Elektro

19. prosince 2018 08:00

Pepperl+Fuchs: ecom představuje nové vlajkové lodě svých řad Featurephone a Tablet

Na veletrhu SPS IPC Drives letos v listopadu v Norimberku představila společnost Pepperl+Fuchs pod svou značkou ecom novou generaci telefonů a tabletů určených do prostředí s nebezpečím výbuchu s unikátními vlastnostmi. Světová premiéra zahrnovala produkty vlastního vývoje: mobilní telefon Ex-Handy 10 Featurephone a verzi průmyslového tabletu Tab-Ex 02 pro zóny 1/21 ATEX/IECEx; Div. 1.

Nová generace mobilních zařízení jako výsledek vlastního vývoje: mobilní telefon Ex-Handy 10 Featurephone a verze průmyslového tabletu Tab-Ex 02 pro zónu 1 ATEX/IECEx / Div. 1.

Ex-Handy 10 – nejvyšší výkon, softwarová a síťová kompatibilita

Featurephone Ex-Handy 10, chytrý telefon certifikovaný pro zóny 1/21 a určený pro sítě 4G/LTE, s operačním systémem Android 8, výsledek vlastního vývoje firmy, je ideální společník pro inovativní průmyslové aplikace 4.0 v prostředí s nebezpečím výbuchu. Poslední člen řady velmi robustních mobilních telefonů Ex Handy, která je vyvíjena od roku 1994, umožňuje komunikaci push-to-talk (PTT) v sítích 4G i v privátních sítích LTE a Wi-Fi. Zajišťují optimální síťové pokrytí ve všech oblastech a za všech situací – s nízkou síťovou latencí a výbornou rychlostí přenosu dat. Reproduktory umístěné na čelní straně mobilního zařízení přinášejí optimální kvalitu hlasu a zvuku – dokonce i v hlučném prostředí.

Vyhrazená, snadno použitelné tlačítka na boční straně telefonu umožňují rychlý přístup ke službě PTT (velké tlačítko) a spuštění alarmu jedním stiskem (červené tlačítko). Navíc je možné do telefonu implementovat aplikačně specifickou funkci ochrany osamoceného pracovníka, které může být (prostřednictvím serveru) integrována do informačního systému firmy.

Displej telefonu Ex-Handy 10 s velkým rozlišením a jasem je chráněn před poškozením ochrannou skleněnou vrstvou Gorilla Glas, odolnou proti rozbití i poškrábání. Třída krytí je IP68 a rozsah dovolených pracovních tepot okolí je od –20 °C do +60 °C, takže telefon může pracovat i v náročném průmyslovém prostředí. Technické parametry telefonů zaručují maximální bezpečnost projektů a investic, a to díky dlouhodobé dostupnosti a podpoře (životnost pět let) stejně jako díky celosvětovým certifikátům (schválení do prostředí s nebezpečím výbuchu, certifikáty shody s místně specifickými požadavky a široký rozsah radiových pásem). Vzhledem k použití operačního systému Android 8, kontinuálním aktualizacím zabezpečení FOTA (Firmware Over the Air) a vlastnímu týmu vývoje softwaru mají telefony Ex-Handy perspektivu budoucího vývoje. Telefon je navíc vybaven nově vyvinutými vyměnitelnými výkonnými bateriemi a pokročilou správou spotřeby, které umožňují dosáhnout nadprůměrné doby provozu. Konzistentní ekosystém kompatibilních zařízení je charakterizován vlastním konektorem audio jack 3,5 mm s fixací a novým mikrofonem ecom RSM (Radio Speaker Microphone), které tvoří inovativní set PTT, a je doplněn aplikacemi pro skenování a elektronickými majáky BLE beacon.

Průmyslový tablet Tab-Ex 02 nyní pro zóny 1/21

Dalším zajímavým exponátem v Norimberku byl tablet Tab-Ex 02 se schválením ATEX/IECEx pro zóny 1/21; Div 1. Jde o následníka na světě prvního tabletu určeného do prostředí s nebezpečím výbuchu a s operačním systémem Android Tab-Ex 01. Tab-Ex 02 kombinuje špičkový výkon s inovativními aplikacemi, např. pro rozšířenou realitu. Tablet Tab-Ex 02 s operačním systémem Android 8 vychází z tabletu Samsung Galaxy Tab Active2. Je vybaven výkonným procesorem Octa Core 1,6 GHz a 3 GB RAM. Je to zařízení ideální pro aplikace průmyslu 4.0 a zjednodušuje výměnu dat se systémy DCS a SCADA, objednávkovými a skladovými systémy (SAP, IBM Maximo), systémy správy projektů a systémy pro počítačovou podporu plánování výroby. Kompaktní tablet Tab-Ex 02 má certifikáty a schválení pro různé oblasti světa a různé průmyslové obory. Je vhodný pro takové úlohy, jako jsou evidence zásob, sledování pohybu materiálu, údržba, řízení dodavatelských řetězců či správa výrobních prostředků. Je možné jej využít také pro profesionální řešení ochrany osamocených pracovníků.

Využití synergií, zvýšená efektivita a bezpečnost

Společnost Pepperl+Fuchs a značka ecom na veletrhu SPS IPC Drives představily zákazníkům přínosy přímého řešení s perspektivou budoucí podpory a rozvoje a s globálními službami pro prostředí s nebezpečím výbuchu. Tato řešení nabízejí zcela nové možnosti pro celý dodavatelský řetězec ve smyslu průmyslu 4.0. Vzájemné působení nejnovější senzorové techniky, chytrých řešení HMI a mobilních zařízení s ochranou proti výbuchu pomáhají firmám omezovat náklady, zvyšovat bezpečnost a zajistit vyšší efektivitu procesů a lepší správu výrobních prostředků. Zaměstnanci, odborníci a členové projektových týmů mohou používat profesionální aplikace a využívat data přístupná on-line a v reálném čase k flexibilnější spolupráci v jakémkoliv místě. Aplikace pro videokonference push-to-talk nabízejí mnoho předností pro dokumentaci, vzdálenou diagnostiku, údržbu a opravy. Odborníci nepotřebují být na místě v závodě nebo u technologického zařízení – mohou na dálku diagnostikovat stav zařízení a dávat instrukce pro opravu závady. Neztrácejí tak cenný čas a šetří náklady spojené s cestováním. Ve stánku společnosti Pepperl+Fuchs a značky ecom (v hale 7A, č. 330) získali návštěvníci přehled o kompletní nabídce pro mobilní pracovníky Mobile Worker Ecosystem a širokém výběru hardwaru a řešení různých průmyslových úloh.

Mobilní pracovníci vybavení tabletem Tab-Ex 02 s certifikací ATEX/IECEx pro zónu 1 (Div. 1)
mají vždy k dispozici data z celého technologického procesu v reálném čase – kdekoliv a
kdykoliv.


Automatizace je náš svět. Naším cílem je perfektní řešení.

Ochota vzít na sebe podnikatelské riziko, průkopnický duch a víra ve vlastní schopnosti invence – to byl kapitál, s nímž v roce 1945 Walter Pepperl a Ludwig Fuchs začínali, když si v Mannheimu otevřeli opravnu radiopřijímačů. O pár let později mohli prověřit sílu a schopnosti své firmy, když zkonstruovali svůj první snímač přiblížení. To byl začátek úspěšné historie definované těsnými vztahy se zákazníky a inovacemi v automatizační technice a metodách řízení. Od té doby až dosud jsme zaměřeni na individuální požadavky každého zákazníka. Ať už jako průkopníci v oblasti ochrany elektrických zařízení proti výbuchu, nebo jako přední inovátoři vysoce efektivních snímačů – to, co nám umožňuje být v čele v oboru automatizační techniky, je těsná komunikace s našimi zákazníky. Naším hlavním cílem je kombinovat nejmodernější techniku s kompletními službami, a optimalizovat tak procesy a aplikace našich zákazníků.


Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky: www.pepperl-fuchs.com

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]