Elektro

03. ledna 2024 11:37

Nové gely pro tepelné rozhraní divize Parker Chomerics prokázaly spolehlivost ve vertikálních aplikacích a aplikacích s vysokými vibracemi

Pro klíčové elektronické systémy jsou přínosem gely THERM-A-GAP GEL 35VT a GEL 50VT

Divize Chomerics Division společnosti Parker Hannifin, mezinárodního lídra v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, uvedla na trh dva vysoce výkonné, vysoce spolehlivé a plně vytvrditelné dávkovatelné gely pro tepelné rozhraní. Nové gely THERM-A-GAP™ GEL 35VT a THERM-A-GAP GEL 50VT odvádějí teplo z elektroniky do chladičů nebo skříní a spolehlivě fungují ve vertikálních aplikacích i aplikacích s vysokými vibracemi.

Gely „VT“ (zkratka pro „Vibration/Vertical Tackiness“) obsahují inovativní materiály, které se osvědčily jako vysoce účinné v náročných testech zahrnujících vertikální pokles, vysoké vibrace a odčerpávání, dále v procesech tepelného ověřování v odvětví telekomunikací. Dlouhodobá spolehlivost hraje zásadní roli, protože poskytuje jistotu v kriticky důležitých aplikacích, které jsou závislé na spolehlivém tepelném výkonu po mnoho let nepřetržitého provozu.

Přilnavost gelů THERM-A-GAP GEL 35VT a THERM-A-GAP GEL 50 přináší další výhodu tím, že v tenkých spojích vytlačuje vzduch a minimalizuje tepelnou impedanci. Gely je možné dávkovat v různých tloušťkách spojů, obvykle až do 4 mm, aby se vyplnily mezery vzniklé montážními nebo výrobními tolerancemi.

Tyto nové, cenově příznivé gely jsou vhodné pro aplikace, jako je telekomunikační infrastruktura, akumulátorové systémy ukládání energie (BESS), systémy ADAS a automobilové řídicí moduly, automobilové senzory a radary a řada dalších elektronických systémů v obranných, energetických, průmyslových a spotřebitelských odvětvích.

GEL 35VT poskytuje typickou tepelnou vodivost 3,5 W/m.K, zatímco GEL 50VT nabízí 5,2 W/m.K. Stejně jako všechny gely pro tepelné rozhraní od divize Parker Chomerics mají i tyto nejnovější produkty složení, které vyhovuje dnešním požadavkům na vysoký výkon a spolehlivost elektroniky, a zároveň se dokonale hodí pro automatizované dávkovací stroje a dodatečné opravy v závodech i v terénu. GEL 35VT a GEL 50VT nevyžadují žádné míchání ani sekundární vytvrzování, což usnadňuje aplikaci a systémové modifikace.

Elektrické vlastnosti gelu THERM-A-GAP GEL 35VT zahrnují: dielektrická pevnost 200 V st / mm (dle testovací metody Chomerics); měrný objemový odpor 1013 Ωcm (ASTM D257); dielektrická konstanta 6,8 při 1000 kHz / tloušťka 0,25 mm (ASTM D150) a součinitel rozptylu 0,022 při 1000 kHz / tloušťka 0,25 mm (Chomerics).

Na základě stejných testů nabízí gel THERM-A-GAP GEL 50VT následující elektrické vlastnosti: dielektrická pevnost 200 V st / mm; měrný objemový odpor 1014 Ωcm; dielektrická konstanta 5,2 při 1000 kHz / tloušťka 0,76 mm; a součinitel rozptylu 0,003 při 1000 kHz / tloušťka 0,76 mm.

Tyto materiály vyhovují směrnici RoHS a jsou vhodné k použití při teplotách od –40 °C do +150 °C (GEL 35VT) a od –55 °C do +200 °C (GEL 50VT). Oba produkty jsou k dispozici ve formě stříkaček, zásobníků a nádob, a nabízí standardní plnicí objemy od 10 do 2500 cm3.

Další informace o gelech THERM-A-GAP™ GEL 35VT a THERM-A-GAP GEL 50VT naleznete na stránce Tepelně vodivé gely.

 


O divizi Chomerics

Chomerics je divizí společnosti Parker Hannifin Corporation, která je součástí skupiny Engineered Materials Group. Je mezinárodním lídrem v rozvoji a využití elektricky a tepelně vodivých materiálů v elektronice, dopravě a alternativních energetických systémech. Detaily naleznete na stránce www.parker.com/chomerics

O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

 

 

 

                                                           

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Makino uvádí na trh nové přírůstky do velmi úspěšné řady Slim

Řada kompaktních vertikálních obráběcích center Slim, ve které se dosud prodalo přes 3500 strojů, si od roku 2014 získala jméno v oblasti velkosériové výroby po […]

Omnetic ze skupiny EAG získává na digitalizaci služeb v automotive dvě a půl miliardy korun. V příštích letech chce znásobit svou EBITDA

Platforma Omnetic, přední poskytovatel systémů pro digitalizaci automotive a správu dealerství ve střední Evropě, získává od investorů 100 milionů eur (2,5 miliardy korun). V čele historicky […]

touchpoint sustainability: Utvářet udržitelnou změnu na veletrhu drupa 2024

Na udržitelnost v tiskařském průmyslu se bude v termínu od 28. května do 7. června 2024 zaměřovat veletrh drupa Düsseldorf,  k diskuzím na toto téma budoucnosti v rámci letošního […]