Elektro

11. března 2015 11:26

Nové Eaton UPS Power Xpert 9395P

pro rozsáhlejší aplikace nabízí o 10 % vyšší výkon než předchozí verze

Společnost Eaton uvedla novou řadu UPS Power Xpert 9395P, která díky vyšší efektivitě a pokročilé správě napájení snižuje celkové náklady (Total Cost of Ownership). UPS této řady poskytují vysoce spolehlivé a zabezpečené napájení o výkonu 5GVA. UPS vyhovují požadavkům datových center, zdravotnických, finančních i bankovních zařízení, průmyslovému provozu i telekomunikačním aplikacím. Nová verze poskytuje napájení s nižšími náklady a vyšší účinností, má o 10 % vyšší výkon a o 18 % nižší tepelné ztráty než předchozí verze.

Inzerce

O 10 % vyšší výkon než u předchozí řady

Nová řada UPS Power Xpert 9395P disponuje oproti řadě předchozí o 10 % vyšším výkonem. Toho je dosaženo zvýšenou energetickou účinnosti 96,3 % v režimu dvojité konverze a vyšší výkonovou hustotou v rámci stejné podlahové plochy jako u předchozí řady UPS Power Xpert. Díky vyššímu výkonu se snižují provozní náklady a zkracuje návratnost investice o dva až tři roky. Navíc za chodu klesají tepelné ztráty až o 18 % a snižují se nároky na chlazení.

 

Variabilní správa modulů, technologie ESS a až 99 % účinnost

Pro zaručení vysoké energetické účinnosti i při nízkých úrovních zatížení využívá UPS Power Xpert 9395P systém variabilní správy modulů VMMS (Variable Module Management System). Ten optimalizuje úroveň zatížení výkonových modulů v samostatné UPS i v paralelních sestavách. Technologie úspory energie ESS (Energy Saver System) navíc vypíná výkonové moduly v situaci, kdy není nutná stabilizace a úprava napájecího napětí a zátěž může být napájena přímo z elektrorozvodné sítě. Díky tomu může energetická účinnost vzrůst až na 99 %. V případě zhoršení kvality napájení z elektrorozvodné sítě pak UPS automaticky přepne do režimu dvojité konverze za méně než 2 ms.

Technologie HotSync zvyšuje bezpečnost a spolehlivost provozu

Patentovaná Eaton technologie sdílení zátěže HotSync nové UPS 9395P zajišťuje bezpečný a spolehlivý provoz UPS pomocí synchronizace paralelně zapojených výkonových modulů bez nutnosti existence komunikační cesty pro přenos synchronizačních signálů. Elektronický přepínač, který je součástí každé UPS, zaručuje okamžité dosažení plné kapacity bypassu a přidávání výkonových modulů při nárůstu zatížení. UPS 9395P je navržena pro trvalý provoz při teplotě okolí 40 °C, aniž by došlo ke snížení jejího výkonu.

Paralelně lze řadit až sedm jednotek

Škálovatelnost (modularita) a flexibilita nové řady 9395P umožňuje správcům datových center přizpůsobit konfiguraci UPS svým aktuálním potřebám paralelním řazením až sedmi jednotek. Jakékoliv změny lze provádět i po dokončení instalace v závislosti na aktuálních požadavcích. Uživatelé mohou sami specifikovat počet výkonových modulů v UPS, preferovanou kapacitu bypassu a topologii, přidávat výkonové moduly podle nárůstu zátěže a vybrat provedení, které bude vyhovovat jejich konkrétní aplikaci, tj. sestavu „záda-záda“, instalaci do „L“ atd.

Funkce ECT kompletně zefektivňuje provoz zařízení

Funkce jednoduchého testu kapacity ECT (Eaton Easy Capacity Test) umožňuje provést zkoušku celého výkonového řetězce UPS 9395P při plném zatížení, a to bez nutnosti připojení externí zátěže. Tím je eliminována nutnost pronájmu umělých zátěží, instalace dočasných rozvodů, odpadají zbytečné energetické ztráty, časové prodlevy a dodatečné náklady při spuštění, přejímce a pravidelné údržbě.

www.eatonelektrotechnika.cz


O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s. r. o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů, patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s. r. o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozvaděčové skříně. Se svými zhruba tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji. Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy. V žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky se v roce 2011 společnost Eaton Elektrotechnika umístila na 90. místě, čímž se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT. Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě. Za tento investiční projekt pak společnost Eaton obdržela v roce 2013 ocenění Investor roku 2012.

O skupině Eaton Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie. Eaton je společností zabývající se řízením energie, která svým zákazníkům poskytuje úsporná řešení pomáhající řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii efektivněji, bezpečněji a udržitelněji. Obrat společnosti dosáhl v roce 2013 hodnoty 22 miliard USD. Má přibližně 103 000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 175 zemích světa.


 

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]