Elektro

26. září 2016 14:57

LoRa = RF moduly s dlouhým dosahem

Moderní modulace s rozprostřeným spektrem umožňuje modulům HopeRF LoRa komunikovat i na velkou vzdálenost nebo v nevýhodných podmínkách.

Mimořádně cenově atraktivní moduly společnosti HOPERF Micro-electronics, specializující se na RF moduly a bezdrátový přenos signálů, jsme Vám již představili před časem v článku HOPERF – univerzální RF moduly za překvapivé ceny.

Tentokrát přicházíme s novinkou – modulem RFM95SW s příponou „LoRa“, indikujícím příslušnost do rodiny „Long Range“ modulů. Dlouhý dosah modulů HopeRF LoRa je dosažen moderní efektivní modulací s rozprostřeným spektrem, schopnou přenášet data i na hranici šumového prahu.

RFM95W řeší do značné míry tradiční kompromis mezi dosahem, imunitou (selektivitou) a spotřebou energie při zachování limitů pro použití ve volných pásmech. Modulace LoRa je značně komplexní a uživatel má možnost nastavit všechny tři hlavní parametry modulace tak, aby co nejlépe vyhověly požadavkům dané aplikace. Těmito parametry jsou faktor rozšíření (spreading factor), šířka modulace (modulation bandwidth) a faktor chybového kódování (error coding rate). Například pokud nepotřebujeme max. rychlost přenosu dat, můžeme nastavit parametry tak, abychom získali nejvyšší možnou kvalitu a spolehlivost přenosu. Nastavením těchto tří parametrů si lze zvolit optimální kombinaci pro danou aplikaci.

RFM95W je ideální do OEM produktů s vyššími výrobními sériemi, kde se náklady na vývoj obvykle rychle vrátí i díky velmi přijatelné ceně těchto modulů. Další informace Vám poskytne katalogový list RFM95W. Pro usnadnění vývoje je na objednávku dostupný i RFDK_ RFMxx starter kit.

V případě zájmu o jakýkoliv modul HOPERF nás prosím kontaktujte na adrese info@soselectronic.cz.

Výhody / Vlastnosti:

  • výkonné RF moduly s dosahem několik stovek metrů,
  • modulace LoRaTM s rozprostřeným spektrem a vysoká selektivita,
  • podporuje i FSK, GFSK, MSK, GMSK a OOK modulace,
  • vysoká citlivost (-148 dBm),
  • komunikace ve volném pásmu 868/915 MHz bez licenčních poplatků,
  • široké možnosti konfigurace pro dosažení optimální rychlosti a spolehlivosti přenosu.

zdroj: http://www.soselectronic.cz/articles/ hoperf-lora-rf-moduly-s-dlouhym-dosahem-1715

Mohlo by se Vám líbit

Tři noví partneři v „Power for All Alliance“

Maximální přidaná hodnota pro uživatele: Známé značky, jako je Husqvarna, rozšiřují možnosti použití akumulátorového systému Neustálé rozšiřování produktového portfolia – další výrobci budou následovat Jeden […]

Hyundai Motor uzavřel multilaterální dohodu o výstavbě vodíkového ekosystému pro mobilitu v České republice

Veřejné instituce a soukromé organizace z Jižní Koreje a České republiky se dohodly, že zde prozkoumají potenciál využití vodíku Hyundai Motor bude spolupracovat na výstavbě […]

Continental rozšířil areál o multifunkční budovu. Nabízí digitální laboratoř, virtuální realitu a hybridní práci

Společnost Continental Automotive Czech Republic, dodavatel elektroniky v automobilovém průmyslu, ve spolupráci s CPI Property Group uvedla do provozu novou multifunkční budovu ve svém výrobním areálu […]