Elektro

02. října 2017 12:09

Osram Opto Semiconductors zahájila výrobu LED řady Oslon Black Flat S

Jedná se o první LED na světě, vybavené až pěti samostatně ovládatelnými čipy. Díky kontrastnímu poměru, který nabízí, jsou určeny pro použití v adaptabilních světlometech ADB (Adaptive Driving Beam).

Přepínatelné světelné segmenty umožňují maskováním neoslňovat blízká protijedoucí auta a protijedoucí auta jedoucí ve větší vzdálenosti před vozidlem, díky čemuž je řízení pohodlnější a bezpečnější. S vylepšenými tepelnými vlastnostmi tak tyto výkonné LED nabízí systémové výhody a jsou vhodné jako atraktivní vstupní úroveň řešení ADB dokonce i pro vozidla v kompaktní třídě.

Obr. 1 Vyzařovací charakteristika Oslon Black Flat S při dvou rozsvícených elementech (zdroj: Osram)

Výkonné čipy jsou založeny na moderních technologiích. Vůbec poprvé jejich svítivá oblast neobsahuje výseč pro kontakt s vodičem, a tím generuje vysoce rovnoměrné světlo z celé čtvercové plochy, což umožnuje snadnější adaptaci optiky. Tyto čipy jsou individuálně ovladatelné a nabízejí vysoký, 100% prokazatelný, kontrast mezi sousedícími čipy. Tyto parametry umožňují aktivní potlačení oslnění protijedoucích vozidel a vozidel v jízdním pruhu před sebou, díky vysokému stupni kontrastu. Tato LED poskytuje řidičům výhody optimální distribuce světla na silnici.

Obr. 2 Měření vyzařovací charakteristiky (zdroj: Osram)

„Oslon Black Flat řady S přináší výhody adaptivního maticového světla nejen pro vrcholové modely automobilových značek, ale také pro vozy ve střední a nižší třídě, takže i řidiči těchto vozů se budou moci těšit z výhod vyšší bezpečnosti a komfortu,“ říká Thomas Christl, výrobní ředitel Osram Opto Semiconductors. Kromě neoslňujících dálkových světel, nabízí Oslon Black Flat S rovněž použití u ostatních adaptivních funkcí předních světlometů, jako jsou přisvěcování do zatáček a tlumená světla do městského provozu – aniž by bylo nutné použít jakékoli mechanické prvky.

Obr. 3 Oslon Black Flat S: 3, 4 a 5čipy (zdroj: Osram)

Řešení ADB pro vstupní úroveň segmentu

Až do současnosti pouze LED Osram Ostar Headlamp Pro nabízela individuálně ovládatelné čipy. Oslon Black Flat řady S nyní s tímto parametrem doplňuje portfolio. Kromě toho jsou tyto čipy určené pro povrchovou montáž a jsou kompatibilní se standardními výrobními postupy. Ve srovnání s Oslon Black Flat mají LED Oslon Black Flat řady S optimalizovaný a symetricky navržený kontaktní povrch, který dále zlepšuje odvod tepla a stabilitu v průběhu životního cyklu. Tato kombinace vynikajícího řízení odvodu tepla a standardního zpracování snižuje náklady na systém. Vyšší možné proudové zatížení až 1,5 ampérů zajišťuje dostatečné osvětlení cesty pouze ze tří segmentů, a poskytuje světelný tok až 2000 lumenů z 5-ti čipové verze.

Redakčně zpracováno z www.osram.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]