Digitalizace

02. ledna 2022 20:11

ECOM Instruments: řešení pro chytrou výrobu do prostředí s nebezpečím výbuchu

Na mapě průmyslu 4.0 se v mnoha výrobních provozech stále objevují bílá místa – oblasti s nebezpečím výbuchu. Požadavky na robustnost a ochranu proti výbuchu jsou náročné, oblast instalace rozsáhlá a konektivita často omezená. Ale i v nebezpečných oblastech zajišťují jiskrově bezpečná chytrá zařízení Pepperl+Fuchs značky ECOM Instruments změnu paradigmatu.

Pro veletrh SPS – Smart Production Solutions si značka ECOM Instruments připravila ukázku, jak lze odstranit propast mezi bezpečnostními požadavky v oblastech s nebezpečím výbuchu a hladem po datech pro chytré továrny.

S chytrými brýlemi Visor-Ex® 01 od ECOM Instruments získají mobilní pracovníci výkonného společníka pro všechny úkoly, které vyžadují volné ruce a také nepřetržitou komunikaci.

S využitím inteligentních mobilních zařízení je možné i oblasti s nebezpečím výbuchu s minimálním úsilím integrovat do koncepce chytrých továren. V souladu s touto vizí by firma Pepperl+Fuchs a její značka ECOM Instruments na veletrhu SPS – Smart Production Solutions prezentovala inteligentní řešení pro průmyslovou komunikaci v drsných prostředích: bezpečnou a robustní techniku pro propojení provozních zařízení do sítě. Mezi nejvýznamnější exponáty by patřily aktuálně nejlehčí jiskrově bezpečné chytré brýle na trhu Visor-Ex® 01 nebo tablet Tab-Ex® 03 DZ2, nejnovější model z řady jiskrově bezpečných tabletů Tab-Ex® pro drsná průmyslová prostředí. Návštěvníci veletrhu by se také dozvěděli, jak řešení produktové divize Digital Products & Services společnosti ECOM nejen usnadňují správu zařízení, ale mohou také poskytnout nové pohledy na procesy pomocí analýzy dat. Chytrá výroba totiž svou inteligenci těží ze síťových informací.

Pohled očima mobilního pracovníka: chytré brýle pro použití v průmyslu
Vysoká kvalita kamer a spolehlivé komunikační funkce kombinované v ergonomickém designu: s chytrými brýlemi Visor-Ex® 01 od ECOM Instruments získají mobilní pracovníci výkonného společníka pro všechny úkoly, které vyžadují volné ruce a také nepřetržitou komunikaci. Systém využívá jako výpočetní jednotku a současně kapesní jednotku pro napájení chytrý telefon ECOM Smart-Ex® 02 vhodný do prostředí s nebezpečím výbuchu. Inteligentní ekosystém je vytvořen pro širokou škálu scénářů využití v průmyslu. Celkem tři integrované kamery promění chytré nositelné zařízení v jakési bionické oko. Dvě 16megapixelové kamery jsou centrálně umístěny tak, aby mapovaly přirozené zorné pole nositele – takže vzdálená podpora například vidí, co se děje, ze stejného úhlu a perspektivy jako mobilní pracovník. Sekundární kamera má 6násobný optický zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti bez ztráty kvality a pro skenování čárových a QR kódů.

Všestranný tablet pro drsná prostředí
Jiskrově bezpečný tablet Tab-Ex® 03 DZ2 je vybaven operačním systémem Android 11, má velký displej a také větší RAM a externí úložiště než předchozí modely. Vestavěná bezpečnostní platforma Samsung Knox zajišťuje vysoké zabezpečení dat a zařízení. Tablet, jehož základem je Samsung Galaxy Tab Active3, se snadno ovládá v rukavicích nebo pomocí stylusu S Pen. Pro pořizování fotografií a videí je součástí tabletu 13megapixelová kamera; přední kamera má rozlišení 5 megapixelů. Díky integrované sadě Google ARCore je tablet vhodný pro aplikace rozšířené reality v průmyslu 4.0, například pro správu výrobních zařízení v závodě nebo pro prediktivní údržbu. Individuálně programovatelné tlačítko přitom umožňuje mimo jiné rychle a účinně spustit alarm, tísňová volání nebo komunikaci push-to-talk (PTT) pro maximální bezpečnost a dostupnost zaměstnanců kdykoli a kdekoliv v prostorách závodu.

Visor-Ex® 01 jako inteligentní nositelné zařízení kombinuje vysokou kvalitu kamery a spolehlivé komunikační funkce v ergonomickém designu pro maximální pohodlí uživatele – s hmotností pouhých 180 g. Dvě 16megapixelové kamery jsou centrálně umístěné tak, aby zobrazovaly přirozené zorné pole nositele. Sekundární kamera má 6násobný optický zoom pro změnu ohniskové vzdálenosti bez ztráty kvality a pro skenování optických kódů.

Jiskrově bezpečný tablet Tab-Ex® 03 DZ2 je vybaven operačním systémem Android 11, má velký displej a také větší RAM a externí úložiště než předchozí modely.

Tablet se snadno ovládá v rukavicích nebo stylusem S Pen. Pro pořizování fotografií a videí je součástí tabletu 13megapixelová kamera; přední kamera má rozlišení 5 megapixelů. Díky integrované sadě Google ARCore je tablet vhodný pro aplikace rozšířené reality v průmyslu 4.0.

Krátký portrét značky ECOM Instruments

Značka ECOM Instruments firmy Pepperl+Fuchs je jednou z předních mezinárodních značek pro holistická řešení pro mobilní výpočetní techniku a průmyslovou komunikaci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Jako průkopník v oboru hraje značka ECOM od roku 1986 klíčovou roli ve vývoji prostředků ochrany proti výbuchu pro mobilní zařízení a její inženýři prokázali svou technickou odbornost velkým množstvím inovací. ECOM je preferovanou značkou mobilních telefonů, smartphonů, tabletů, nositelných zařízení a periferních zařízení s ochranou proti výbuchu, které splňují nejvyšší požadavky pro průmyslové použití. Protože je součástí firmy Pepperl+Fuchs Group, přední firmy v oblasti průmyslové snímačové techniky a jiskrově bezpečné techniky pro ochranu proti výbuchu, mohou si zákazníci bez omezení vybírat z široké nabídky prostředků pro konvenční aplikace i aplikace průmyslu 4.0.

V pěti základních disciplínách mobilní výpočetní techniky, komunikace, digitálních produktů a služeb, měřicí a kalibrační techniky a mobilních svítidel nabízí ECOM obrovskou škálu inovativních a v praxi ověřených mobilních řešení, periferií, služeb a inteligentního softwaru. Každé individuální řešení kombinuje nekompromisní bezpečnost s maximální funkčností – se všemi potřebnými schváleními a certifikáty pro konkrétní použití. Nabídku doplňuje celosvětová podpora se servisními centry v Německu, USA, Singapuru a Spojených arabských emirátech.


O firmě Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs s 6 300 zaměstnanci po celém světě dosáhla v roce 2019 obratu 715 miliónů eur. Skupina patří v předním firmám v oblasti techniky snímačů pro průmysl a v oblasti ochrany proti výbuchu. V sídle firmy v Mannheimu v Německu je soustředěno jádro technických znalostí a zkušeností firmy – tam inženýři a odborníci realizují výzkum nové techniky a vyvíjejí nové produkty. Původně malá rodinná firma, založená v roce 1945, je nyní prostřednictvím více než 40 zastoupení přítomna na všech kontinentech. Naše celosvětová přítomnost nám dává to nejlepší z obou světů: nejvyšší technické standardy plus efektivní, nákladově úsporné výrobní závody. Společnost Pepperl+Fuchs se stala partnerem uživatelů automatizační techniky po celém světě a nabízí nejucelenější sortiment osvědčených komponent pro automatizaci strojní i procesní výroby.

 

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]