Automotive

11. listopadu 2019 11:11

Verze 5 logistického standardu MMOG/LE je uvolněna

Minerva připraví české a slovenské dodavatele na nové požadavky automobilek

Rostoucí automobilový průmysl závisí na standardní úrovni výkonnosti materiálového toku v celém dodavatelském řetězci. Provozní směrnice pro řízení materiálů / hodnocení logistiky (MMOG / LE) je celosvětovým standardem pro hodnocení procesů řízení dodavatelského řetězce v porovnání s osvědčenými postupy odvětví. Usnadňuje efektivní vztahy mezi výrobci původního vybavení (OEM) a dodavateli.

Nová verze 5 logistického standardu MMOG/LE na platformě MMOG. np byla oficiálně spuštěna v červenci 2019. Standard, společně vyvinutý společností Odette a AIAG jako jedinečný nástroj pro posuzování způsobilosti dodavatelského řetězce, byl spuštěn a připraven k použití pro výrobce OEM a dodavatele v nejnovější verzi MMOG/LE 5.

Nová verze MMOG/LE nahradila vsoučasné době používané Excel prostředí novu aplikací založenou na prohlížeči, nazvanou MMOG.np (New Platform). MMOG.np obsahuje stejný obsah (kapitoly, dotazy, váhy) jako předchozí verze Excel verze 4, ale také nabízí všechny funkce, které lze očekávat od nejmodernějšího IT nástroje. MMOG.np je založena jako cloud řešení (MMOG.np Cloud), může být však lokálně nainstalována na samostatném počítači nebo na podnikovém intranetu (MMOG.np Local) v závislosti na preferencích uživatele nebo firemních zásadách. Zásadně jsou přepracovány, případě nově přidány oblasti – řízení rizik, kybernetická bezpečnost, digitalizace, průmysl 4.0 a sladění s normou IATF 16949.

Dalšími novinkami v MMOG/LE v5 jsou především – komplexnější údržba dat, vyhrazené funkce pro zákazníky a dodavatele, hodnocení rozdělené do více stránek, neomezený počet uživatelů s řízeným přístupem, vícejazyčnost (možnost vyplňovat odpovědi ve více jazycích), použití předchozího hodnocení jako šablon, import/export hodnocení z nástroje založeného na aplikaci Excel a hromadný import dat zákazníků a dodavatelů.

Dodavatelé si mohou okamžitě zkontrolovat novou verzi, protože jsou v ní změny, které mohou ovlivnit jejich aktuální skóre, resp. úroveň v dodavatelském řetězci. S pochopením, jak hodnocení na nové platformě vyplnit českým a slovenským dodavatelům pomůže Minerva. Na školeních, která momentálně připravuje na letošní podzim, budou dodavatelé vyškoleni na práci s novou platformou i upozorněni na rozdíly ve verzích.

Většina výrobců OEM bude vyžadovat, aby dodavatelédo roku 2020 používali verzi 5 a novou platformu.

Pro aktuální informace o standardu MMOG/LE, včetně termínů školení mohou dodavatelé napsat na mmogle@minerva-is.eu.

Alena Pribišová, marketingová manažerka, Minerva Česká republika


www.minerva‑is.eu

Mohlo by se Vám líbit

Zdánlivě nemožné technické dílo se stalo skutečností

Díky odborným znalostem a schopnostem společnosti Sandvik Coromant vznikla kombinace Michelangela, Rodina, Kollwitz, Kotara a Savage Vytváření uměleckých děl z kovu není žádná novinka. Mnohým z nás se […]

Závod Siemens v Trutnově rozjel novou linku na plošné spoje

V těchto dnech zahajuje trutnovský závod Siemens zcela novou výrobu desek plošných spojů (PCB). Desky plošných spojů tvoří základ moderních digitálních řídicích modulů PLC, které koncern […]

Asseco Solutions je špičkovým hráčem i ve světě cloudu

Informační technologie patří k oblastem s nejrychlejším růstem a největším tempem změn. V posledních letech však existuje technologie, která i v porovnání s ostatními v této branži, roste extrémně rychle. Je […]