Digitalizace

03. února 2023 08:20

Nová úroveň digitalizace: EDI modul přímo v informačním systému Abra šetří firmám čas i peníze

Informační systém Abra Gen přináší nový EDI modul, který svou funkčností posouvá úroveň bezpapírové komunikace. Na vývoji modulu se společně s firmou Abra Software podílel přední český poskytovatel EDI, firma Grit. Uživatelé nyní mohou automatizovat obchodní komunikaci se svými dodavateli i odběrateli.

S očekávanou ekonomickou krizí firmy hledají další způsoby, jak ušetřit nebo zefektivnit práci. Jednou z častých cest je zavádění standardu EDI pro elektronickou výměnu dokladů, který automatizuje rutinní obchodní komunikaci. I EDI ale může mít různé podoby, a ne všechny firmy dokážou plně využít jeho potenciál. Společnost Abra Software proto ve spolupráci s firmou Grit vyvinula plnohodnotné EDI řešení, které je přímo součástí informačního systému Abra Gen.

Nový EDI modul umožňuje plně automatizovanou výměnu elektronických dokladů – nejčastěji objednávek, dodacích listů a faktur – mezi odběratelem a dodavatelem. Tím oběma stranám šetří čas a nahrazuje externí EDI řešení. „Běžná obchodní komunikace mezi firmami teď probíhá automaticky. Například odběratel pošle přes EDI objednávku, podnikový systém dodavatele ji automaticky přijme, zaeviduje a případně rovnou pošle potvrzení o přijetí. Není tedy třeba doklady ručně stahovat nebo přepisovat do systému,“ upřesňuje Marek Drahuský, Executive Manager of Logistics Center firmy Abra Software.

Jelikož je EDI modul přímo součástí jádra informačního systému Abra Gen, bude jednodušší jej průběžně rozvíjet. „Modul zatím obsahuje nejpoužívanější EDI zprávy pro výměnu objednávek, dodacích listů nebo faktur. Do budoucna ale bude relativně snadné jej rozšířit například o zprávu se stavem zásob, díky které si objednatel u svého dodavatele velmi rychle zjistí, zda a v jakém množství má na skladě požadované zboží,“ říká Rostislav Brzobohatý, Partner Channel Manager z firmy Grit.

Jednodušší pro uživatele Abry

Nový, samostatně licencovaný, EDI modul je přímo součástí systému Abra Gen, logika jeho ovládání je tedy stejná jako u dalších částí programu a odpadá nutnost zaškolování.

 


O společnosti Grit

Grit je přední český poskytovatel cloudových služeb, které firmám pomáhají s automatizací toku dokladů, zboží a peněz. Mezi jeho klienty patří například Alza, Plzeňský Prazdroj, eD system, Pro-doma nebo Unilever. Grit je českým lídrem v oboru EDI komunikace. Více informací naleznete na www.grit.eu.

O společnosti Abra Software

Abra vyvíjí moderní informační systémy pro firmy všech velikostí a zaměření. Mezi významné zákazníky patří Průša Research, ESET, Hama, Petrof, Dobrý Anděl, Yves Rocher, Knihy Dobrovský a další. Má zastoupení na Slovensku a ve Švýcarsku. Více informací naleznete na www.abra.eu

Mohlo by se Vám líbit

Grumant: Produktivní nástroje pro vrtání

Efektivita je slovo, které se v dnešní době skloňuje snad v každé firmě. Ve strojírenství to znamená neutuchající úsilí při hledání nových technologií, postupů a v neposlední řadě produktivnějších […]

Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 s novou technologickou expozicí i rozšířenou prezentací 3D tisku

Mezinárodní strojírenský veletrh opět soustředí na jednom místě inovace, které posouvají průmyslovou výrobu do nové éry. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií se letos uskuteční na […]

Řešení problémů s vyrovnáním – Aplikace v leteckém a obranném průmyslu

K dosažení spolehlivých výsledků měření přímosti na dlouhé vzdálenosti je nutné použití: přesných přístrojů precizního softwaru pro zpracování dat pečlivých kalibračních postupů APLIKACE PRO LETECKÝ […]