Elektro

09. září 2015 11:28

Productronica 2015 přináší spoustu inovací

Světový odborný veletrh technologií pro elektronický průmysl Productronica, který se koná v termínu 10.–13. listopadu v Mnichově, přináší opět spoustu inovací. Nová uspořádání, nový koncept jednotlivých fór, Award Premiere a poprvé také současně probíhající IT2Industry, odborný veletrh a konferenci pro inteligentní, digitálně zasíťované pracovní oblasti.

Inzerce

Mezinárodní účast vystavovatelů i odborných návštěvníků

Na základě výzkumu provedeného německým spolkem VDMA-Verband Deutscher Maschinebau und Anlagenbau, co se podnikatelského klima týče, očekávají němečtí výrobci komponentů, strojů a zařízení nárůst obratu o 2,8 % pro rok 2015, a dokonce 6,3 % pro rok 2016. Tento pozitivní faktor se odráží i na účasti vystavovatelů letošního ročníku veletrhu. Svoji účast potvrdily i země jako Bulharsko, Čína, Estonsko, Francie, Velká Británie, Maroko, Nizozemí, Rakousko, Maďarsko a USA. Rekordní zájem o účast registrujeme rovněž z České republiky, odkud je přihlášeno 10 vystavovatelů.

Nové uspořádání

Již po dobu 40 let se koná veletrh Productronica každé dva roky v Mnichově. Productronica, jakožto světový vůdčí veletrh, představuje četné inovace ve výrobě a ovlivňuje tak další rozvoj celé oblasti elektroniky.

Se 40. výročím veletrhu přichází i nové uspořádání. Původních 19 rozdělených segmentů bylo seřazeno do jedné, tzv. cluster struktury, a přináší tak ucelený jedinečný přehled o celém řetězci oboru elektroniky.

Vzniklo tak pět nových cluster struktur:

  • PCB & EMS Cluster
  • SMT Cluster
  • Semiconductor Cluster
  • Cables, Coils & Hybrids Cluster
  • Future Markets Cluster

Nově uspořádána byla i jednotlivá fóra. Každý cluster bude mít své vlastní tzv. speakers corner v halách A1, B2 a B3. Hala B1 je již tradičně věnována segmentu PCB & EMS Marketplace.

Productronica innovation award

Veletrh Productronica udělí poprvé ocenění v jednotlivých pěti cluster kategoriích. Odborná porota ocení nejlepší inovace, co se produktů a výroby týče. Tato nezávislá cena bude udělena ihned během prvního dne konání veletrhu, 11. listopadu 2015, a přihlásit se mohou se svými inovacemi všichni vystavovatelé veletrhu. Do soutěže budou zařazené jednak zcela nově vyvinuté výrobky, ale také již výrobky stávající, které byly dále technicky upravené.

Speciální program „Electronics.Production.Augmented.“

Tento program zahrnuje představení všech inovací z jednotlivých pěti cluster struktur. Nově bude také představeno již tradiční téma veletrhu – průmysl 4.0. Návštěvníkům se otevře zcela nový pohled na doposud ukryté procesy a stroje. Oblast průmyslu 4.0 tak budou moci zažít na pěti zvolených elektronických výrobních strojích za pomoci virtuální reality naživo a vizuálně.

Mezi další speciální přehlídky se zařadí například soutěž „IPC Handsoldering Competition“ a také program die Eventbühne Reinraum a die Wanderausstellung Elektro-mobilität.

CEO Roundtable

V první den konání veletrhu se uskuteční v 11 hodin zahajovací program: CEO Roundtable na téma: „Bezpečnost informací – výzva pro výrobce“. Významní zástupci z oblasti průmyslu, vědy a politiky budou diskutovat na témata: „Jak mohu Veletrhyzískat vhled do bezpečnostní situace?“, „Jakou relevanci má bezpečnost informací pro firmy, u kterých se nepředpokládají žádné vysoce citlivé údaje?“ – pohled bude zaměřen na Office IT (útoky viry, spamy) a také na aspekty bezpečnosti informací v průmyslu Smart Factory.

Highlight-témata

Ve středu zájmu budou tentokrát témata z oblasti elektronického průmyslu, Automotive a PCB & EMS. K jednotlivým tématům proběhnou přednášky, živé diskuze se zástupci daného oboru.

IT2Industry

Návštěvníci veletrhu budou letos poprvé moci navštívit současně s veletrhem Productronica i veletrh IT2Industry, odborný veletrh a konferenci pro inteligentní, digitálně zasíťované pracovní oblasti. Průmyslový internet v současné době zásadně mění podmínky pro výrobu a i výrobu samotnou. Výrobky a služby, které budou paralelně s Productronicou prezentovány na veletrhu IT2industry, vytváří spojení mezi klasickou výrobou a průmyslem 4.0. Veškeré informace ohledně veletrhu najdete na www.productronica.de. Veškerý návštěvnický servis zajišťuje EXPO–Consult+Service, spol. s r. o.

www.expocs.cz


O veletrhu Productronica

 

Productronica je přední světový veletetrh pro vývoj a výrobu elektroniky. Veletrh je podporován a zastřešován odbornou německou asociací strojů a zařízení – spolkem VDMA–Verband Deutscher Maschinebau und Anlagenbau. V roce 2013 vystavovalo na veletrhu 1 220 vystavovatelů ze 39 zemí a veletrh navštívilo 38 000 návštěvníků z 83 zemí. Veletrh se koná již od roku 1975 každé dva roky v Mnichově, letošní termín veletrhu je stanoven na 10.–13. listopadu 2015.

www.productronica.com

Productronica v celosvětovém měřítku

Vedle veletrhu Productronica organizuje Messe München dále veletrh Productronica China a Productronica India a Asia.

VDMA Productronic a VDMA Electronics, Micro Nano Technologie

Odborný veletrh Productronica je součástí nově vzniklého VDMA odborného spolku Electronics, Micro Nano Technologies, a přibližně se svými 75 členy zastupuje celý výrobní řetězec elektroniky. Členské firmy vyrábějí stroje, zařízení, materiály a komponenty pro celé široké spektrum oboru elektroniky, jakožto polovodiče (mikročipy), desky s plošnými spoji a elektronické sestavy, ploché displeje a zařízení pro ukládání dat, fotovoltaické a elektrické ukládání energie. Spolek VDMA čerpá synergie ze dvou odborných oblastí, a to z oboru Productronica a micro technologie. V jednotlivých odborných sektorech jsou jednak aktivity definovány a přizpůsobeny pro každou oblast, jako i rozvíjeny aktivity společně.

emint.vdma.org

VDMA zastupuje okolo 3 100 výrobců strojů a zařízení. S aktuálním počtem 1 008 000 zaměstnanců (březen 2015) v Německu a obratem 212 miliard EUR (2014) je největším zaměstnavatelem v průmyslu a řadí se tak mezi největší průmyslová odvětví vůbec.

www.vdma.org


Mohlo by se Vám líbit

Rozhovor: Robot není hrozba, ale pomocník a partner člověka

Rozhovor s Radkem Velebilem (Sales Manager KUKA CZ&SK) Inzerce Automatizace výroby se stala kvalitativně novou etapou technického rozvoje v 50. letech minulého století. Velikost změn, které […]

Tatra Trucks má novou konstrukční kancelář v Brně, v blízké době přibude další v Ostravě

Kopřivnická automobilka nastartovala procesy restrukturalizačních kroků a investic, která mají výrazně zvýšit objem produkce a také zefektivnit její chod v mnoha oblastech. Kvůli navýšení výroby i […]

Pozvánka na 8. ročník konference „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“

Pozvánka na 8. ročník konference: konferenci: „Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě“, která se koná dne 24. 4. 2024 v Brně, v kongresovém centru Quality Hotel […]