Elektro

02. října 2017 12:09

Osram Opto Semiconductors zahájila výrobu LED řady Oslon Black Flat S

Jedná se o první LED na světě, vybavené až pěti samostatně ovládatelnými čipy. Díky kontrastnímu poměru, který nabízí, jsou určeny pro použití v adaptabilních světlometech ADB (Adaptive Driving Beam).

Přepínatelné světelné segmenty umožňují maskováním neoslňovat blízká protijedoucí auta a protijedoucí auta jedoucí ve větší vzdálenosti před vozidlem, díky čemuž je řízení pohodlnější a bezpečnější. S vylepšenými tepelnými vlastnostmi tak tyto výkonné LED nabízí systémové výhody a jsou vhodné jako atraktivní vstupní úroveň řešení ADB dokonce i pro vozidla v kompaktní třídě.

Obr. 1 Vyzařovací charakteristika Oslon Black Flat S při dvou rozsvícených elementech (zdroj: Osram)

Výkonné čipy jsou založeny na moderních technologiích. Vůbec poprvé jejich svítivá oblast neobsahuje výseč pro kontakt s vodičem, a tím generuje vysoce rovnoměrné světlo z celé čtvercové plochy, což umožnuje snadnější adaptaci optiky. Tyto čipy jsou individuálně ovladatelné a nabízejí vysoký, 100% prokazatelný, kontrast mezi sousedícími čipy. Tyto parametry umožňují aktivní potlačení oslnění protijedoucích vozidel a vozidel v jízdním pruhu před sebou, díky vysokému stupni kontrastu. Tato LED poskytuje řidičům výhody optimální distribuce světla na silnici.

Obr. 2 Měření vyzařovací charakteristiky (zdroj: Osram)

„Oslon Black Flat řady S přináší výhody adaptivního maticového světla nejen pro vrcholové modely automobilových značek, ale také pro vozy ve střední a nižší třídě, takže i řidiči těchto vozů se budou moci těšit z výhod vyšší bezpečnosti a komfortu,“ říká Thomas Christl, výrobní ředitel Osram Opto Semiconductors. Kromě neoslňujících dálkových světel, nabízí Oslon Black Flat S rovněž použití u ostatních adaptivních funkcí předních světlometů, jako jsou přisvěcování do zatáček a tlumená světla do městského provozu – aniž by bylo nutné použít jakékoli mechanické prvky.

Obr. 3 Oslon Black Flat S: 3, 4 a 5čipy (zdroj: Osram)

Řešení ADB pro vstupní úroveň segmentu

Až do současnosti pouze LED Osram Ostar Headlamp Pro nabízela individuálně ovládatelné čipy. Oslon Black Flat řady S nyní s tímto parametrem doplňuje portfolio. Kromě toho jsou tyto čipy určené pro povrchovou montáž a jsou kompatibilní se standardními výrobními postupy. Ve srovnání s Oslon Black Flat mají LED Oslon Black Flat řady S optimalizovaný a symetricky navržený kontaktní povrch, který dále zlepšuje odvod tepla a stabilitu v průběhu životního cyklu. Tato kombinace vynikajícího řízení odvodu tepla a standardního zpracování snižuje náklady na systém. Vyšší možné proudové zatížení až 1,5 ampérů zajišťuje dostatečné osvětlení cesty pouze ze tří segmentů, a poskytuje světelný tok až 2000 lumenů z 5-ti čipové verze.

Redakčně zpracováno z www.osram.cz

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]