Elektro

16. října 2022 10:03

Nejmenší, nejlehčí, nejtišší na trhu – Panasonic rozšiřuje řadu projektorů s vysokým jasem

Řada LCD projektorů PT-MZ20 Solid Shine je ideální pro firemní akce, muzea, přednáškové sály a hybridní schůzky.

Společnost Panasonic dnes rozšířila svou řadu LCD projektorů Solid Shine o sérii PT-MZ20. Kromě modelu PT-MZ20K, nejmenšího, nejlehčího a nejtiššího LCD projektoru na světě se svítivostí 20 000 lm[1], byly představeny tři další nové modely. Patří mezi ně PT-MZ17 (16 500 lm), PT-MZ14 (14 000 lm) a PT-MZ11 (11 000 lm).

Projektory z této série jsou ideálním řešením pro firemní akce, pohlcující muzejní zážitky, přednáškové sály i hybridní schůzky. Nabízejí vyvážený poměr ceny a výkonu, působivou kvalitu obrazu, spolehlivý provoz a jednoduchou instalaci. Díky kompaktnímu tělu o hmotnosti 22,3 kg[2] a tichému provozu (36 dB) tyto projektory splynou s místností.

Řada PT-MZ20 se vyznačuje vysokým jasem, přirozeným podáním barev a má vyladěný optický procesor s novými 1palcovými LCD panely. Generátor pure white využívá přídavné světlo ke zlepšení přesnosti barev pro živé a poutavé prezentace. Řada také obsahuje funkci pro automatické nastavení zaostření (AFO) eliminující změny teploty a jasu. Projektory umí zpracovat vstupní signál v rozlišení až 4K/60p pro snadnou integraci do jakéhokoli prostředí.

Pro ještě snadnější instalaci je navíc tato řada projektorů vybavena NFC čipem podporujícím mimo jiné i nastavení IP adresy bez připojeného napájení. Aplikace Smart Projector Control umožňuje kromě standardního ovládání i automatické zaostření obrazu prostřednictvím fotoaparátu chytrého telefonu. Projektory mají navíc předaktivované sady pro pokročilé geometrické úpravy obrazu pomocí aplikace Geometry Manager Pro a informační monitor pro zobrazení stavu zařízení i v pohotovostním režimu.

Projektor PT-MZ20K je kompatibilní se širokou škálou objektivů Panasonic, jako je například objektiv ET-EMU100 s ultrakrátkou projekční vzdáleností, a lze jej tedy použít i k jasné projekci ve stísněných prostorách bez vrhání stínů. Umožní tak pohlcující zážitky nejen v muzeích nebo zábavních parcích.

Multi-Laser Drive systém a unikátní zapouzdřené kapalinové chlazení zaručují spolehlivý provoz. Opakovaně použitelný vzduchový ekologický filtr a stabilní laserový zdroj světla nevyžadují údržbu po dobu 20 000 hodin. Obvod Failover zabraňuje ztrátě jasu v důsledku selhání laserové diody a záložní vstup zabraňuje ztrátě obrazu při výpadku primárního zdroje signálu. Toto řešení poskytuje větší klid v kritických situacích v průběhu akce.

Nová série bude k dispozici od ledna 2023: PT-MZ17 (16 500 lm), PT-MZ14 (14 000 lm) a PT-MZ11 (11 000 lm) a od dubna 2023 bude k dispozici model PT-MZ20K.

Pro více informací navštivte https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz20kl-lcd-laser-projector

[1] Třída 20 000lm nebo vyšší (říjen 2022).
[2]Bude potvrzeno.

 


O skupině Panasonic

Skupina Panasonic, globální lídr ve vývoji inovativních technologií a řešení pro široké spektrum aplikací v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu, průmyslu, komunikací a energetiky po celém světě, přešla 1. dubna 2022 na operační systém společnosti, přičemž společnost Panasonic Holdings Corporation sloužila jako holdingová společnost a osm společností umístěných pod jejím deštníkem. Skupina, která byla založena v roce 1918, je odhodlána zvyšovat blahobyt lidí a společnosti a vede své podnikání na základě základních principů aplikovaných na vytváření nových hodnot a nabízení udržitelných řešení pro dnešní svět. Skupina vykázala za rok končící 31. března 2022 konsolidované čisté tržby ve výši 56,40 miliardy eur (7 388,8 miliardy jenů). Skupina Panasonic, která se věnuje zlepšování pohody lidí, je sjednocena v poskytování špičkových produktů a služeb, které vám pomohou žít co nejlépe. 
Chcete-li se dozvědět více o skupině Panasonic, navštivte: https://holdings.panasonic/global/

O společnosti Panasonic Connect Europe GmbH

Panasonic Connect Europe zahájilprovoz 1. října 2021 a vytvořil novou agilní organizaci zaměřenou na business-to-business.S více než 400 zaměstnanci a pod vedením generálního ředitele Hiroyuki Nishiuma si podnik klade za cíl přispět k úspěchu svých zákazníků inovativními produkty a integrovanými systémy a službami – to vše navrženo tak, aby splnilo svou vizi Change Work, Advance Society a Connect to Tomorrow.

Panasonic Connect Europe má sídlo ve Wiesbadenu a skládá se z následujících obchodních divizí:

  • Obchodní divize Mobile Solutions pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu díky řadě odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů a kapesních počítačů.
  • Obchodní divize Media Entertainment zahrnující Visual System Solutions nabízí řadu vysoce jasných a spolehlivých projektorů, stejně jako vysoce kvalitní displeje; a Broadcast & ProAV nabízí řešení Smart Live Production z komplexního portfolia sestávajícího z PTZ a systémových kamer, videokamer, platformy Kairos IT / IP, přepínačů a robotických řešení, která jsou široce používána pro živé snímání událostí, sportovní produkce, televize a xR studia.
  • Business and Industry Solutions poskytuje technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a výrobu s využitím svého jedinečného přístupu Gemba Process Innovation. Jejím účelem je zvýšit provozní efektivitu a zlepšit zákaznickou zkušenost a pomoci podnikům podávat co nejlepší výkony každý den.
  • Panasonic Factory Solutions Europe pomáhá realizovat inteligentní továrny díky široké škále automatizovaných řešení, včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a inženýrství softwarových řešení.

Pro více informací navštivte: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/panasonic-visual-system-solutions/about-visual-system-solutions

 

Mohlo by se Vám líbit

O udržitelný zdroj bílkovin se starají na hmyzí farmě roboty KUKA

Šest robotů společnosti KUKA pracuje na největší a první komerční hmyzí farmě v Dánsku. Firma ENORM Biofactory zde chová larvy much Hermetia illucens, z nichž […]

Jak privátní 5G sítě pomáhají rozvoji chytré výroby?

Thorsten Lutz ze společnosti Panasonic TOUGHBOOK se zamýšlí nad dopadem implementace privátních 5G sítí do průmyslové výroby. Sektor výroby a průmyslu čelí mnoha výzvám, včetně […]

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]