Elektro

21. března 2023 09:05

Gumex rozšiřuje portfolio služeb o technologii Kiss Cut

  • Díky zařazení nové moderní technologie Kiss Cut společnost svým zákazníkům nabízí komplexní servis v oblasti plochých těsnění
  • Kiss Cut umožňuje výrobu velmi malých a složitých tvarů, je proto ideální třeba pro výrobce elektroniky

Společnost Gumex, která se zabývá výrobou průmyslových hadic a těsnění, představila novou službu. Metoda Kiss Cutting je moderní technologie pro zákazníky, kteří potřebují větší množství samolepících plochých výrobků i v těch nejmenších možných rozměrech a tvarech.

Nová technologie Kiss Cutting spočívá ve výrobě přesných plochých dílů na samolepce a jejím nosiči. Díky tomu se s takovými díly dobře manipuluje, lze je navíc snadno a rychle odlepit z podkladového materiálu a přenést na požadované místo aplikace. Kiss Cutting je proto ideální pro výrobu velkých i malých sérií spíše složitějších tvarů menší velikosti (do 300 mm).

„Zákazník od nás obdrží výrobky ve formě plochých dílů naseknutých na samolepce. Jednotlivé tvary tak zůstávají na nosném materiálu, obvykle navinuté na roli anebo vodorovně uložené v pásech na paletě. Díky tomu s nimi lze snadno pracovat. Tato metoda je vynikající pro výrobu těsnění, odpružení, izolačních dílů, dekorativních či ochranných prvků nebo vnitřních součástí strojů,“ vysvětluje Petr Všetula, ředitel výroby společnosti Gumex.


Při nasekávání (neboli kiss cuttingu) dochází k výřezu materiálu, který zůstává samolepkou připevněný na nosiči. Metoda je díky tomu vhodná pro velmi malé nebo složité tvary, usnadňuje totiž manipulaci s výrobkem i finální montáž.

Výhody Kiss Cuttingu

Nová technologie nabízí kromě rychlosti
a možnosti vyrobit i složité tvary (včetně tzv. ouška pro snadnější uchopení a vyjmutí i velmi drobných dílů) také víceotiskové výsekové matrice. Díky tomu lze naseknout i více dílů najednou. To vše urychluje finální montáž, zefektivňuje výrobu a použití produktů. Podkladem, na němž je umístěná samolepka, přitom může být množství různých materiálů – od pryže přes plst až po korek.

„Vhodný podkladový materiál pro výsledný produkt vybíráme vždy individuálně podle toho, co zákazník od výrobku očekává. Navíc dokážeme nasekat i materiál, který nám zákazník sám dodá,“ vysvětluje Všetula a doplňuje, že služba je ideální pro výrobce elektroniky, skel či jemnější mechaniky. Její výhody však využije široké spektrum zákazníků.

Gumex poradí s výběrem technologie i materiálu

Díky nové výrobní technologii poskytuje nyní Gumex svým zákazníkům kompletní servis v oblasti plochého těsnění. Kromě novinky v podobě Kiss Cuttingu nabízí firma také řezání na plotru, frézování, řezání větších či pevnějších materiálů prostřednictvím vodního paprsku nebo také sekání na výsekovém lisu.

„Naše výroba je v tomto ohledu zcela komplexní – jsme připravení v podstatě na všechny možné typy úprav těsnění. Stačí, aby nám zákazník řekl, jaké vlastnosti od finálního produktu očekává, a my mu doporučíme tu nejvhodnější technologii i materiál. Poradenství je nedílnou součástí našich služeb,“ zakončuje Všetula.

Více informací, včetně technických parametrů technologie Kiss Cutting, najdete na webových stránkách společnosti Gumex.

 


O společnosti GUMEX, spol. s r.o.:

Firma GUMEX, spol. s r.o. je rodinný podnik, který byl založen v roce 1994 v České republice. Od roku 2021 je jednou z firem holdingu GUMEX CENTRAL. Na tuzemský i zahraniční trh dodává těsnění, průmyslové hadice, plastové i pryžové podlahoviny a rohože.  V pobočkách ve Strážnici, v Brně, v Praze, v Hradci Králové, v Plzni a na Slovensku zaměstnává přes 170 lidí a pečuje o více než 15 000 zákazníků z řad firem a živnostníků. Roční obrat firmy činí 0,5 miliardy Kč. Novinky týkající se společnosti Gumex najdete na adrese www.gumex.cz.

 

Mohlo by se Vám líbit

HLUBOKÉ ZAPICHOVÁNÍ (GL) s Dormer Pramet sortimentem pro upichování a zapichování

Společnost Dormer Pramet má ve svém portfoliu komplexní sortiment pro upichování a zapichování, který byl vyvinut s důrazem na zákaznicky efektivní řešení a stále se […]

Technology Days lákají na přednášky i robotické instalace z praxe

Pardubický veletrh pořádaný firmou Stäubli už potřetí nabídne pohled na budoucnost robotiky. Ve výstavním centru Ideon proběhnou od 6. do 8. června Technology Days, na […]

Siemens představuje digitální datový řetězec pro úsporu času a nákladů

Pilotní projekt v továrně společnosti Bayer v Dormagenu Spolehlivá identifikace výrobku pomocí ID odkazu a rychlý přístup k digitálním informacím o výrobku Automatické poskytování dat prostřednictvím platformy […]