Automotive

25. září 2017 10:27

Zahájení výroby modelu Hyundai i30 kombi 3. generace

V nošovickém závodě HMMC byla oficiálně zahájena sériová výroba dlouho očekávaného modelu Hyundai i30 kombi 3. generace.

V pondělí 15. května se v prostoru u konce výrobní linky nošovické automobilky Hyundai odehrál malý ceremoniál se symbolickým odhalením nového vozu Hyundai i30 kombi 3. generace, jehož sériová výroba právě začíná.
Verzi kombi měly i obě předchozí generace modelu Hyundai i30, a proto se na tuto novinku čekalo opravdu netrpělivě, zejména když byla letos na jaře představena na ženevském autosalonu a její fotografie a videozáběry se rozlétly po celé Evropě, pro kterou je tento model určen – zkonstruován i vyráběn.

Hyundai i30 kombi vychází z pětidveřové verze, od které se liší pouze jinak tvarovanou zádí, odrážející se i v jiné boční siluetě a tvaru zadních okének, a výrazně větším zavazadlovým prostorem, který variabilně nabídne 602 až 1650 litrů objemu. Motorizace, převodovky, bezpečnostní a asistenční systémy, to vše zůstává shodné s pětidveřovou verzí.
Stejně jako v případě jeho předchůdců, jsou i u nového i30 kombi hlavními evropskými odběrateli země s chatařskou a chalupářskou tradicí, jako je Švédsko, Dánsko nebo Česká republika a Slovensko. V řadě zemí Evropy, nejvíce ve Velké Británii, slouží tisíce vozů i30 kombi ve flotilách místních policejních jednotek a jinde je to zase oblíbené vozidlo taxikářů, a to zejména pro velký vnitřní prostor, špičkovou výbavu, ekonomický provoz a příznivou cenu ve srovnání s hodnotou vozidla.
Další verze vozu Hyundai i30, ostré sportovní „N“, přichází v září a letošní rok bude uzavřen verzí Hyundai i30 fastback v prosinci.

Redakčně zpracováno z www.hyundai-motor.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]