Digitalizace

13. března 2024 11:00

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN Platforma2024 je práce s EPLAN eStock ještě jednodušší, protože uživatelé mohou automaticky a rychle přistupovat k více než 1,5 milionu přístrojů v EPLAN Data Portal. Další výhodou je, že všechna data – z interního firemního systému pro správu zařízení nebo z databáze EPLAN Data Portal – mohou být společně editována a v souladu s pravidly správy uživatelských práv také ukládána.

Při vyhledávání přístrojů v EPLAN eStock systém zobrazí výsledky vyhledávání i z EPLAN Data Portal.

Monheim, Německo: EPLAN eStock – cloudový systém správy přístrojů na platformě EPLAN – umožňuje uživatelům spravovat a udržovat data přístrojů přímo v prohlížeči, včetně jmenovitých napětí a proudů, datových listů a označení komponent. K takto uloženým datům měli uživatelé přístup již ve verzi EPLAN Platforma 2023. To vše usnadňuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Data jsou tedy více konzistentní a kvalitnější – zvláště proto, že není třeba několika datových vstupů. To se odráží i ve vyšší kvalitě projektu, přičemž se berou v úvahu všechny požadované normy.

Inzerce

Nové: integrace s EPLAN Data Portal
Nyní bylo přidáno několik zásadních inovací: zařízení lze snadno importovat z databáze EPLAN Data Portal do firemní databáze EPLAN eStock. Při prvních stiscích kláves pro uložení dat uživatelé vidí všechna zařízení ve své vlastní databázi i všechna zařízení relevantní pro vyhledávání v EPLAN Data Portal. Uživatelé pak mohou otevřít požadované zařízení ve stejném okně, a v případě, že ještě nebylo importováno, importovat je jedním nebo dvěma kliknutími do své firemní databáze. Když jsou položky přeneseny z EPLAN Data Portal do EPLAN eStock, software nejprve vytvoří návrh. To znamená, že dříve schválená data zařízení nejsou automaticky “přepsána„, ale uložení nových dat musí být aktivně potvrzeno, tj. akceptováno uživatelem. Uživatelé tak mohou přidávat data nebo provádět změny návrhu před jeho schválením a použitím zařízení v projektu.

Je-li zařízení nalezeno v databázi EPLAN Data Portal, lze ho importovat do eStock pouze jedním nebo dvěma kliknutími.

EPLAN Platforma 2024 – rychlejší přístup k datům
Další praktickou výhodou je, že uživatelé mají díky nové přímé integraci do EPLAN Data Portal přístup k více než 1,5 milionům datových souborů zařízení přímo z EPLAN eStock. Výrobci komponent, kteří se podílejí na EPLAN Data Portal, do něj průběžně nahrávají nová nebo aktualizovaná data a množina dat zařízení neustále roste. Vývojáři EPLAN také věnovali pozornost efektivitě při používání dat z cloudu a systém do lokálního počítače stahuje pouze změny dat od posledního přístupu k eStock, což výrazně urychluje přístup k datům. Dalším přínosem pro uživatele je také zvýšení výkonu – ve verzi EPLAN Platforma 2024 lze rychle a snadno přepínat mezi zdrojem místní databáze a katalogem eStock založeným na Cloudu EPLAN. To uživatelům šetří čas a usnadňuje použití dat.

Lepší spolupráce mezi odděleními
EPLAN eStock, centralizovaný systém správy dat zařízení v cloudu, zjednodušuje spolupráci mezi odděleními. Za dostupnost dat je vždy zodpovědná společnost nebo uživatel, kteří sami určují kvalitu a úroveň přístupu. Standardy lze snadno a komplexně implementovat prostřednictvím řízení přidělovaných práv. Přístup k centralizované správě zařízení v cloudu je k dispozici uživatelům EPLAN s předplacenou licencí pro verzi EPLAN Platforma 2023 a 2024 bez dalších nákladů.

Více informací najdete na adrese: https://www.eplan.cz/reseni/eplan-estock/

 


Eplan Software & Service

EPLAN dodává softwarová řešení a služby pro inženýrské práce v oblastech elektrotechniky, automatizace a mechatroniky. Společnost vyvíjí jedno z předních světových softwarových řešení pro konstrukční práce pro výrobce strojů a rozváděčů. EPLAN je také ideálním partnerem pro zefektivnění náročných inženýrských procesů.
Standardizovaná a současně na míru upravená rozhraní pro systémy ERP a PLM/PDM zajišťují konzistenci dat v celém hodnotovém řetězci. Práce se softwarem EPLAN přináší neomezenou komunikaci mezi všemi technickými disciplínami. Bez ohledu na to, zda jde o velký nebo malý podnik: zákazníci mohou své znalosti a zkušenosti využívat efektivněji. V celém světě je společností EPLAN podporováno 65 000 zákazníků. EPLAN chce dále růst spolu se svými zákazníky a partnery a prosazovat integraci a automatizaci inženýrských prací. V rámci sítě EPLAN Partner Network společně s partnery realizuje otevřená rozhraní a dokonalou integraci. Soustředí se na motto „Efficient Engineering“ – efektivní inženýrská práce.
Společnost EPLAN byla založena v roce 1984 a je součástí vlastnické skupiny Friedhelm Loh Group. Friedhelm Loh Group provozuje po celém světě 12 vlastních výrobních podniků a 95 mezinárodních dceřiných firem. Celá skupina zaměstnává 12000 lidí a vytváří obrat přibližně 3 miliardy eur (2022). V roce 2021 získala tato rodinná firma po třinácté v řadě ocenění pro špičkové zaměstnavatele „Top German Employer“. Kromě toho získala v průzkumu Deutschland Test časopisu Focus Money ocenění za vynikající profesní přípravu „Top Vocational Trainer“.
Pro více informací navštivte:
www.eplan.de a www.friedhelm-loh-group.com

Mohlo by se Vám líbit

Technologie studené plazmy výrazně snižuje pachovou zátěž z gumárenské výroby

Společnost Continental Barum za poslední dvanáct let prováděla mnoho studií či testovala různé technologie vedoucí k snížení pachových emisí z výroby pneumatik. V loňském roce byla finalizován systém […]

Reportáž: GÜHRING INNOVATION DAYS 2024

Zvýšení efektivity obrábění je ve výrobních firmách trvalý proces. A je jedním z důvodů, proč firma GÜHRING – přední světový výrobce obráběcích nástrojů – pořádá pod […]

Transformace efektivity výroby: úspěšný příběh zákazníka

  • 23. dubna 2024

Přemýšleli jste někdy o tom, jak mohou strategická technologická partnerství pozvednout vaši výrobu do nových výšin? Ponořme se do skutečné proměny, které byl svědkem pan […]