Elektro

13. dubna 2023 08:37

Exyte rozšiřuje výrobní kapacity v České republice

  • Nové výrobní haly v Hostomicích a Žatci, kde Exyte nabídne až 200 nových pracovních míst
  • Výroba produktů a technologií pro čisté prostory a high-tech zařízení
  • Výroba patentovaných technologií pro polovodičový průmysl

Společnost Exyte, která je světovým lídrem v oblasti vývoje, projektování a dodávek high-tech zařízení, rozšiřuje v České republice své výrobní kapacity. Společnost zřizuje nové výrobní haly v Hostomicích u Bíliny a v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Dceřiná společnost Exyte Technology vytvoří v příštích dvou letech až 200 nových kvalifikovaných pracovních míst. Počet zaměstnanců společnosti se tím v České republice zvýší téměř na čtyřnásobek. Investice do této expanze je více než 20 milionů eur.

Vzhledem k tomu, že po produktech a službách společnosti Exyte je velká poptávka a prostory v současném závodě v Krupce u Teplic jsou na hranici své kapacity, otevřela dceřiná společnost Exyte Technology druhý závod v Hostomicích, asi 50 km od německých hranic. V Hostomicích společnost vyrábí produkty pro čistá prostředí. Tyto produkty se používají především v Evropě v halách pro výrobu polovodičových zařízení. Celková plocha je téměř 6.500 m². Společnost Exyte vytvoří v této nové lokalitě přibližně 70 pracovních míst.

Třetí výrobní závod otevře společnost Exyte také na severozápadě České republiky v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Americká společnost FabTech, která je součástí skupiny Exyte, se do nového výrobního závodu přestěhuje v létě 2023. Na ploše větší než 9.000 m² bude vyrábět patentované strojírenské výrobky pro polovodičový průmysl. Zahájení výroby se očekává na podzim roku 2023. V novém závodě vznikne až 130 nových pracovních míst.

Důvodem vysoké poptávky po výrobcích společnosti Exyte je pokračující výrazný růst investic v polovodičovém průmyslu. Evropská unie chce do roku 2030 zvýšit podíl na celosvětové výrobě čipů na 20%. Investice do výrobců polovodičů budou podle „Evropského aktu o čipech“ finančně podporovány. Několik výrobců už oznámilo, že v evropských zemích založí nové závody nebo rozšíří ty stávající. „Očekává se, že význam Evropy pro světový průmysl čipů poroste. S našimi výrobky ze severních Čech budeme zásobovat klíčové zákazníky z polovodičového průmyslu, kteří v Evropě, a zejména v Německu, budují nejmodernější závody na výrobu čipů,“ říká Dr. Wolfgang Büchele, generální ředitel společnosti Exyte.

Pracovní příležitosti v rychle rostoucím a úspěšném prostředí

Exyte vytváří pracovní příležitosti pro nové zaměstnance ve všech třech závodech – v Hostomicích, Krupce i v Žatci. „Hledáme zejména zaměstnance, kteří mají zájem pracovat v oblasti strojírenství. Přijímáme nové zaměstnance na obsluhu ohraňovacích a CNC strojů a také montážních linek. Jedná se o kvalifikované pozice v zajímavém, rychle se rozvíjejícím a úspěšném prostředí,“ říká Mgr. Lucie Weberová, jednatelka společnosti Exyte Technology v České republice.

Ve stávajícím závodě v Krupce, který je vzdálen přibližně 20 minut jízdy autem od německých hranic, je v současné době zaměstnáno přibližně 70 lidí. Společnost Exyte zde od roku 2018 vyrábí produkty pro čistá prostředí, především různé typy ventilátorových filtračních jednotek a výrobky pro řízené výrobní prostředí, což jsou části klimatizačních systémů a komor z nerezové oceli. Kromě polovodičového průmyslu se tyto produkty používají také ve výrobních závodech pro farmaceutický a biotechnologický průmysl.

 


O společnosti Exyte

Exyte je globálním lídrem v oblasti plánování, vývoji a dodávce zařízení pro ultra čisté prostory a pro high-tech zařízení. Díky špičkovým znalostem v oboru získaným za více než sto let působení poskytujeme služby klientům na sofistikovaných trzích polovodičů, bateriových článků, léčiv, biotechnologií a datových center. Společnost Exyte nabízí svým zákazníkům po celém světě celou škálu služeb od poradenství až po řízení realizace řešení na klíč s nejvyššími standardy bezpečnosti a kvality. Vytváříme lepší budoucnost tím, že umožňujeme klíčovým průmyslovým odvětvím zvyšovat kvalitu moderního života. V roce 2021 dosáhla společnost Exyte tržeb ve výši 4,9 miliardy eur a zaměstnává přibližně 7400 lidí po celém světě.

www.exyte.net

Mohlo by se Vám líbit

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]

OSTROJ pokračuje v investicích do energetických úspor. Loni ušetřil téměř 3 miliony Kč

OSTROJ, jedna z předních strojírenských firem v České republice s více než sedmdesátiletou historií, čelí v posledních letech rapidnímu nárůstu nákladů na energie, a to v desítkách milionů korun. V roce […]