Digitalizace

04. června 2023 09:56

Síťový portál PCH od společnosti Parker Hannifin poskytuje trhu nový přístup ke komunikačním modulům Ethernet pro automatizaci v továrnách

Nové inovace otevírají cestu ke snížení nákladů na stroje, zkrácení doby spouštění a menšímu množství prostojů

Společnost Parker Hannifin, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, uvádí na evropský trh svůj síťový portál PCH. Tento produkt představuje nový přístup ke komunikačním modulům Ethernet, který nově definuje a mění vstupy a výstupy stroje (I/O). Vzhledem k tomu, že průmyslové sítě založené na Průmyslu 4.0 a IIoT stále více využívají protokoly Ethernet a komunikaci funkce IO-Link, může síťový portál PCH pomoci minimalizovat náklady na stroje, dobu spouštění a prostoje na celém trhu automatizace továren.

Komunikační modul Ethernet splňuje požadavky uživatele v kterémkoli období životnosti stroje, od koncepce a integrace až po požadavky na výrobu a údržbu. Tam, kde má většina stávajících řešení modulární konstrukci s proměnlivými rozměry, integruje síťový portál PCH všestrannost své konfigurace do jediného kompaktního provedení, čímž se na trhu výrazně odlišuje.

Další důležitá funkce umožňuje uživatelům využít výkon funkce IO-Link, rozšířit konektivitu na vzdálené vstupy/výstupy a omezit kabelová připojení. Flexibilita funkce IO-Link také umožňuje uživatelům nastavit připojovací port jako digitální vstup (DI), digitální výstup (DO) nebo hlavní port funkce IO-Link, což přináší přidanou hodnotu aplikacím, které zahrnují systémy manipulace s materiálem, montáž karoserií vozidel, průmyslové montážní linky, koncové nástroje (EOAT) pro roboty a další automatizovaná průmyslová zařízení.

Decentralizované vstupy/výstupy a hlavní porty funkce IO-Link síťového portálu PCH, které jsou součástí nabídky průmyslových sběrnic / sítí společnosti Parker Hannifin, otevírají cestu k optimalizované architektuře strojů a vyšším úrovním konfigurovatelnosti – to vše při připojení k pěti velikostem ventilů ISO série H.

Síťový portál PCH dokáže komunikovat s mnoha průmyslovými řídicími systémy, protože podporuje protokoly EtherNet/IP, PROFINET, Modbus TCP a EtherCAT. Díky těmto schopnostem je ideální pro řadu flexibilních výrobních aplikací, například tam, kde dochází k častým výměnám strojů, kde jednotky PLC nejsou vždy přístupné nebo kde překážky na výrobní ploše způsobují, že nastavení, konfigurace a řešení problémů je časově náročné.

Konfigurovatelné vstupy/výstupy se skutečným přepínáním obvodů PNP/NPN a funkcí IO-Link na každém portu umožňují snadné změny konstrukce stroje. Další výhodou jsou integrované programovací funkce (jako jsou časovače doby odezvy a záznamy o chybách 40, varováních a akcích s časovou značkou), které usnadňují řešení problémů a integraci i nezkušeným programátorům. Uživatelé mohou konfigurovat a odstraňovat problémy prostřednictvím notebooku, tabletu nebo telefonu s bezpečným a uzamykatelným připojením Bluetooth®.

„Ať už jste systémový integrátor, který se snaží minimalizovat náklady na stroje, řídicí technik, který chce zkrátit dobu spouštění, nebo odborník na údržbu, který chce zkrátit prostoje, flexibilní design, intuitivní rozhraní a efektivní diagnostika nabízené síťovým portálem PCH přinesou do projektu přidanou hodnotu,“ uvedl Patrick Berdal, evropský produktový manažer, divize Electric Motion & Pneumatic Division. „Společnosti působící na evropském trhu automatizace továren jsou v současné době zaneprázdněny tím, že pomáhají výrobním zařízením s přechodem na výrobní závody budoucnosti. Síťový portál PCH může tento proces usnadnit, zrychlit a zefektivnit z hlediska nákladů.“

Síťový portál PCH, který lze provozovat při teplotách od –15 do +49 °C, je vybaven konfigurovatelnými hlavními porty funkce IO-Link uvnitř krytu, který je odolný proti rozstřiku při svařování s krytím IP65 a chrání stroje před budoucími změnami síťové architektury.

Další informace o síťovém portálu PCH naleznete na adrese: https://ph.parker.com/gb/en/pch-network-portal

Podívejte se na produktové video o síťovém portálu PCH

 


O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]