Digitalizace

16. listopadu 2022 23:40

Dynamický snímač náklonu s jedinečnou úhlovou stabilitou

Už jste se někdy snažili pověsit obrázek vodorovně pomocí vodováhy? Ano, je to snadné – bublina vodováhy ukazuje, kdy obraz visí správně. Pokusili jste se někdy udržet lžíci kolového nakladače ve vodorovné poloze, když stroj zrychluje, brzdí nebo jede po nerovné cestě s výmoly? Ne, samozřejmě ne – ani vodováha, ani snímač statického náklonu v tomto případě nepomohou. Nový snímač náklonu IMU F99 od společnosti Pepperl+Fuchs poskytuje spolehlivé hodnoty náklonu pro dynamická měření, jako jsou tato, protože je schopen okamžitě odfiltrovat vnější rušení (např. výmoly). Jedinečné softwarové nastavení prostřednictvím sběrnice CAN pomáhá zajistit vynikající kvalitu měření náklonu, i když se jízdní vlastnosti strojů značně liší.


Snímač IMU F99 s protokolem J1939

Inzerce

Statické snímače náklonu nejsou vhodné pro použití na strojích, které se dynamicky pohybují, jako jsou větrné turbíny, AGV a stroje používané ve stavebnictví, zemědělství a lesnictví. Je to proto, že statické snímače náklonu detekují změnu úhlu na základě gravitačního zrychlení, které má vždy stejný směr. Jakékoli další zrychlení vyvolané např. brzděním nebo projížděním po výmolech způsobí značné rušení, které znemožňuje spolehlivé měření skutečného náklonu.


Snímač IMU F99 použitý určení náklonu výložníku na rypadle

Speciálně pro tento typ použití byl vyvinut dynamický snímač náklonu IMU F99. V principu měří natočení a zrychlení ve všech třech prostorových osách a poté z nich inteligentní algoritmus spočítá skutečný náklon. To umožňuje dosáhnout spolehlivé hodnoty měření náklonu. Je však zřejmé, že různé stroje mají různé typy pohybu, a to znamená, že hodnoty natočení a zrychlení je třeba vyhodnotit algoritmem, který je přizpůsobený konkrétnímu stroji. Společnost Pepperl+Fuchs proto nabízí jedinečné a uživatelsky přívětivé nastavení, které umožňuje provádět jediným snímačem měření náklonu např. kolového nakladače, buldozeru, jeřábu atd.


Jednotka IMU F99 slouží k určení užitečného zatížení kolového nakladače

Jednotka IMU F99 také poskytuje paralelně s hodnotou náklonu hodnoty natočení a zrychlení pro každou ze tří os. To znamená, že výrobek lze používat v široké škále úloh. Zařízení lze například použít k určení rychlosti otáčení větrných turbín. Nebo může sledovat zrychlení lopatek, které se může měnit, když se na nich vytváří nežádoucí námraza. Tímto způsobem je možné řídit rychlost otáčení a provádět prediktivní údržbu větrné turbíny.

 


O firmě Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs s 6 600 zaměstnanci po celém světě dosáhla v roce 2021 obratu 790 miliónů eur. Skupina patří v předním firmám v oblasti techniky snímačů pro průmysl a v oblasti ochrany proti výbuchu. V sídle firmy v Mannheimu v Německu je soustředěno jádro technických znalostí a zkušeností firmy – tam inženýři a odborníci realizují výzkum nové techniky a vyvíjejí nové produkty. Původně malá rodinná firma, založená v roce 1945, je nyní prostřednictvím více než 40 zastoupení přítomna na všech kontinentech. Naše celosvětová přítomnost nám dává to nejlepší z obou světů: nejvyšší technické standardy plus efektivní, nákladově úsporné výrobní závody. Společnost Pepperl+Fuchs se stala partnerem uživatelů automatizační techniky po celém světě a nabízí nejucelenější sortiment osvědčených komponent pro automatizaci strojní i procesní výroby.

Mohlo by se Vám líbit

CastForge upevňuje své postavení na trhu

Silný růst a velký mezinárodní význam / Třetí ročník veletrhu odlitků a výkovků je naprostým úspěchem Od 4. do 6. června 2024 se na stuttgartském […]

Grumant: Nástroje z práškové oceli

Moderní doba klade stále větší požadavky na obráběcí nástroje a používané technologie. Při rozhodovacím procesu je však nutné zohlednit mnoho faktorů a nástroje, které se s obrovským úspěchem […]

Veletrh EuroBLECH 2024 uvádí nové způsoby zapojení do produktivity

Tisíce expozic a čtyři dny intenzivního sourcingu produktů, navazování kontaktů a výuky: Obor zpracování plechu se připravuje na laťku nastavující akci: veletrh EuroBLECH 2024 předvádí […]