Digitalizace

14. března 2022 07:21

Společnost Cognex představuje špičkovou dekódovací technologii v nové kompaktní čtečce čárových kódů

Řada DataMan 280 kombinuje modulární konstrukci, snadné použití a nejnovější algoritmy pro vyšší čitelnost.

Inzerce

Společnost Cognex Corporation představuje řadu čteček kódů DataMan® 280, které jsou navrženy pro řešení široké škály identifikačních aplikací, včetně náročných aplikací 1D, 2D a přímého značení dílů (DPM) ve výrobě a logistice.

„Společnost Cognex se specializuje na dekódování nejobtížněji čitelných kódů s nejvyšší rychlostí a přesností,“ řekl Carl Gerst, výkonný viceprezident společnosti Cognex pro produkty a platformy. „Zařízení DataMan 280, optimalizované pomocí našich nejnovějších patentovaných dekódovacích algoritmů, kombinuje pokročilé technologie prémiových ID platforem společnosti Cognex v kompaktním a cenově výhodném pouzdře.“

Výkonná a pro obsluhu přívětivá čtečka pro urychlení výroby
DataMan 280 je vybaven senzorem s vysokým rozlišením v kombinaci se systémem dynamické tvorby obrazu, který zlepšuje zpracování kódu a pokrytí. Tato technologie spolu s možnostmi připojení pro potřeby dnešní výroby v rámci Průmyslu 4.0 umožňuje uživatelům spolehlivě číst složité kódy a zároveň zlepšuje celkovou efektivitu zařízení (OEE) a propustnost.

V kombinaci se systémem Cognex Edge Intelligence (EI) poskytuje DataMan 280 pokročilé funkce Průmyslu 4.0, jako je snadné připojení přes webový prohlížeč, správa zařízení, monitorování výkonu a rychlé ukládání obrazů. Umožňuje uživatelům konfigurovat více zařízení najednou a během několika minut začít sledovat důležité ukazatele výkonu systému. Operátoři mohou identifikovat trendy a rychle zasáhnout, když zjistí poklesy výkonu.

Modulární konfigurace a konstrukce pro jakoukoli aplikaci čtení kódů
Modulární hardware včetně světel a objektivů vyměnitelných v terénu a nejnovějších softwarových algoritmů lze nakonfigurovat tak, aby vyřešil jakýkoli problém se čtením kódů. Čtečku DataMan 280 lze nakonfigurovat v rovném, nebo v pravém úhlu pro stísněné prostory a je kompatibilní s většinou příslušenství řady DataMan 260 pro snadnou modernizaci. Pro aplikace s větším zorným polem a vícestranným skenováním při vysokých rychlostech, lze nasadit více čteček společně.

DataMan 280 je díky své modularitě hardwaru a softwaru ideální pro aplikace založené na čtení štítků a DPM kódů v široké škále průmyslových prostředí. Příkladem může být dekódování obtížných DPM kódů na náročných površích automobilových dílů, přesné čtení a sledování malých DPM kódů na lékařských přístrojích, nebo spolehlivé čtení kódů na vysokorychlostních balicích linkách. DataMan 280 umožňuje spolehlivě realizovat i takové úlohy, jako je současné čtení více kódů v zorném poli, skenování prezentací a čtení 1D a 2D kódů na paletách za reflexní fólií.

Další informace najdete na webu cognex.com/DataMan280 nebo na čísle +420 800 023 519.


O společnosti Cognex Corporation
Společnost Cognex Corporation navrhuje, vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu produktů založených na zpracování obrazu, které využívají techniky umělé inteligence (AI), jež jim dávají schopnost rozhodovat se na základě toho, co vidí, podobně jako člověk. Mezi produkty společnosti Cognex patří systémy strojového vidění, senzory strojového vidění a čtečky kódů, které se používají v továrnách a distribučních centrech po celém světě, kde eliminují chyby při výrobě a expedici.
Společnost Cognex je světovou jedničkou v oboru strojového vidění a od svého založení v roce 1981 dodala více než 3 miliony produktů, což představuje kumulativní tržby přes 8 miliard dolarů. Společnost Cognex sídlí v Naticku ve státě Massachusetts v USA a má pobočky a distributory po celé Americe, Evropě a Asii. Podrobné informace naleznete na internetové adrese www.cognex.com.

 

Mohlo by se Vám líbit

Veletrhy wire & Tube nastavují nové standardy

Globální hráči z celého světa na vrcholném setkání oboru v Düsseldorfu Inzerce Veletrhy wire & Tube potvrzují i v roce 2024 (s více než 2.600 vystavovateli z 65 zemí) […]

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]