Elektro

11. března 2015 13:59

Český Siemens dále rozšiřuje své kompetence – stane se centrem podpory pro systémy SAP

Společnost Siemens v České republice otevírá nové kompetenční centrum pro správu veškerých koncernových informačních systémů SAP napříč Evropou. V první fázi bude mít pobočky v Mohelnici, Frenštátě pod Radhoštěm a Ostravě, v budoucnu se předpokládá další rozšíření. Centrum nabídne téměř tři desítky nových pracovních pozic pro vysokoškoláky a středoškoláky s praxí, kteří dokonale ovládají informační technologie.

Česká republika se stává důležitou IT základnou koncernu Siemens, z velké části se sem soustředí zejména podpora vývoje SAP řešení. „Rozhodnutí umístit kompetenční centrum SAP v České republice je pro nás potvrzením, že Česká republika je klíčovou lokalitou koncernu, která nabízí kvalifikované odborníky, bohaté technologické know -how a centrální polohu. Jsou to právě odborné služby s vysokou přidanou hodnotou, které nejen zvyšují naší konkurenceschopnost v rámci koncernu Siemens, ale přispívají zároveň k udržení technických odborníků v zemi,“ říká Eduard Palíšek, ředitel společnosti Siemens Česká republika. „Pro schopné uchazeče nejen z moravského regionu je to jistě zajímavá příležitost, jak se stát součástí významné mezinárodní firmy, která nabízí široké možnosti dalšího odborného kariérního rozvoje.“ Otevření pětadvaceti pracovních pozic je zatím první náborovou vlnou v tomto projektu.

O tom, že v České republice vyroste kompetenční centrum, bylo rozhodnuto na konci loňského roku a již v průběhu ledna se informace objevila na portálech pracovních příležitostí. U zájemců o nabízené pracovní pozice se předpokládá znalost programovacích technik a práce s relačními databázemi. Úspěšným uchazečům společnost Siemens nabízí možnost podílet se na vývoji a správě centrálních SAP systémů, specializaci ve vybraném modulu, každodenní využití cizích jazyků a v neposlední řadě širokou škálu zaměstnaneckých výhod. Některé z nabízených pozic jsou vhodné i pro absolventy.

www.siemens.cz


O společnosti Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice. Již 125 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,2 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč.

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětové působení. Společnost působí ve více jak 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Siemens je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, patří mezi hlavní dodavatele pro paroplynové zdroje a technologie pro přenos energie, je průkopníkem v oblasti řešení pro veřejnou infrastrukturu, průmyslovou automatizaci a softwarová řešení. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2014, který skončil 30. září 2014, dosáhl Siemens obratu 71,9 miliard eur s čistým ziskem 5,5 miliard eur a zaměstnával 357 tisíc zaměstnanců po celém světě.


 

Mohlo by se Vám líbit

Digitální továrna 2.0 na MSV nabídne pohled do budoucnosti průmyslu

Digitální transformace je v dnešní době významnou součástí téměř každého odvětví a průmysl není výjimkou. Umožňuje strojírenským firmám automatizovat mnoho procesů, což vede ke zvýšení efektivity […]

Úspěšná firma 21. století: Národní centrum Průmyslu 4.0 a jeho partneři představí na MSV 2023 návštěvníkům, jak na to

Potřeba digitalizovat je jasná, ale jak na to? Jak můžeme co nejlépe využít stávající potenciál firmy? I na tyto otázky najdou odpovědi návštěvníci expozice Úspěšná […]

Reprodukovatelná výroba dokonalých povrchů s vysokým leskem a úspora zdrojů

Suché elektrolytické leštění – větší udržitelnost v oblasti povrchových úprav  Oblast povrchových úprav se vyznačuje požadavky na vyšší kvalitu a zároveň rostoucí potřebou konzistence procesů, […]