spouštění zajišťuje nejlepší citlivost, jaká je u přenosných osciloskopů k dispozici. Celkem 14 typů spouštění zaručuje flexibilitu požadovanou pro zachycení právě toho správného signálu. Přenosný osciloskop R & S® ScopeRider je vybaven 35 automatickými měřicími funkcemi a při analýze parametrů signálů poskytuje možnosti laboratorních přístrojů.

Bezpečná měření výkonové elektroniky

Osciloskop R & S® ScopeRider nabízí až čtyři izolované vstupní kanály kategorie CAT IV 600 V, které umožňují měření v elektronických obvodech s velkým napětím, aniž by byla ohrožena bezpečnost pracovníků. Digitální řídicí signály lze analyzovat s využitím osmibitového rozhraní logických signálů, které je izolováno od analogových vstupních kanálů. Funkce spouštění událostmi na sběrnici a dekódování dat na sběrnici, kterými je osciloskop R & S® ScopeRider vybaven, jsou u přenosných přístrojů nevídané a umožňují přímé zobrazené dekódovaných zpráv.

Uživatelské rozhraní navržené podle potřeb zákazníků

Osciloskop R & S® ScopeRider využívá nejnovější zobrazovací technologie, které zaručují křišťálově čisté zobrazení na barevném kapacitním dotykovém displeji s vysokým rozlišením. Nastavení osciloskopu je možné snadno upravovat na obrazovce, přitom tlačítka s pevně přiřazenými funkcemi zaručují rychlý přístup k důležitým funkcím osciloskopu. Centrální víceúčelové točítko umožňuje rychlé úpravy nastavení, například spouštěcí úrovně nebo vertikálního umístění pro každý kanál. Osciloskop je plně ovladatelný také tlačítky, a proto jej můžete používat, i když bezpečnost práce nebo počasí vyžadují, abyste měli rukavice. Důležitá nastavení (například režimu spouštění, automatických měřicích funkcí nebo nastavení kanálů) vysvětlují snadno pochopitelné diagramy.

Vysokorychlostní systém sběru dat s velkou kapacitou paměti: už nikdy nepřehlédnete ojediněle objevující se chyby

Zachycení a analýza ojedinělých anomálií u elektrických signálů jsou typickým případem využití osciloskopu při odstraňování potíží v elektronických systémech. Osciloskop R & S® ScopeRider pracuje s rychlostí sběru dat až 50 000 průběhů za sekundu – to je až tisíckrát rychleji než u konvenčních přenosných osciloskopů – a proto zachytí i signály, které ostatní přístroje nezaznamenají. Všechny ojedinělé chyby či poruchy signálu je možné spolehlivě zachytit a analyzovat.

Efektivní nástroj ve vašich rukou: pět přístrojů v jednom přenosném zařízení

Osciloskop, logický analyzátor, analyzátor sběrnic, záznamník dat a digitální multimetr: R & S® ScopeRider nabízí možnosti pěti měřicích přístrojů. Zobrazování XY, režim rolování i testování a překročení toleranční masky poskytují efektivní nástroje a flexibilitu potřebnou pro odstraňování potíží v elektronických systémech.

Logický analyzátor

Měření motorových pohonů často vyžaduje až čtyři analogové měřicí kanály, nezbývají tedy volné kanály pro monitorování digitálních řídicích rozhraní. Digitální logická sonda (MSO) pro osciloskop R & S® ScopeRider poskytuje osm doplňkových digitálních vstupů pro analýzu řídicích signálů, časově korelovaných se signály v analogových kanálech. Při šířce pásma 250 MHz pásma, vzorkovací frekvenci 1,25 Gvzorků/s a konfigurovatelných prahových úrovní, lze analyzátor přizpůsobit na téměř libovolné digitální rozhraní.

Analyzátor protokolů

Pro přenos povelů mezi integrovanými obvody se často využívají protokoly I2C nebo SPI. Přístroj R & S® ScopeRider je prvním přenosným digitálním osciloskopem s izolovanými vstupy se schopností spouštění a dekódování dat na sběrnicích. Spouštění událostmi nebo daty na sběrnici zajišťuje selektivní sběr odpovídajících událostí, dat nebo signálů. Paměť vyhrazená pro protokoly umožňuje uložení až 16 000 událostí v protokolu nebo datových bajtů protokolu v jednom intervalu sběru dat.

Záznamník dat

Sporadické výpadky signálu snímačů nebo ojedinělé rušivé impulzy v napájecím zdroji mohou vést k výpadkům celého systému bez jakékoliv zjevné příčiny. Dlouhodobý záznam dat, kterým je přístroj R & S® ScopeRider vybaven, umožňuje monitorovat až čtyři klíčová měření s četností 1, 2, 5 nebo 10 měření za sekundu, a tímto tak odhalit tyto ojedinělé poruchy. Paměť s kapacitou 2 Mvzorků pro každý kanál umožňuje nepřetržité měření až 23 dní. Zobrazení statistik poskytuje informace o minimálních a maximálních hodnotách s přesnými časovými značkami.

Síť WLAN nebo Ethernet: snadné dálkové ovládání s využitím webového prohlížeče

Zabudovaný modul bezdrátové sítě LAN (WLAN) nebo port Ethernet umožňují vzdálené řízení osciloskopu R & S® ScopeRider přímo z webového prohlížeče. Dotyková obrazovka přístroje R & S® ScopeRider je dostupná i ve webovém prohlížeči. Všechna nastavení lze upravovat v počítači. Komprimace obrazu zaručuje velmi rychlý přenos aktuální obrazovky.

Maximální bezpečnost ve všech prostředích

Odstraňování potíží v průmyslových prostředích představuje mnoho výzev. Odstraňování závad elektronických systémů v moderních výrobních linkách a závodech může vyžadovat analýzu digitálních signálů s nízkým napětím i ověřování kvality napětí v elektrických sítích 380 V nebo měření výkonové účinnosti elektrických pohonů. Měřicí kategorie CAT IV 600 V přístroje R & S® ScopeRider zaručuje takovou flexibilitu v jediném zařízení.

ROHDE & SCHWARZ – Praha, s. r. o.
www.rohde-schwarz.cz
shop.rohde-schwarz.com/cz/

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]