Elektro

29. srpna 2021 21:23

Průmyslové inteligentní switche dosahují síťové interoperability a integrace rychleji než dříve

Společnost Moxa oznamuje, že do své rodiny průmyslových switchů, které nesou ocenění Red Dot, přidala další řadu SDS-3016. Nové přírůstky mají gigabitový uplink, osm portů navíc a snadno konfigurovatelný profil pro průmyslovou automatizaci (IA – Industrial Automation), který umožňuje technikům rychle zpracovat rostoucí objemy dat, typické pro chytrou výrobu. Cílem společnosti Moxa vždy bude zajistit svým zákazníkům, aby mohli okamžitě dosáhnout síťové interoperability a integrace.

Inzerce

Automatizační inženýři ve snaze udržovat spolehlivých chod výrobních procesů kladou stále větší důraz na stav komunikačních sítí závodu. Toho se často dosahuje monitorováním dat a stavu sítě ze systémů SCADA/HMI, které umožňuje inženýrům předcházet výpadkům komunikace.

„Rozhodli jsme se vyvinout průmyslové inteligentní switche řady SDS-3000 s designem 3-2-1, abychom zjednodušili průmyslovou komunikaci. K dispozici jsou tři předkonfigurované protokoly IA, dvě možnosti instalace a jednostránková obrazovka pro snadnou konfiguraci. Switche nové řady SDS-3016 mají dodatečný otočně kódovaný přepínač DIP, který je umístěn na spodní straně zařízení a umožňuje technikům rychle switch nastavit podle profilu bez použití webového prohlížeče,“ poznamenala Elsa Liu, produktová manažerka společnosti Moxa.

Inteligentní switch (přepínač) je navržen speciálně pro automatizační techniky a výrobce automatizovaných strojů. Switch zahrnuje pouze funkce, které automatizační technici a výrobci strojů skutečně potřebují, a co je důležité, nevyžaduje specializované znalosti o komunikačních sítích. Jsme přesvědčeni, že inteligentní switch je ideální produkt pro uživatele z oblasti průmyslové výroby, zvláště pro výrobce strojů, kteří využívají koncept průmyslového internetu věcí (IIoT) a průmyslu 4.0.

Technická data inteligentních switchů řady SDS-3016:
√ 14+2G-portový inteligentní switch pro gigabitový Ethernet,
√ 3 průmyslové protokoly: EtherNet/IP, PROFINET a Modbus/TCP,
√ 2 možnosti instalace: na lištu DIN nebo do racku,
√ jednostránková obrazovka GUI pro snadnou konfiguraci zařízení a diagnostická hlášení o stavu portů,
√ konfigurace v jednom kroku, která umožňuje plnou integraci se systémy SCADA/HMI/NMS,
√ podpora síťové redundance RSTP/STP/MRP(Client),
√ kompaktní formát a malé rozměry pro instalaci do stísněných prostor.

www.moxa.com


O firmě Moxa
Moxa je přední dodavatel zařízení edge, průmyslových počítačů a systémů komunikační infrastruktury pro propojení zařízení v rámci průmyslového internetu věcí. Moxa s více než třiceti lety zkušeností v oblasti průmyslu propojuje 71 miliónů zařízení po celém světě a má distribuční a servisní síť sloužící zákazníkům ve více než osmdesáti zemích. Moxa dodává spolehlivou průmyslovou komunikační techniku a poskytuje spolehlivé služby pro komunikační infrastrukturu s trvalým přínosem pro své zákazníky. Informace o řešeních od firmy Moxa jsou dostupné na www.moxa.com.

Mohlo by se Vám líbit

ŠKODA AUTO otevírá AIM.Lab ve spolupráci s VŠB- Technickou univerzitou Ostrava

Laboratoř umělé inteligence představuje v českém automobilovém průmyslu unikátní projekt  Pokračování úspěšné spolupráce mezi ŠKODA AUTO a VŠB–TUO Propojení teorie a praxe posiluje pozici a […]

Nedostatek zaměstnanců roste

Společnost ManpowerGroup zveřejnila výsledky průzkumu Nedostatek zaměstnanců s potřebným profilem pro čtvrté čtvrtletí 2021, který se zaměřuje na to, jak je pro zaměstnavatele náročné obsadit […]

Ložiskové jednotky Self-Lube® od NSK ušetří ocelárně 292 136 EUR ročně

V určitých oborech a určitých aplikacích jsou na ložiska kladeny zvláště velké požadavky. Jedním z příkladů je výroba oceli, kde agresivní provozní prostředí přináší zvýšenou […]