Digitalizace

09. dubna 2023 09:25

Průzkum: Manažeři očekávají zvýšení produktivity díky digitální transformaci

 

Evropské podniky očekávají, že digitální transformace zvýší produktivitu v průměru o 38 %, přičemž celková návratnost investic (ROI) se očekává za necelých 5 let.

Nový průzkum ukazuje, že podniky mají důvěru v technologie, které zvyšují jejich produktivitu. Při dokončení svých procesů digitální transformace ovšem čelí velkým znalostním a dovednostním překážkám. Evropské podniky očekávají, že digitální transformace technologií zvýší jejich produktivitu v průměru o 38 % za pouhé 3 roky, přičemž celková návratnost investic (ROI) se očekává za necelých 5 let. Procesy digitální transformace však dosud dokončilo v průměru pouze 15 % organizací.

Téměř 40 % respondentů uvedlo, že mají pocit, že jejich organizace zaostává za konkurencí, pokud jde o digitální transformaci. Hlavními překážkami zavádění transformativních digitálních technologií byly: nedostatek interních znalostí (35 %), nedostatek interních IT pracovníků, zdrojů a dovedností (32 %), obavy ohledně interoperability se stávající IT infrastrukturou (30 %) a nedostatek externí specializované IT podpory nebo povědomí specializovaných poskytovatelů (30 %).

„Tento výzkum ukazuje, že evropské podniky chápou, že nejnovější technologická řešení mohou transformovat jejich obchodní operace a pomoci jim učinit významné kroky vpřed v produktivitě, ale pro mnohé stále existují zjevné překážky, které je třeba překonat,“ říká Jan Kämpfer, marketingový ředitel společnosti Panasonic Connect Europe.

„Podniky mají nedostatek interních odborných znalostí a zdrojů a snaží se najít externí odbornou podporu, kterou potřebují k provedení svých plánů. To byl přesně důvod, proč byla před více než rokem založena společnost Panasonic Connect Europe, která spojuje technologický hardware, softwarová řešení a odborné znalosti v oblasti služeb, aby pomohla organizacím a podnikům řešit výzvy digitální transformace.“

Průzkum, který provedla nezávislá výzkumná společnost Opinion Matters a který si objednala společnost Panasonic Connect Europe, odráží názory 300 vedoucích pracovníků s rozhodovací pravomocí odpovědných za digitální transformaci podnikání ve Velké Británii, Francii a Německu.

Chcete-li si stáhnout shrnutí průzkumu s názvem Breaking Down the Barriers to Digital Transformation, navštivte: https://www.dropbox.com/s/wwret3p1gtlrcnb/Digital%20Transformation%20Research_Whitepaper_Panasonic%20Connect.pdf?dl=0

 


O skupině Panasonic

Skupina Panasonic, která je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení pro široké využití v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového a jiného průmyslu, komunikací a energetiky, přešla od 1. dubna 2022 na systém zastřešující společnosti, kde Panasonic Holdings Corporation slouží jako holdingová společnost, pod níž spadá osm dalších obchodních společností.  Skupina založená v roce 1918 si klade za cíl zvyšování blaha jednotlivců i společnosti a svoji obchodní činnost řídí podle základních principů, na jejichž základě vytváří nové hodnoty a nabízí udržitelná řešení pro moderní svět Za účetní rok končící 31. března 2022 skupina vykázala konsolidované čisté výnosy ve výši 56,40 miliardy eur (7 388,8 miliardy jenů). Skupina Panasonic jako celek je oddána myšlence zvyšování blahobytu a poskytuje špičkové výrobky a služby, které vám pomohou žít kvalitnější život. Chcete-li se dozvědět více o skupině Panasonic, navštivte: https://holdings.panasonic/global/

O společnosti Panasonic Connect Europe

Společnost Panasonic Connect Europe zahájila činnost 1. října 2021 a vytvořila novou agilní organizaci zaměřenou firemní zákazníkySpolečnost s více než 400 zaměstnanci pod vedením generálního ředitele Hiroyuki Nishiuma si klade za cíl přispívat k úspěchu svých zákazníků inovativními produkty a integrovanými systémy a službami – to vše s cílem naplnit svou vizi měnit práci, rozvíjet společnost a propojit se s budoucností. 

Panasonic Connect Europe má sídlo ve Wiesbadenu a skládá se z následujících obchodních divizí:

  • Divize Mobile Solutions Business pomáhá mobilním pracovníkům zvyšovat produktivitu díky řadě odolných notebooků Toughbook, firemních tabletů a handheldů.
  • Divize Media Entertainment Business zahrnuje vizuální systémy (Visual System Solutions), která nabízí řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a kvalitních displejů; a vysílací a profesionální audiovizuální techniku (Broadcast & ProAV), která nabízí inteligentní řešení pro živou produkci z komplexního portfolia zahrnujícího PTZ a systémové kamery, videokamery, IT/IP platformu Kairos, přepínače a robotická řešení, která jsou široce využívána pro živé snímání událostí a sportu a televizní a xR studia.
  • Business and Industry Solutions poskytuje technologická řešení na míru zaměřená na maloobchod, logistiku a průmyslovou výrobu s využitím svého jedinečného přístupu Gemba Process Innovation. Jejím cílem je zvyšovat provozní efektivitu a zlepšovat zkušenosti zákazníků a pomáhat podnikům dosahovat co nejlepších výsledků každý den.
  • Panasonic Factory Solutions Europe pomáhá realizovat inteligentní továrny díky široké škále automatizovaných řešení, včetně řešení pro výrobu elektroniky, robotických a svařovacích systémů a inženýrství softwarových řešení.

Pro více informací navštivte: https://eu.connect.panasonic.com

Navštivte stránku Panasonic Connect Europe na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/panasonic-connect-europe/

 

Mohlo by se Vám líbit

Výroba automobilů roste, bateriové vozy z ČR zaznamenávají výrazný úspěch i na zahraničních trzích

Meziroční nárůst výroby o 16,2 % a celkových 1 162 315 vyrobených automobilů, to jsou výsledky domácích výrobců osobních vozidel za prvních deset měsíců letošního […]

Nové kloubové ložisko pro potravinářství

Nová, bezplatná vzorkovnice igubal Food Contact – včetně magnetu a nového dvojitého kloubového ložiska V potravinářském průmyslu musí součásti strojů splňovat velmi vysoké hygienické požadavky, […]

Novinky v Siemens Industrial Edge: nová cloudová služba, více zařízení a integrace low-code

Ekosystém Siemens Industrial Edge byl rozšířen o nový hardware asoftware Portál Industrial Edge Management nově v nabídce jako cloudová služba Low-code pro Industrial Edge: jednodušší programování […]