Elektro

06. prosince 2019 10:43

Jubilejní vydání veletrhu SPS láká nejvýznamnější hráče branže automatizace do Norimberku

Na 30. ročník veletrhu SPS přijel působivý počet odborných návštěvníků, aby se u tuzemských i zahraničních vystavovatelů informovali o nejnovějších produktech, řešeních a trendech chytré a digitální automatizace. Vedle intenzivních odborných rozhovorů u veletržních stánků našli uživatelé a pracovníci s rozhodovacími pravomocemi odpovědi na své otázky ohledně automatizace také na odborných přednáškách a produktových prezentacích na fórech, i na komentovaných prohlídkách.

Exhibition SPS 2019

I přes aktuálně napjatou hospodářskou situaci se opět jednou ukázalo, že SPS je předním odborným veletrhem pro chytrou a digitální automatizaci. Počet vystavovatelů s vlastní plochou stánků je dokonce větší než kdy dříve. Vedle své silné inovační síly prezentovali vystavovatelé u veletržních stánků početné produktové novinky a řešení pro dnešní i budoucí výzvy. Také nabízené komentované prohlídky k tématům strojové učení a umělá inteligence, prediktivní údržba, průmyslová bezpečnost ve výrobě a cloudové ekosystémy přesvědčily účastníky z celého světa. Na prohlídkách měli možnost získat ucelený přehled o inovacích a exponátech ze speciálních tematických okruhů a zažít skutečné případy užití (use cases).

Na cestě k digitální výrobě budoucnosti

 Nejen nové jméno SPS – Smart Production Solutions – odráží vývoj branže, velmi výrazně to bylo znát také v každé ze 17 veletržních hal přímo na místě. Vedle oborů ze světa IT, např. strojové učení, digitální dvojče, cloudové a big data technologie, hrálo velkou roli především téma bezpečnosti. Velmi dobrý ohlas u návštěvníků mělo téma průmyslové bezpečnosti, které mělo vyhrazené místo v hale 6. Tady se návštěvníci mohli u takových vystavovatelů, jako například genua, Fortinet nebo u Spolkového úřadu pro bezpečnost (BSI), informovat o nejaktuálnějších produktech a uplatnění průmyslové bezpečnosti. Také společný stánek „Automation meets IT“, který je zavedený od roku 2015, byl opět oblíbeným místem kontaktu.

 

Nejdůležitější čísla v přehledu:

vystavovatelé: 1 585

výstavní plocha: 135 500 m²

návštěvníci: 63 708

 

Podrobná analýza veletrhu s dalšími výsledky k SPS 2019 bude k dispozici na jaře 2020. V příštím roce se bude tento odborný veletrh pro chytrou a digitální automatizaci v norimberském veletržním centru. konat ve dnech 24. – 26. 11. 2020.


sps-exhibition.com.

O společnosti Mesago Messe Frankfurt

Společnost Mesago se sídlem ve Stuttgartu byla založena v roce 1982. Organizuje veletrhy, kongresy a semináře zaměřené na technologie. Patří ke skupině Messe Frankfurt Group. Mesago pracuje na mezinárodní úrovni, nezávisle na výstavišti a se svými 160 zaměstnanci pořádá ročně veletrhy a kongresy pro více než 3 300 vystavovatelů a 110 000 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, účastníků kongresů a přednášejících. Jako nositelé idejí, spolupořadatelé a partneři jsou s akcemi společnosti Mesago úzce spojena četná sdružení, vydavatelství, vědecké instituce a univerzity. (mesago.de)

 

O společnosti Messe Frankfurt

Messe Frankfurt je celosvětově největší pořadatel veletrhů, kongresů a akcí s vlastním výstavištěm. Více než 2 500 zaměstnanců na 30 místech dosahuje ročního obratu ve výši přibližně 718 milionů eur. S našimi branžemi jsme úzce propojeni. Obchodní zájmy svých zákazníků efektivně podporujeme v rámci svých oblastí obchodní činnosti „Fairs & Events“, „Locations“ a „Services“. Významným znakem výsadního postavení tohoto koncernu je globální distribuční síť, která hustě pokrývá všechny světové regiony. Naše rozsáhlá nabídka služeb – onsite a online – zaručuje zákazníkům po celém světě konstantně vysokou kvalitu a flexibilitu při plánování, organizaci a realizaci jejich akce. Paleta služeb přitom sahá od pronájmu areálu přes stavbu stánků a marketingové služby až po personální služby a gastronomii. Hlavním sídlem společnosti je Frankfurt nad Mohanem. Podíly vlastní město Frankfurt (60 %) a spolková země Hesensko (40 %).

Další informace: www.messefrankfurt.com

Mohlo by se Vám líbit

Radikální změna: Nový software OnRobot uvolňuje 80% času stráveného instalací automatizace robotů

V dánském Odense, „hlavním městě robotů“, se sešli klíčoví hráči z robotického průmyslu ve střední a severní Evropě, aby jim společnost OnRobot představila svůj nový […]

Doprovodný program MSV 2022 se bude věnovat digitalizaci i energetice

Součástí Mezinárodní strojírenského veletrhu v Brně je každoročně i doprovodný program určený především pro odbornou veřejnost. I v letošním roce se návštěvníci mohou těšit na řadu akcí, konferencí […]

Řešení horkých vtoků od společnosti Oerlikon HRSflow na K 2022: Pokročilá řešení horkých vtoků zvyšují flexibilitu a udržitelnost vstřikování

Na veletrhu K 2022, který se bude konat od 19. do 26. října v Düsseldorfu, se společnost Oerlikon HRSflow zaměří na rozsáhlou řadu horkých vtoků […]