Elektro

11. března 2015 09:45

B & R přináší revoluci v programování PLC

B & R zkracuje dobu vývoje o 67 % prostřednictvím „mapp Technology“

Společnost B & R představila na veletrhu SPS/IPC/Drives převratnou novinku „mapp Technology“. Její modulární funkční bloky výrazně usnadňují vývoj softwaru, a urychlují tak vývoj nových strojů průměrně o 67 %. Navíc snižují také náklady na správu a údržbu. Software hraje v moderních strojích a výrobních linkách stále významnější roli. Přitom inženýři většinou stráví nejvíce času vývojem základních funkcí, jakými jsou zpracování poruchových hlášení nebo ukládání parametrů a receptur.

Modulární bloky – turbo pro vývoj

Mapp zbavuje programátory právě těchto stále se opakujících vývojových prací. Přináší předpřipravené softwarové bloky, které jsou snadno použitelné a dobře otestované a navíc komunikují mezi sebou. Programátor se tedy může plně soustředit na svou hlavní úlohu, kterou je vlastní algoritmus stroje nebo linky.

Mapp komponenty jsou včleněny do automatizačního software od B & R. Každý programátor, který pracuje s Automation Studiem, může mapp používat. Software postavený na mapp blocích je velmi přehledný, což výrazně usnadňuje práci v týmu, zvyšuje spolehlivost strojů a snižuje nároky na údržbu.

www.br-automation.com


O společnosti B & R

Průkopnický duch zakladatelů společnosti Erwina Berneckera a Josefa Rainera a vize dosahování výjimečných cílů v oboru automatizace ovlivňují strategii společnosti dodnes. Toto přesvědčení vedlo v roce 1983 k založení prvních mezinárodních poboček. Podnikavost, odvaha a pozoruhodná předvídavost umožnily společnosti B & R v poslední čtvrtině 20. století vyrůst do mezinárodních rozměrů.

Vynikající intuice ohledně vývoje trhu a nastupujících trendů v kombinaci s ambicí nabízet vyspělá technologická řešení přinášející zákazníkům prospěch přivedly společnost B & R do čela na poli inovací a technologií v oboru.


 

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Teco uvedla na trh novou generaci řídicího systému Tecomat TC800

Ve dnech 17. – 20. května 2022 se po veletržní přestávce způsobené pandemií opět konal na Výstavišti v Brně veletrh AMPER – mezinárodní veletrh elektrotechniky, […]

Mipexa ukazuje, že i menší české firmy mohou v robotizaci patřit mezi světové lídry

Rozhovor: ČR v robotizaci velmi zaostává, je na úplném konci dvacítky srovnávaných zemí světa Český průmysl se připravuje o svou budoucnost. Byť je ČR považována za […]

Obrobky upnuté až o 90 % rychleji!

Vždy překvapující: S upínacím systémem s nulovým bodem od firmy AMF lze obrobky upínat až o 90 % rychleji. Tím se nejen prodlouží doba chodu stroje a tedy i […]