Elektro

23. června 2020 22:26

Wireless Safety

„Wireless Safety“ pro nožní ovladače a ovládací zařízení

Inzerce

Pro lisy a další tvářecí stroje jsou klíčovou součástí ovládání nožní ovladače. Jsou spínány velmi často (až dva milióny spínacích cyklů ročně u zařízení pracujících v třísměnném provozu jsou realistický odhad) a přebírají důležité bezpečnostní funkce, protože operátoři je nepoužívají jen pro spouštění lisu, ale i pro jeho zastavení.

Společnost steute vyvinula v rámci své řady GF/GFS třípolohový bezpečnostní nožní ovladač určený speciálně pro tyto úlohy. K základním charakteristikám tohoto spínače patří vysoká stabilita a malá výška pedálu umožňující ergonomicky komfortní ovládání, které obsluhu neunavuje. To je zvláště důležité tam, kde má spínač povolovací funkci, protože pedál musí být v tom případě po dlouhou dobu udržován ve střední pozici.

Na veletrhu SPS 2019 představila firma steute nejnovější generaci bezdrátových nožních ovladačů, které odstraňují potřebu propojení kabelem. Místo kabelu komunikují jiskrově bezpečným protokolem sWave 2.4 GHz-safe®, který firma steute vyvinula právě pro tento účel. Komunikace zaručuje stabilní dobu odezvy do 100 ms, a to nezávisle na tom, jaká jiná bezdrátová zařízení jsou ve stejném frekvenčním pásmu současně provozována. Bezdrátová technika steute sWave.safe® poskytuje robustní a bezpečné spojení (s velkou dostupností) s krátkou a zaručenou dobou odezvy. Protokol se vyznačuje také malou spotřebou, krátkou dobou pro vytvoření spojení a dlouhou dobou provozu na baterie.

Přenos signálů bez kabelu umožňuje operátorům volnější pohyb a poskytuje ergonomický komfort. Nedochází také k opotřebení kabelů, což zvyšuje dostupnost nožních ovladačů.

Bezdrátové nožní ovladače s až třemi pedály mohou být využívány v aplikacích do úrovně bezpečnosti PL e (EN ISO 13849-1) a SIL 3 (IEC 61508). Přední výrobci tvářecích strojů již svým zákazníkům nabízejí výrobky s těmito ovladači – ať už jako sériové komponenty, nebo jako oblíbenou volitelnou variantu.

Jiskrově bezpečná bezdrátová komunikace s protokolem sWave 2.4 Ghz-safe®, kterou využívají všechna bezdrátová spínací zařízení steute, může být vhodnou platformou i pro jiná spínací a ovládací zařízení.


www.rem-technik.sk

Mohlo by se Vám líbit

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít do hydraulických systémů letadel

Společnost Trelleborg Sealing Solutions Aerospace uvádí na trh jedinečný a revoluční těsnicí prvek Turcon® VL Seal® II, který je možné použít k utěsnění hydraulického pohonu […]

Nová Toyota z Česka

Toyota Motor Europe bude v České republice vyrábět nový model v segmentu A Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ) přidá do svého portfolia druhý model […]

VOITH spoléhá v oblasti inženýrství a automatizace na platformu Engineering Base.

Skupina VOITH Group je globální technologická skupina. Díky své široké různorodosti výrobních závodů, produktů, služeb a digitálních aplikací, určuje Voith standardy na trzích pro energii, […]