Automotive

25. září 2017 10:27

Zahájení výroby modelu Hyundai i30 kombi 3. generace

V nošovickém závodě HMMC byla oficiálně zahájena sériová výroba dlouho očekávaného modelu Hyundai i30 kombi 3. generace.

V pondělí 15. května se v prostoru u konce výrobní linky nošovické automobilky Hyundai odehrál malý ceremoniál se symbolickým odhalením nového vozu Hyundai i30 kombi 3. generace, jehož sériová výroba právě začíná.
Verzi kombi měly i obě předchozí generace modelu Hyundai i30, a proto se na tuto novinku čekalo opravdu netrpělivě, zejména když byla letos na jaře představena na ženevském autosalonu a její fotografie a videozáběry se rozlétly po celé Evropě, pro kterou je tento model určen – zkonstruován i vyráběn.

Hyundai i30 kombi vychází z pětidveřové verze, od které se liší pouze jinak tvarovanou zádí, odrážející se i v jiné boční siluetě a tvaru zadních okének, a výrazně větším zavazadlovým prostorem, který variabilně nabídne 602 až 1650 litrů objemu. Motorizace, převodovky, bezpečnostní a asistenční systémy, to vše zůstává shodné s pětidveřovou verzí.
Stejně jako v případě jeho předchůdců, jsou i u nového i30 kombi hlavními evropskými odběrateli země s chatařskou a chalupářskou tradicí, jako je Švédsko, Dánsko nebo Česká republika a Slovensko. V řadě zemí Evropy, nejvíce ve Velké Británii, slouží tisíce vozů i30 kombi ve flotilách místních policejních jednotek a jinde je to zase oblíbené vozidlo taxikářů, a to zejména pro velký vnitřní prostor, špičkovou výbavu, ekonomický provoz a příznivou cenu ve srovnání s hodnotou vozidla.
Další verze vozu Hyundai i30, ostré sportovní „N“, přichází v září a letošní rok bude uzavřen verzí Hyundai i30 fastback v prosinci.

Redakčně zpracováno z www.hyundai-motor.cz

Mohlo by se Vám líbit

Veletrhy wire & Tube nastavují nové standardy

Globální hráči z celého světa na vrcholném setkání oboru v Düsseldorfu Inzerce Veletrhy wire & Tube potvrzují i v roce 2024 (s více než 2.600 vystavovateli z 65 zemí) […]

Německá výroba obráběcích strojů dále stagnuje. Očekává se pokles výroby. Nové objednávky nejsou na obzoru.

Prodej obráběcích strojů členských firem svazu VDW je v současné době stále podporován nevyřízenými objednávkami. Na obzoru se nerýsuje žádná pozitivní změna trendu v objednávkách. Ve […]

AI na veletrhu HANNOVER MESSE: Klíč ke konkurenceschopnému a udržitelnému průmyslu

Posílení konkurenceschopnosti, ochrana klimatu, podpora prosperity – to jsou hlavní úkoly, které dnes stojí před průmyslem. Klíčem ke zvládnutí těchto výzev jsou inovativní technologie. Jak […]