Digitalizace

04. června 2023 09:56

Síťový portál PCH od společnosti Parker Hannifin poskytuje trhu nový přístup ke komunikačním modulům Ethernet pro automatizaci v továrnách

Nové inovace otevírají cestu ke snížení nákladů na stroje, zkrácení doby spouštění a menšímu množství prostojů

Společnost Parker Hannifin, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, uvádí na evropský trh svůj síťový portál PCH. Tento produkt představuje nový přístup ke komunikačním modulům Ethernet, který nově definuje a mění vstupy a výstupy stroje (I/O). Vzhledem k tomu, že průmyslové sítě založené na Průmyslu 4.0 a IIoT stále více využívají protokoly Ethernet a komunikaci funkce IO-Link, může síťový portál PCH pomoci minimalizovat náklady na stroje, dobu spouštění a prostoje na celém trhu automatizace továren.

Komunikační modul Ethernet splňuje požadavky uživatele v kterémkoli období životnosti stroje, od koncepce a integrace až po požadavky na výrobu a údržbu. Tam, kde má většina stávajících řešení modulární konstrukci s proměnlivými rozměry, integruje síťový portál PCH všestrannost své konfigurace do jediného kompaktního provedení, čímž se na trhu výrazně odlišuje.

Další důležitá funkce umožňuje uživatelům využít výkon funkce IO-Link, rozšířit konektivitu na vzdálené vstupy/výstupy a omezit kabelová připojení. Flexibilita funkce IO-Link také umožňuje uživatelům nastavit připojovací port jako digitální vstup (DI), digitální výstup (DO) nebo hlavní port funkce IO-Link, což přináší přidanou hodnotu aplikacím, které zahrnují systémy manipulace s materiálem, montáž karoserií vozidel, průmyslové montážní linky, koncové nástroje (EOAT) pro roboty a další automatizovaná průmyslová zařízení.

Decentralizované vstupy/výstupy a hlavní porty funkce IO-Link síťového portálu PCH, které jsou součástí nabídky průmyslových sběrnic / sítí společnosti Parker Hannifin, otevírají cestu k optimalizované architektuře strojů a vyšším úrovním konfigurovatelnosti – to vše při připojení k pěti velikostem ventilů ISO série H.

Síťový portál PCH dokáže komunikovat s mnoha průmyslovými řídicími systémy, protože podporuje protokoly EtherNet/IP, PROFINET, Modbus TCP a EtherCAT. Díky těmto schopnostem je ideální pro řadu flexibilních výrobních aplikací, například tam, kde dochází k častým výměnám strojů, kde jednotky PLC nejsou vždy přístupné nebo kde překážky na výrobní ploše způsobují, že nastavení, konfigurace a řešení problémů je časově náročné.

Konfigurovatelné vstupy/výstupy se skutečným přepínáním obvodů PNP/NPN a funkcí IO-Link na každém portu umožňují snadné změny konstrukce stroje. Další výhodou jsou integrované programovací funkce (jako jsou časovače doby odezvy a záznamy o chybách 40, varováních a akcích s časovou značkou), které usnadňují řešení problémů a integraci i nezkušeným programátorům. Uživatelé mohou konfigurovat a odstraňovat problémy prostřednictvím notebooku, tabletu nebo telefonu s bezpečným a uzamykatelným připojením Bluetooth®.

„Ať už jste systémový integrátor, který se snaží minimalizovat náklady na stroje, řídicí technik, který chce zkrátit dobu spouštění, nebo odborník na údržbu, který chce zkrátit prostoje, flexibilní design, intuitivní rozhraní a efektivní diagnostika nabízené síťovým portálem PCH přinesou do projektu přidanou hodnotu,“ uvedl Patrick Berdal, evropský produktový manažer, divize Electric Motion & Pneumatic Division. „Společnosti působící na evropském trhu automatizace továren jsou v současné době zaneprázdněny tím, že pomáhají výrobním zařízením s přechodem na výrobní závody budoucnosti. Síťový portál PCH může tento proces usnadnit, zrychlit a zefektivnit z hlediska nákladů.“

Síťový portál PCH, který lze provozovat při teplotách od –15 do +49 °C, je vybaven konfigurovatelnými hlavními porty funkce IO-Link uvnitř krytu, který je odolný proti rozstřiku při svařování s krytím IP65 a chrání stroje před budoucími změnami síťové architektury.

Další informace o síťovém portálu PCH naleznete na adrese: https://ph.parker.com/gb/en/pch-network-portal

Podívejte se na produktové video o síťovém portálu PCH

 


O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

Mohlo by se Vám líbit

Chart Ferox a cirkulární ekonomika: Kompletní recyklace odpadu a nižší emise CO2 o 50%

Děčínská firma Chart Ferox je jednou z prvních strojírenských společností v Česku, která při nakládání s odpady funguje na principech cirkulární ekonomiky. Celý systém zavedla před dvěma lety. […]

Nový hladinoměr GENESIS: Revoluce v měření rozhraní hladin kapalin

Unikátní způsob měření rozhraní hladin kapalin s dosud nedosažitelnou přesností – to je nový hladinoměr GENESIS společnosti Magnetrol. Ten na český trh přináší strojírenská firma HENNLICH. […]

Povlaky nástrojů pro udržitelnější obrábění

~ Monolitní karbidové stopkové frézy s povlaky Zertivo™ 2.0 prodlužují životnost nástrojů ~ V posledních letech kladou výrobci velký důraz na udržitelnost. Podle průzkumu firem Schneider Electric […]