Elektro

26. září 2016 13:13

Operátorské panely EXOR International pro běžné i velmi náročné aplikace

EXOR vyvíjí a vyrábí univerzální OP od roku 1990. Kvalita těchto zařízení je tak vynikající, že je EXOR vyrábí i jako OEM výrobky pro řadu světových koncernů (např. MOELLER, FESTO, HITACHI, Parker, SIEMENS Italy, Johnson Controls, BALDOR, IFM). Má pobočky či zastoupení ve více než čtyřiceti státech na všech kontinentech a v padesáti státech USA.

EXOR vyrábí několik řad OP pro různé použití – od standardních průmyslových panelů až ke speciálním, např. pro venkovní aplikace, výbušné prostředí či pro prostředí s vysokými nároky na hygienu (eTOP4FOOD). Navíc lze použít moduly I/O, komunikační, virtuální PLC CoDeSys a ve výrobě je i několik řad průmyslových PC. Přesvědčivější než výčet technických parametrů nebo obrovského množství referencí v celém světě (včetně mnoha v ČR a SR) jsou vybrané aplikace nových řad eTOP se špičkovým SW JMobile vyvinutým skupinou EXOR.

Inzerce

Neviditelný člun pro speciální jednotky

Ve člunu Barracuda SV11 Stealth Boat je eTOP515G použit jako hlavní HMI zařízení. Člun má balistickou ochranu posádky a pohon dvěma motory, které umožňují rychlost 63 km/hod. Výbava zbraňovými či jinými systémy je volitelná zákazníkem, všechny systémy jsou stabilizované gyroskopy. Při převrácení se člun sám vrátí do výchozí polohy. Člun je výrobkem britské firmy Safehaven Marine, elektronická část je od britské firmy Scattergood and Johnson Ltd.

Výrobce vrtných zařízení pro naftu a plyn AXON Energy Products (USA) testoval sedm výrobců HMI – zvítězil eTOP507G. Důvody (kromě vyžadované certifikace Class 1, Div 2) jsou i Atex Zone 2/22, výborná čitelnost na přímém slunci, výborný kontrastní poměr, rozlišení, Java scripting, pracovní teplota -20 až 60 °C. Roční počet kusů panelu eTOP507G/507MG objednávaných firmou AXON je 80 až 100.

Výrobce nabíjecích zařízení pro průmyslové baterie HINDLE POWER (USA) si vybral EXOR mezi 13 výrobci HMI. V rozsáhlých distribučních sítích a odlehlých stanicích s výhodou využívá možností dálkového řízení a webových kamer. Alarmy mohou být zasílány SMS, maily či přes Twitter a to selektivně příslušným pracovníkům.

Hlavní vlastnosti řad eTOP500 a vyšších

Všechny typy: Touch 4,3 až 15 inch. Vzdálené řízení přes Internet (PC, tablet, mobil…), cloud. Široká konektivita (až 4 různé externí PLC najednou, 2× Ethernet, USB, sériový port, MPI, SD Card…). Až 4 volitelné moduly (PLC, I/O, komunikační). Certifikace CE, DNV, UL, C -Tick. Zvláštní typy: −20 až 60 °C, IP69K, lakovaná elektronika, skleněná projekční kapacitní dotyková obrazovka, certifikace ATEX Zone 2/22, II 3G / II 3D (explozivní plyn a prach). Bližší informace naleznete na webech uvedených v inzerátu níže.

EXIF, spol. s r. o., www.exif.cz

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]