Elektro

17. prosince 2021 08:01

Evropské technologické centrum Panasonic – vše důležité na jednom místě – 1. část

Laboratoře a servisní střediska jsou jádrem technologických inovací – a v konečném důsledku zaručují inovativní řešení napříč všemi průmyslovými odvětvími. To je i důvod proč je Centrum zákaznických zkušeností Panasonic v Mnichově s širokou škálou prezentovaných projektů tak atraktivní. Produkty a projekty jednotlivých prezentací ukazují zajímavá řešení a přidanou hodnotu v různých oblastech průmyslu i každodenního života.

Optimalizace efektivity je jádrem výroby; rychlé, spolehlivé a reprodukovatelné výrobní procesy jsou zásadní. Automatizace nabízí příležitost ke zefektivnění výrobních procesů a digitalizace je k tomu ideálním nástrojem. Digitalizace umožňuje stále nové, rychlejší způsoby, jak simulovat sledovatelné výrobní procesy a následně je implementovat do reálné výroby. Digitalizace však také pomáhá doprovázet kompletní životní cyklus strojů, závodů a výrobních zařízení. Stále častěji čelíme poptávce po „vzdálené“ správě či uvádění do provozu, včasné detekci a řešení chyb a nikdy nekončící optimalizaci procesů.
Zdá se tedy jen logické, že společnost Panasonic Industry Europe otevřela na jaře roku 2021 zákaznické centrum na ploše přibližně 6 000 metrů čtverečních, které každému dává příležitost zažít inovace a špičkové technologie z první ruky.
Ukázat inovativní řešení pro různá průmyslová odvětví pod jednou střechou je krokem k přiblížení moderních technologií svých zákazníkům. Centrum zákaznických zkušeností není ani interní výstavou, ani muzeem či archivem produktů a vývoje. Budova v srdci jednoho z nejdůležitějších technologických míst v Bavorsku je spíše centrem setkávání, místem představení nápadů, kolem kterého jsou laboratoře a vývojová oddělení, které kooperují na nových i nekonvenčních přístupech řešení. Snaha je zde využívat synergie a zaměřit se na konkrétní přidanou hodnotu pro zákazníky. Zde, v srdci Evropy, naši inženýři, školitelé a servisní pracovníci již spolupracují s našimi evropskými zákazníky na odpovědích na zítřejší otázky. V těsném souladu s potřebami našich partnerů nám Customer Experience Center umožňuje uvést tuto inovativní sílu do života, vizualizovat spolupráci naší vlastní skupiny a přenést je do evropských výrobních závodů ve formě konkrétních řešení.

Inzerce

Pět podoblastí, které demonstrují tento přístup centrálního sdružování kompetencí jsou například Centrum pro logistiku a sklady, Laboratoř pro průmyslovou senzorovou technologii, Centrum pohonů a řízení, Laboratoř pro systémy laserového značení a Centrum průmyslové automatizace.

Centrum pro logistiku a sklady
V návaznosti na rostoucí digitalizaci, zejména v oblasti logistiky, vyvinul Panasonic systém podnikového řešení – Logiscend, který přenáší správu materiálového toku našich zákazníků do světa IoT. Skládá se z vlastních patentovaných hardwarových zařízení Panasonic, která zcela eliminují tisk jakéhokoliv papírového dokumentu a snižují i požadavky na manuální práci. Přehledný software umožňuje úplnou správu a trasování, lokalizaci v reálném čase (RTLS), řízení procesů a analýzu dat. V naší laboratoři CXC nabízíme konzultační workshopy k analýze stávajících procesů, které se v průběhu let rozrostly a zde je prostor je rozumně zmapovat. Pomocí metody Kaizen a s cílem štíhlé logistiky a výroby prozkoumáme stávající skladové postupy a nakonec vytvoříme procesní tok odolný i vůči budoucnosti.

Laboratoř pro systémy laserového značení
Laboratoř laserových technologií, která se zaměřuje na laserové značení a laserové svařování, nabízí našim zákazníkům možnost vyzkoušet si řešení Panasonic na vlastní kůži a naživo. Pracovní stanice jsou navrženy pro zpracování široké škály obrobků z hliníku, plastů nebo oceli. Kromě toho lze výsledky značení nebo svařování komplexně analyzovat za účelem přizpůsobení zpracování požadavkům zákazníka. Laboratoř disponuje aktuálně šesti pracovišti na kterých zpracováváme studie proveditelnosti. Laserová laboratoř je využívána také jako školící centrum pro naše zákazníky.

pokračování v dalším příspěvku, uveřejněném 18.12.2021 – https://www.oneindustry.cz/elektro/evropske-technologicke-centrum-panasonic-vse-dulezite-na-jednom-miste-2-cast/

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]