Elektro

18. listopadu 2021 08:47

Nový průmyslový bezpečnostní router Moxa pro zabezpečení průmyslových aplikací

Společnost Moxa Inc., přední firma v oblasti průmyslové komunikace a sítí se zaměřením na zabezpečení průmyslových komunikačních systémů, představila novou řadu routerů EDR-G9010.

Tato multifunkční zařízení firewall/NAT/VPN/switch/router certifikovaná pro průmysl působí jako robustní první obranná linie pro průmyslové sítě v různých úlohách, jako jsou chytrá výroba nebo kritická infrastruktura. Průmyslové bezpečnostní routery (směrovače) řady Moxa EDR-G9010 mají 10portové rozhraní GbE a možnosti zabezpečení hloubkovou obranou (defense-in-depth), aby splnily potřeby aplikací náročných na šířku pásma, které vyžadují spolehlivost ověřenou v provozu a vícevrstvé zabezpečení.

Se stále více kybernetickými bezpečnostními incidenty, které se vyskytují v systémech řízení provozních technologií (OT), se posílení zabezpečení průmyslových sítí stává pro vedoucí pracovníky firem a manažery odpovědné za zajištění zabezpečení závodů klíčovou prioritou. V prostředích OT se však požadavky na komunikační sítě netýkají pouze jejich zabezpečení, ale zaměřují se také na bezproblémové fungování provozu – funkční bezpečnost.
„S uvedením nové řady EDR-G9010 přináší Moxa řešení zabezpečení sítí šité na míru pro prostředí OT,“ říká Kevin Huang, produktový manažer společnosti Moxa Networking. „Doporučujeme našim zákazníkům, aby jako první linii obrany a zabránění šíření hrozeb do zbytku sítě používali k segmentaci svých sítí průmyslové bezpečnostní routery řady EDR-G9010. Kromě toho mohou uživatelé k dosažení vícevrstvého zabezpečení své provozní techniky využít pokročilou metodu Deep Packet Inspection (DPI), firewally, NAT a VPN. V neposlední řadě pomáhají 10portové rozhraní pro gigabitový Ethernet, kratší doba spouštění a redundance na úrovni Layer 2/Layer 3 zajistit velkou dostupnost průmyslových sítí. Řada EDR-G9010 spojuje všechny tyto výkonné funkce do jediného kompaktního, odolného a certifikovaného průmyslového bezpečnostního routeru. Celkově bude řada EDR-G9010 platformou bezpečné směrování v komunikačních sítích, která bude postupem času rozšiřována o další funkce.“

Průmyslové bezpečnostní routery řady EDR-G9010 nabízejí:
Pokročilou ochrana sítě se segmentací a DPI
V rámci jednoho provozního místa mohou průmyslové bezpečnostní routery řady EDR-G9010 pomoci vybudovat hranici zabezpečení segmentací sítí OT a IT a disponují pokročilou technologií DPI, která uživatelům poskytuje podrobnou kontrolu nad síťovým provozem filtrováním průmyslových protokolů* na základě požadavků aplikace. Moxa bude nepřetržitě rozšiřovat pokrytí protokolů metodou DPI. K Modbus TCP/UDP a DNP3 přidá Moxa v roce 2022 konkrétně protokoly týkající se energetických sítí.
Je-li třeba vzdálené připojení na několika místech, IPsec VPN integrovaná v EDR-G9010 zajišťuje bezpečné průmyslové komunikační kanály při přístupu k soukromé síti z veřejného internetu.

Platforma pro budoucnost pro prevenci narušení OT
Vynikající výpočetní výkon routeru EDR-G9010 mu umožňuje provozovat modul prevence narušení, který bezpečně zablokuje ransomware, malware, viry a další hrozby kybernetické bezpečnosti v sítích OT. Tato metoda skenování sítě využívající elektronické podpisy posune filtrování provozu a viditelnost zařízení v sítích OT na bezprecedentní úroveň.
Tento modul je licencován na vyžádání a bude k dispozici do poloviny roku 2022.

Větší výkon s velkou šířkou pásma a kratšími dobami spouštění
Pro neustále rostoucí počet zařízení vyžadujících připojení jsou switche řady EDR-G9010 schopné dosáhnout vysoké propustnosti a zároveň poskytovat robustní zabezpečení ideální pro aplikace náročné na šířku pásma. Kratší doba spouštění pomáhá zkrátit prostoje systému při pravidelné údržbě nebo v případě nouzové obnovy.

Větší univerzálnost
Řada EDR-G9010 uspokojuje potřeby různých sítí, ať už jako firewall, překladač síťových adres (NAT), brána pro vzdálenou komunikaci, switch nebo router. Tyto bezpečnostní routery jsou certifikovány také pro IEC 61850-3/IEEE 1613, NEMA TS2, ATEX Zone 2 a Class I Division 2. Díky přístupné a všestranné konstrukci typu „vše v jednom“ jsou tato zařízení ideální pro zabezpečení průmyslových zařízení, jako jsou rozvodny elektřiny, inteligentní dopravní systémy, závody na těžbu a zpracování ropy a plynu nebo chytrá výroba.

Odolnost podle IEC 62443
Bezpečnostní routery hrají v architektuře zabezpečení významnou roli a je třeba je posílit. Hardware a software EDR-G9010 byl proto firmou Moxa vyvinut certifikovaným procesem podle IEC-62443-4-1 a je připraven splňovat požadavky IEC-62443-4-2 až do úrovně zabezpečení 2.

Základní parametry gigabitového průmyslového bezpečnostního routeru řady DR-G9010
• Univerzální zařízení s funkcemi firewall/NAT/VPN/switch/router
• 8portový TX GbE a 2portový SFP GbE
• Úplné redundantní mechanismy, včetně Turbo Ring a VRRP
• Široký rozsah provozních teplot -40 až +75 °C (model -T)
• Pokročilá Deep Packet Inspection (DPI) pro Modbus TCP/UDP, provoz DNP3 a -104 a MMS (dostupné v 1. čtvrtletí 2022).
• Certifikováno pro IEC 61850-3, NEMA TS2, ATEX zóna 2, Class I Div 2, EN 50121-4, DNV, IEC-62443-4-2 SL 2 (k dispozici ve čtvrtém čtvrtletí 2022).

Pro zvýšení přehledu o zabezpečení sítě je řada EDR-G9010 také kompatibilní se softwarem pro správu sítě MXview společnosti Moxa. S MXview mohou uživatelé například vizualizovat dosaženou úroveň zabezpečení zařízení Moxa připravených podle IEC 62443, provádět pravidelné zálohování konfigurací a mít rychlý přehled o výkonu sítě.
Uvedením průmyslových bezpečnostních routerů řady EDR-G9010 na trh společnost Moxa rozšířila svou nabídku bezpečnostní síťové infrastruktury tak, aby pokrývala širší škálu průmyslových úloh, a zavedla podrobnější kontrolu nad průmyslovými sítěmi, aby splnila svůj pokračující závazek chránit konektivitu v průmyslovém prostředí.
Další informace o routerech řady EDR-G9010 naleznete na stránce produktu nebo ve videu.

Více informací o řešeních pro zabezpečení průmyslových sítí od firmy Moxa najdou zájemci na www.moxa.com/Security.


O firmě Moxa
Moxa je přední dodavatel zařízení edge, průmyslových počítačů a systémů komunikační infrastruktury pro propojení zařízení v rámci průmyslového internetu věcí. Moxa s více než třiceti lety zkušeností v oblasti průmyslu propojuje 71 miliónů zařízení po celém světě a má distribuční a servisní síť sloužící zákazníkům ve více než Osmdesáti zemích. Moxa dodává spolehlivou průmyslovou komunikační techniku a poskytuje spolehlivé služby pro komunikační infrastrukturu s trvalým přínosem pro své zákazníky. Informace o řešeních od firmy Moxa jsou dostupné na www.moxa.com.

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]

Inteligentní transportní roboti Linde C-MATIC HP optimalizují tok materiálu ve skladu

Autonomní robotické vozíky Linde C-MATIC HP jsou určeny pro náročné aplikace S autonomním mobilním robotem Linde C-MATIC HP a cloudovou platformou AnyFleet, rozšiřuje specialista na […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]