Elektro

17. prosince 2022 17:03

Panasonic přináší displeje nové generace s univerzálním využitím

Ideální pro každé využití: Panasonic představuje dvě řady 4K profesionálních LCD displejů nové generace

Společnost Panasonic dnes představila dvě řady LCD displejů nové generace 4K UHD Professional. Hodí se pro jakékoli místo a použití ve veřejných prostorách, ve firmách a ve vzdělávacích institucích. Řada Panasonic SQE2 nahrazuje řadu SQE1, jedná se o pokročilé displeje navržené pro 24hodinový provoz a křišťálově čisté zobrazení obsahu díky antireflexnímu panelu s vysokým stupněm ochrany proti odleskům to i ve velmi jasně osvětlené místnosti. Řada CQE2 nahrazuje řadu CQE1 a je ideální pro konferenční místnosti a učebny s maximálně 16hodinovým provozem a flexibilní konektivitou. Široká škála modelů s úhlopříčkou 43-98 palců bude k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2023.

Prémiová řada SQE2 nabízí vynikající kvalitu zobrazení

Řadu SQE2 navrhla společnost Panasonic pro sledování naprosto čistého digitálního obsahu v jasně osvětlených konferenčních místnostech a v obchodních prostorách. Nabízí displeje s jasem 500 cd/m² a antireflexní panel s úpravou proti odlesků. 25 % (u 86palcového displeje TH-86SQE2W se zvyšuje na 28 %), což snižuje odraz okolního světla a výrazně zlepšuje viditelnost ve všech prostředích.

Pro maximální flexibilitu a čistý vzhled bez set-top-boxů nebo kabelů je řada SQE2 také vybavena slotem pro počítač Intel® SDM. Proto je možné použití displeje i pro specifické aplikace, jako je například digitální reklama nebo živé vysílání.- , použít můžete i sdardní Intel SDM počítač nebo bezdrátového prezentačního systému PressIT.

CQE2 nabízí rozšířené možnosti a konektivitu

Společnost Panasonic rovněž oznámila vylepšenou základní řadu CQE2 se zvýšeným jasem na 500 cd/m2 [1]. Všechny modely disponují 4K LCD panelem s rozlišením 3840 x 2160 pixelů, který poskytuje vysokou kvalitu obrazu s přibližně 8,29 milionu pixelů – čtyřikrát vyšší než Full HD. Displeje CQE2 mohou nepřetržitě pracovat až 16 hodin, což je ideální pro instalace ve vzdělávacích institucích a konferenčních místnostech, přičemž přední model TH-98CQE2W je schopen provozu 24 hodin denně.

Vynikající funkčnost napříč oběma řadami

Díky odolnému panelu nabízí obě řady flexibilní instalaci jak na výšku[2], tak pod úhlem. Displeje obou řad mají nainstalovaný operační systém Android a jsou kompatibilní s prohlížečem HTML5 pro snadné použití pro digitálné reklamu. Funkce Bluetooth umožňuje připojení zařízení, jako je myš a klávesnice, což usnadňuje ovládání prohlížečů a aplikací pro Android. Disponují také funkcí Wi-Fi pro bezdrátové připojení a zobrazení obrazu z počítače nebo Android zařízení[3].

Pro snadné připojení bez konvertorů nebo přepínačů jsou obě modelové řady vybaveny vstupy HDMI (v x 4), USB type-C (15 W) a USB-A (x 3). Kromě toho má řada SQE2 digitální výstup a DisplayPort. Ovládání je možné prostřednictvím sériového rozhraní nebo sítě LAN. Možné je také řízení a správa více displejů po síti současně.

„Vzhledem k intenzivnějšímu využívání digitálního obsahu a k tomu, že veřejné i soukromé prostory stále více využívají přirozené světlo pro zlepšení atmosféry, jsou zapotřebí displeje, které splňují měnící se požadavky. Nové řady SQE2 a CQE2 nabízejí lepší kvalitu sledování v jasně osvětlených prostředích, spolu s více funkcemi a flexibilní konektivitou než kdykoli předtím,“ říká Vanessa Lovric, evropská produktová marketingová manažerka pro řešení zobrazovacích systémů ve společnosti Panasonic Connect Europe.

Další informace o řadě Panasonic SQE2 naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/sqe2-series-4k-displays-for-corporate-meetingrooms-education-signage

Další informace o řadě Panasonic CQE2 naleznete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/cqe2-series-4k-entry-displays-for-corporate-and-education


[1] H-86CQE2W/75CQE2W má jas 400 cd/m².
[2] Bude potvrzeno pro 86″ CQE2
[3] Počítač se systémem Windows® nebo zařízení se systémem Android s bezdrátovou funkcí. Provoz není zaručen na všech zařízeních.

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]