Elektro

11. března 2015 14:14

Přípravy největší elektrotechnické události roku vrcholí

Přípravy 23. ročníku veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení začínají finišovat. Aktuální vývoj dává tušit, že připravovaný veletrh AMPER 2015 má potenciál být ještě úspěšnějším než ročník minulý, na němž se prezentovalo 632 vystavovatelů z 20 zemí světa. Na veletrh AMPER 2015 je přihlášeno více než 550 nových i tradičních vystavovatelů (stav k 31. 1. 2015). AMPER je největším veletrhem elektrotechniky v ČR i na Slovensku. Tento každoroční svátek všech elektrotechniků i fandů tohoto špičkového oboru se bude konat v termínu 24.–27. 3. 2015 na brněnském výstavišti.

Oborové rozdělení veletrhu

Vystavovatelé budou podle svého oborového zaměření rozděleni do hal P, V a F. V hale P budou prezentováni vystavovatelé z těchto oborů: Elektroenergetika – výroba, rozvod a distribuce elektrické energie, Vodiče a kabely, Elektroinstalační technika a inteligentní elektroinstalace, Osvětlovací technika, Elektrotepelná technika, Pohony a výkonová elektronika, napájecí soustavy, Nářadí, pomůcky a vybavení. Hala V je již tradičně věnována vystavovatelům z oborů Automatizace, řízení a regulace, Měřicí a zkušební technika, Zabezpečovací technika, Komunikační technika. V hale F najdete společnosti z oborů Elektronických součástek a modulů, Optoniky – Optických a fotonických součástek a zařízení a Výrobních zařízení a komponentů pro elektroprůmysl.

Účast největších lídrů z oboru

Svět nejmodernějších technologií představí na veletrhu AMPER společnost ABB, světová špička v oblasti automatizace a energetiky umožňující zákazníkům ze sféry energetiky, průmyslu, dopravy a infrastruktury zlepšit jejich výkonnost při současném snížení dopadu na životní prostředí. Obor elektroinstalační techniky bude zastoupen i společností OBO Bettermann. Jejich provázaná řešení vytvářejí elektrotechnickou infrastrukturu budov v nejrůznějších projektech po celém světě. Aktuální nabídka inovativního sortimentu průmyslové elektrotechniky a elektroniky bude ke zhlédnutí na stánku společnosti Phoenix Contact nebo společnosti Wago Elektro, lídra světového trhu v oblasti pružinových svorkových spojů. Wago Elektro vyvíjí, vyrábí a prodává inovativní komponenty pro průmysl, procesní techniku a automatizaci budov. Širokou paletu výrobků z oblasti senzoriky, automatizace, elektroinstalace, rozvaděčové techniky, pohonů a energetických zdrojů bude prezentovat společnost Schmachtl CZ. Nebude chybět ani tradiční český výrobce elektroinstalačního úložného materiálu a kabelových nosných systémů společnosti KOPOS Kolín nebo společnosti Elko EP, jejíž zástupci představí novinky v pestré škále tradičních modulových přístrojů, inteligentní elektroinstalaci iNELS nebo dostupnost bezdrátového systému.

Bezdrátová řešení elektroinstalace představí také společnost Enika, která patří k nejvýznamnějším výrobcům v ČR s distribuční sítí v mnoha zemích světa. Svůj výrobní program stykačů, ochranných a časových relé, vačkových spínačů a spouštěčů motorů bude prezentovat také firma Elektropřístroj nebo společnost IES, která se v oblasti elektrotechniky vyprofilovala ve významného distributora renomovaných značek. Mimo vlastních dodávek zajišťuje také technické poradenství, školení, komplexní řešení v oblasti inteligentních budov a další služby. Na veletrhu AMPER najdete také expozici společnosti Elektro-System-Technik, která se zabývá prodejem elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů. Navštívit můžete také expozici společnosti Weidmüller, která vedle standardních produktů z oblasti průmyslové elektroniky nabízí také služby a komplexní řešení pro náročné průmyslové aplikace od silových a signálových obvodů až k datovým sítím. Všechny tyto společnosti z oboru elektroinstalační techniky budou prezentovány v hale P.

AMPER 2014 – pohled na expozici společnosti Schmachtl CZ v hale P

V hale P nepřehlédnete také expozici jedné z největších elektrotechnických společností v ČR – společnosti SIEMENS, která své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Nebude chybět ani přední světový výrobce a distributor kabelů a kabelového příslušenství a systémů společnost Lapp Kabel, která každoročně návštěvníky ohromuje netradiční show přímo na jejich stánku.

Na veletrhu AMPER své novinky představí také odborník na výrobu a prodej datových a telekomunikačních rozváděčů, datových center, silových rozváděčů a příslušenství – 10″ a 19″, společnost Tritón Pardubice. Výrobou a montáží rozváděčů pro NN a lisováním plastů se zabývá také tradiční vystavovatel veletrhu, společnost DCK Holoubkov. Obor elektroenergetiky bude dále zastoupen např. společností Synflex Elektro, Kočí–Valášek, Silent Czech, Ensto Czech, Elcom, Ermeg, EGE a dalšími ne méně významnými vystavovateli.

V dalších tradičních oborech veletrhu, jakými jsou automatizace, měřicí a zkušební technika, zabezpečovací technika, osvětlení, pohony a výkonová elektronika, elektronické součástky a moduly, nářadí, pomůcky a vybavení, se budou prezentovat společnosti jako např. Turck, Omron Electronics, Autocont Control Systems, Mitsubishi Electric Europe B.V., Foxon, Balluff CZ, Beckhoff Česká republika, ifm electronic, SENO, Jablotron Alarms, TSS Group, Harting, Quittner & Schimek, Elstav lighting, EMOS, LogTech, Garoma Plus a další společnosti.

Veletrh AMPER stabilně láká k návštěvě přes 40 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Celých 10 % návštěvnosti tvoří zahraniční účastníci. Kromě expozic vystavovatelů je nedílnou součástí veletrhu odborný doprovodný program tvořený semináři, konferencemi, školeními, specializovanými fóry a setkáními, který zasahuje do všech nomenklaturních oborů zastoupených na veletrhu.

Terinvest, spol. s r. o.
Bruselská 266/14
120 00 Praha 2
tel: +420 221 992 100
e-mail: amper@terinvest.com
www.amper.cz

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]