Elektro

09. března 2016 11:28

R & S Scope Rider: první přenosný osciloskop s parametry laboratorního přístroje

Společnost Rohde & Schwarz představuje první přenosný osciloskop, který má funkce, vzhled i vlastnosti jako nejmodernější laboratorní osciloskopy. Osciloskop R & S Scope Rider nabízí pět přístrojů v jednom kompaktním zařízení, a díky odolnému provedení je dokonalým nástrojem i pro instalační práce a údržbu.

Vlastnosti a funkce osciloskopu R & S® Scope Rider jej předurčují pro vyhledání a odstranění systémových chyb jak v laboratorním, tak i venkovním prostředí. Díky bateriovému napájení a odolnému provedení jej můžete využít v nejrůznějších podmínkách.

Výkon laboratorního osciloskopu

Šířka pásma 60 až 500 MHz při vzorkovacím kmitočtu 5 Gvzorků/s, 10-bitový A/D převodník vyvinutým společností Rohde & Schwarz nebo paměť 500 000 vzorků, tím vším překonává R & S® ScopeRider parametry ostatních srovnatelných přístrojů.

Vynikající vertikální citlivost 2 mV/dílek umožňuje analyzovat i velmi slabé signály. Spouštění událostmi a dekódování dat protokolů umožňuje pohodlné odstraňování chyb digitálních řídicích signálů. Digitální systém spouštění zajišťuje nejlepší citlivost, jaká je u přenosných osciloskopů k dispozici. Celkem 14 typů spouštění zaručuje flexibilitu požadovanou pro zachycení právě toho správného signálu. Přenosný osciloskop R & S® ScopeRider je vybaven 35 automatickými měřicími funkcemi a při analýze parametrů signálů poskytuje možnosti laboratorních přístrojů.

Bezpečná měření výkonové elektroniky

Osciloskop R & S® ScopeRider nabízí až čtyři izolované vstupní kanály kategorie CAT IV 600 V, které umožňují měření v elektronických obvodech s velkým napětím, aniž by byla ohrožena bezpečnost pracovníků. Digitální řídicí signály lze analyzovat s využitím osmibitového rozhraní logických signálů, které je izolováno od analogových vstupních kanálů. Funkce spouštění událostmi na sběrnici a dekódování dat na sběrnici, kterými je osciloskop R & S® ScopeRider vybaven, jsou u přenosných přístrojů nevídané a umožňují přímé zobrazené dekódovaných zpráv.

Uživatelské rozhraní navržené podle potřeb zákazníků

Osciloskop R & S® ScopeRider využívá nejnovější zobrazovací technologie, které zaručují křišťálově čisté zobrazení na barevném kapacitním dotykovém displeji s vysokým rozlišením. Nastavení osciloskopu je možné snadno upravovat na obrazovce, přitom tlačítka s pevně přiřazenými funkcemi zaručují rychlý přístup k důležitým funkcím osciloskopu. Centrální víceúčelové točítko umožňuje rychlé úpravy nastavení, například spouštěcí úrovně nebo vertikálního umístění pro každý kanál. Osciloskop je plně ovladatelný také tlačítky, a proto jej můžete používat, i když bezpečnost práce nebo počasí vyžadují, abyste měli rukavice. Důležitá nastavení (například režimu spouštění, automatických měřicích funkcí nebo nastavení kanálů) vysvětlují snadno pochopitelné diagramy.

Vysokorychlostní systém sběru dat s velkou kapacitou paměti: už nikdy nepřehlédnete ojediněle objevující se chyby

Zachycení a analýza ojedinělých anomálií u elektrických signálů jsou typickým případem využití osciloskopu při odstraňování potíží v elektronických systémech. Osciloskop R & S® ScopeRider pracuje s rychlostí sběru dat až 50 000 průběhů za sekundu – to je až tisíckrát rychleji než u konvenčních přenosných osciloskopů – a proto zachytí i signály, které ostatní přístroje nezaznamenají. Všechny ojedinělé chyby či poruchy signálu je možné spolehlivě zachytit a analyzovat.

Efektivní nástroj ve vašich rukou: pět přístrojů v jednom přenosném zařízení

Osciloskop, logický analyzátor, analyzátor sběrnic, záznamník dat a digitální multimetr: R & S® ScopeRider nabízí možnosti pěti měřicích přístrojů. Zobrazování XY, režim rolování i testování a překročení toleranční masky poskytují efektivní nástroje a flexibilitu potřebnou pro odstraňování potíží v elektronických systémech.

Logický analyzátor

Měření motorových pohonů často vyžaduje až čtyři analogové měřicí kanály, nezbývají tedy volné kanály pro monitorování digitálních řídicích rozhraní. Digitální logická sonda (MSO) pro osciloskop R & S® ScopeRider poskytuje osm doplňkových digitálních vstupů pro analýzu řídicích signálů, časově korelovaných se signály v analogových kanálech. Při šířce pásma 250 MHz pásma, vzorkovací frekvenci 1,25 Gvzorků/s a konfigurovatelných prahových úrovní, lze analyzátor přizpůsobit na téměř libovolné digitální rozhraní.

Analyzátor protokolů

Pro přenos povelů mezi integrovanými obvody se často využívají protokoly I2C nebo SPI. Přístroj R & S® ScopeRider je prvním přenosným digitálním osciloskopem s izolovanými vstupy se schopností spouštění a dekódování dat na sběrnicích. Spouštění událostmi nebo daty na sběrnici zajišťuje selektivní sběr odpovídajících událostí, dat nebo signálů. Paměť vyhrazená pro protokoly umožňuje uložení až 16 000 událostí v protokolu nebo datových bajtů protokolu v jednom intervalu sběru dat.

Záznamník dat

Sporadické výpadky signálu snímačů nebo ojedinělé rušivé impulzy v napájecím zdroji mohou vést k výpadkům celého systému bez jakékoliv zjevné příčiny. Dlouhodobý záznam dat, kterým je přístroj R & S® ScopeRider vybaven, umožňuje monitorovat až čtyři klíčová měření s četností 1, 2, 5 nebo 10 měření za sekundu, a tímto tak odhalit tyto ojedinělé poruchy. Paměť s kapacitou 2 Mvzorků pro každý kanál umožňuje nepřetržité měření až 23 dní. Zobrazení statistik poskytuje informace o minimálních a maximálních hodnotách s přesnými časovými značkami.

Síť WLAN nebo Ethernet: snadné dálkové ovládání s využitím webového prohlížeče

Zabudovaný modul bezdrátové sítě LAN (WLAN) nebo port Ethernet umožňují vzdálené řízení osciloskopu R & S® ScopeRider přímo z webového prohlížeče. Dotyková obrazovka přístroje R & S® ScopeRider je dostupná i ve webovém prohlížeči. Všechna nastavení lze upravovat v počítači. Komprimace obrazu zaručuje velmi rychlý přenos aktuální obrazovky.

Maximální bezpečnost ve všech prostředích

Odstraňování potíží v průmyslových prostředích představuje mnoho výzev. Odstraňování závad elektronických systémů v moderních výrobních linkách a závodech může vyžadovat analýzu digitálních signálů s nízkým napětím i ověřování kvality napětí v elektrických sítích 380 V nebo měření výkonové účinnosti elektrických pohonů. Měřicí kategorie CAT IV 600 V přístroje R & S® ScopeRider zaručuje takovou flexibilitu v jediném zařízení.

ROHDE & SCHWARZ – Praha, s. r. o.
www.rohde-schwarz.cz
shop.rohde-schwarz.com/cz/

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]