Digitalizace

19. března 2024 07:28

Konica Minolta roste v oblasti kamerových řešení pro průmysl, novou divizi povede Milan Obertík

  • V České republice a na Slovensku se zvyšuje zájem o videoanalytický software Konica Minolta s prvky umělé inteligence
  • Milan Obertík se stal ředitelem nově vzniklé divize Konica Minolta Forxai Video Vision

Tuzemská Konica Minolta posiluje v oblasti kamerových řešení a zakládá specializované oddělení s názvem Forxai Video Vision. To se pod vedením Milana Obertíka zaměří na rozvoj aktivit v rámci využití průmyslových kamer a systémů umělé inteligence programovaných ve vývojovém centru Konica Minolta v Brně. Důvodem vzniku nového oddělení je rostoucí zájem o chytrá kamerová řešení a další rozšiřování portfolia v této oblasti.

Nové oddělení vzniklo vyčleněním z divize Video Solution Services, která se bude nadále věnovat kamerovým řešením zejména ve spojení s ochranou objektů a bezpečností práce. „Forxai Video Vision se zaměří konkrétně na využití kamer ve spojení s inteligentními videoanalytickými systémy, které se aktuálně etablují zejména v oblastech výroby a logistiky. Naši zákazníci se na nás obracejí jako na silného partnera s prověřenou globální značkou a vlastním vývojem softwarů přímo v ČR. V tomto kontextu jim proto chceme nabídnout i adekvátní péči v podobě specializovaného oddělení,“ řekl Milan Obertík, ředitel divize Forxai Video Vision Konica Minolta Business Solutions Czech.    

Inzerce

Milan Obertík absolvoval v roce 2015 Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Plzni. Od té doby pracoval postupně v několika firmách se zaměřením na automatizaci a robotizaci výroby. Působil v marketingu a prodeji, specializoval se na segment průmyslových kamer. V českém zastoupení společnosti Konica Minolta zastával od roku 2023 pozici obchodního manažera.

 Prvním úkolem M. Obertíka bude vybudovat tým složený z obchodníků, techniků a business development manažerů. Následně se chce věnovat upevnění pozice Konica Minolta u stávajících zákazníků a dalšímu rozšiřování technologií využívající softwarovou platformu Forxai na českém a slovenském trhu.

Videoanalytický systém Forxai začal vznikat v brněnském vývojovém centru společnosti Konica Minolta v roce 2020 a od té doby je rozvíjen a instalován v různých modifikacích kamerových řešení určených pro zákazníky z celého světa. Nové oddělení pod vedením M. Obertíka bude zodpovědné konkrétně za produkty využívající tento software zejména ke kontrole kvality a efektivity výroby.

Systém Forxai je vhodným doplněním k chytrým kamerám Mobotix, jež Konica Minolta dodává na trh od roku 2017 a od té doby jich ve více než 300 českých a slovenských podnicích nainstalovala přes 5000. Kamerová řešení Mobotix jsou vlajkovou lodí segmentu IT služeb společnosti Konica Minolta, který se v současné době podíl na obratu společnosti již více než z jedné třetiny.


Forxai pro kontrolu kvality a efektivity výroby:

  • Aplikace pro kontrolu kvality montáže (Assembly Quality Inspection) v reálném čase sleduje, zda jsou všechny komponenty daného výrobku ve správné pozici a správně namontovány. Pokud detekuje chybu nebo chybějící díl, informuje navazující systém nebo přímo operátora.
  • Aplikace pro detekci a počítání objektů (Object Detection and Counting) dokáže nepřetržitě sledovat produkty či jejich součásti během celého výrobního a skladovacího procesu rychlostí i více než 1000 kusů za minutu.
  • Aplikace pro detekci defektů (Defect Detection) umožňuje automaticky vyhledat a upozornit na jakákoli poškození výrobku nebo jeho znečištění. Tato funkce napomáhá zejména ke zvýšení spolehlivosti výrobků, tedy ke snížení množství reklamací a souvisejících provozních nákladů.

Podle zkušeností Konica Minolta lze v provozech výrobních a logistických firem po instalaci software Forxai již v prvním roce uspořit řádově až stovky tisíc korun.

 


O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta, Inc. je globální technologická společnost poskytující inovativní řešení pro podniky a instituce. Její silné stránky spočívají v kombinování moderních materiálů a klíčových technologií pokročilé zobrazovací techniky, optiky, snímání či nano-zpracování. Konica Minolta vytváří hodnoty, které pomáhají zákazníkům řešit jejich pracovní výzvy a procesy. V éře internetu věcí využívá svých hlubokých odborných znalostí digitálních technologií a prochází obchodní transformací v digitální společnost poskytující sofistikovaná řešení. Při vytváření inovací spolupracuje s akademickými, průmyslovými i podnikatelskými partnery. Konica Minolta má sídlo v Tokiu a v jejích koncernových společnostech působí v 50 zemích téměř 40 000 zaměstnanců. Své produkty a služby nabízí ve 150 zemích celého světa.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a zajišťuje komplexní služby pro český trh. Servisní kompetenci prokazuje certifikát nejlepší servisní organizace v Evropě za rok 2014. Významnou pozici na trhu dokládají i tržní podíly roku 2022 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podíly 65 % v segmentu černobílých produkčních strojů a 39 % na trhu barevných digitálních strojů. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (39,2 %) a v prodejích černobílých multifunkčních zařízení pak drží druhou pozici (19,5 %). Velký důraz klade na rozvoj IT služeb. Z hlediska obratu je v této oblasti české zastoupení jedno z nejúspěšnější ze všech zemí Konica Minolta regionu střední a východní Evropy. Konkrétně se zaměřuje například na poskytování produktů souvisejících s digitalizací a automatizací procesů či s kamerovými systémy. Konica Minolta Business Solutions Czech je zároveň distributorem nástrojů Nintex pro automatizaci procesů a robotizaci práce.

Více informací na www.konicaminolta.cz.

 

 

 

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]