Elektro

14. února 2019 09:30

Pozvánka na 27. veletrh AMPER

Ve dnech 19.- 22.3.2019 proběhne v Brně další ročník AMPERu – mezinárodního veletrhu elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení. Nikde jinde v celém Česku se totiž nesejde tolik odborníků na energetiku, digitalizaci, Průmysl 4.0, internet věcí, Smart Grids a Smart Cities, jako je tomu na této akci.

Bohaté expozice společností a zajímavá témata konferencí doprovodného programu veletrhu přilákaly mnoho návštěvníků. (zdroj: Fotogalerie AMPER 2018)

S rozvojem digitalizace v energetice a obecně s potřebami měnícího se energetického prostředí, ať už se jedná o částečné samozásobení energiemi, jejich skladováním, nebo s navyšující se rolí „zelené“ energetiky, se můžete blíže seznámit na stáncích společností POWER-ENERGO, S POWER Energies, nebo na stánku společnosti Energy Cloud – držitele loňského ZLATÉHO AMPERU. V oblasti transformátorů představí svou výtečně zpracovanou expozici společnost KOČÍ – VALÁŠEK.

Na společném stánku, v hale P, představí společnosti RITTAL a EPLAN ENGINEERING vývoj rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmyslu 4.0. Návštěvníci se také mohou těšit na představení novinek celosvětového lídra ve svém oboru – společnosti ABB, která je předním dodavatelem v oblasti elektrotechnických výrobků, robotiky a pohonů, průmyslové automatizace a energetiky. Přijďte se podívat do haly P, na jejich prezentaci nebo přímo na odbornou konferenci zaměřenou na řešení pro inteligentní domy a města.

Společný stánek společností RITTAL a EPLAN ENGINEERING na loňském veletrhu. (zdroj: Fotogalerie AMPER 2018)

Stánek společnosti ABB. (zdroj: Fotogalerie AMPER 2018)

Bohatý doprovodný program je připraven v průběhu celého veletrhu AMPER. Konferencí bude letos opravdu hodně. Pod záštitou Elektrotechnické asociace (ElA) proběhne celodenní konference, při které se zejména zástupci výrobních společností dozvědí „Jak na robota“. Setkání elektrotechniků ČR, jenž se od minulého ročníku úspěšně rozrůstá a stává se tak největší tuzemskou platformou pro setkávání energetických odborníků z výzkumu i praxe, nabídne mimo jiné, dvě celodenní konference zaměřené na obnovitelné zdroje, zejména fotovoltaiku a skladování a uchovávání energie. V rámci celodenního programu „Energetika pro budoucnost“, pod záštitou FCC public, proběhne zajímavá přednáška o vodíkových technologiích skladování energie.

Chybět nebudou ani fóra energetiky, automatizace a optoniky. Páteční program fóra energetiky završí ČSZE (Český svaz zaměstnavatelů v energetice- pozn. redakce), který účastníky provede bezpečně „pod napětím“ i mezi paragrafy.

Společnost ETM pořádá v rámci doprovodného programu odborný dvoudenní seminář „Analýza rizik“. V rámci projektu celoživotního vzdělávání obdrží účastníci tohoto programu také body ČKAIT (ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ- pozn. redakce). Přednášející odborníci svými vystoupeními pokryjí rizika v energetických provozech, rozvodnách nízkého i vysokého napětí, rizika při pokročilých funkcích, při současném zvýšení bezpečnosti, a efektivity jednotlivých strojů i celého provozního celku, dále rizika týkající se bezpečnosti práce, ochrany pracovníků, ochrany výrobních prostředků, zdvihacích zařízení, elektrických zařízení, tlakových nádob, plynových zařízení, výbušných zařízení, pásových dopravníků, odstraňování výluky na elektrických zařízeních vlivem špatných povětrnostních podmínek.

Chybět nebude ani soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu „ZLATÝ AMPER“ nebo přehlídky v rámci AMPER MOTION, kde se představí aktuality z elektromobility.

Společnosti oceněné v soutěži o nejpřínosnější exponát veletrhu „ZLATÝ AMPER“. (zdroj: Fotogalerie AMPER 2018)

Přehlídky v rámci AMPER MOTION představily aktuality z elektromobility. (zdroj: Fotogalerie AMPER 2018)

To vše a mnohé další na Vás čeká ve třech halách a v konferenčních prostorech Brněnského výstaviště od 19. do 22. března 2019. Rozhodně si nenechte ujít tuto událost sezóny.

Autor: Jindřich Prousek, manažer veletrhu

Redakčně upraveno.

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]