Elektro

10. dubna 2019 16:45

Konference „Setkání uživatelů SIMULIA 2019“

V příjemném prostředí hotelu Galant v Lednici proběhl v pondělí 8.4.2019 první den dvoudenní konference Setkání uživatelů SIMULIA 2019, pořádané společností IDIADA CZ a. s., zaměřené na oblast strukturálních a elektromagnetických simulací používaných např. v automobilovém, leteckém a High tech průmyslu, založených na portfoliu produktů SIMULIA od Dassault Systèmes, včetně jejich business platformy 3Dexperience.

Všechny přítomné účastníky přivítal úvodním slovem pan Marek Linhart (IDIADA CZ a. s.), krátce představil činnost společnosti včetně nové testovací laboratoře a přiblížil program jednotlivých dní. První den byl zaměřen teoreticky sérií přednášek, den druhý zase plný praktických workshopů, kde si mohli účastníci mimo jiné vyzkoušet prostředí platformy 3Dexperience nebo virtuální realitu.

Pan Marek Linhart (IDIADA CZ a.s.) při svém projevu.

Dopolední sekce byla zaměřena na novinky v produktech SIMULIA (Abaqus, Tosca, Fe-safe, Isight, CST) rozšíření platformy 3Dexperience, které představili odborníci ze společností IDIADA a Dassault Systèmes.

Pan Ralf Ehmann (Dassault Systèmes) při své přednášce na téma „Executive Update“.

Pan Jakub Cejpek (IDIADA CZ a.s.) shrnul v přednášce „Accelerating Innovation with the 3DEXPERIENCE“ integraci procesů ve webovém rozhraní platformy, efektivní práci s platnými daty a propojení všech členů v týmu, kteří tak mají možnost vidět nejnovější aktuální výsledky.

Odpolední program byl zaměřen na uživatelské příspěvky, věnoval se simulacím, analýzám, optimalizacím, testům a technickým výpočtům v konkrétních softwarových programech.

Pan Tomáš Ivančík (Dassault Systèmes) při přednášce „SIMULIA electromagnetics overwiew“, ve které přiblížil problematiku elektromagnetické simulace, jejich využití např. při vývoji antén nebo desky plošných spojů.

Pan David Krutílek (Evektor, spol. s r.o.) hovořil na téma „Numerické analýzy EMC v automotive a aerospace“ týkající se elektromagnetické kompatibility, analýzy intenzit EM pole, výhod analýz při odhalování nedostatků před samostatnou výrobou prototypu (poloha a složení kabeláže, kritická frekvence), ověřování koncepčního designu a urychlení vývoje nového produktu ale také o výzvách do budoucna pro společnost.

Pan Jan Kalvoda (ČVUT) při přednášce na téma „Stationary and driving tests of an electric locomotive in Simpack“ přiblížil posluchačům využití softwaru SIMPACK na ČVUT (výuka, diplomové práce, Ph.D. projekty).

Po každé přednášce byl prostor pro diskuzi a dotazy, na které všichni řečníci ochotně odpovídali.

Zaplněný přednáškový sál dával prostor k dotazům a diskuzím mezi řečníky a účastníky.

Děkujeme organizátorům a všem řečníkům za mnohá zajímavá témata a těšíme se, co přinese další ročník této odborné konference.

Charlotte Perková

Infocube s.r.o.


3Dexperience – business platforma pro řízení projektů, konstrukci, simulace a mnoho dalších funkcí, poskytuje komplexní řešení pro celou organizaci; platforma se skládá z osvědčených řešení firmy Dassault Systèmes pro řízení (ENOVIA), návrh produktu (CATIA, SIMULIA), výrobu (DELMIA) až po podporu uživatele (COMPOSER)

SIMULIA – produkty používané v komerčních i výzkumných projektech, software pro návrh produktu (řešení pro simulace, analýzy, optimalizace a další výpočty)

SIMPACK – software používaný především pro dynamickou analýzu mechanických a mechatronických soustav (to umožňuje inženýrům vytvářet a řešit virtuální 3D modely, aby bylo možné předvídat a vizualizovat pohyb, tažné síly a napětí) zdroj: www.simpack.com

Mohlo by se Vám líbit

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]