Automotive

14. listopadu 2018 08:23

Univerzální I/O moduly pro RS232, RS485, USB i Ethernet

Vstupů a výstupů pro automatizaci či sběr dat není nikdy dost. Pro malé systémy občas postačuje jen několik dvoustavových vstupů a výstupů, někdy jsou jich naopak třeba desítky či stovky. Podle použití se také liší ovládací rozhraní, nejčastěji jsou využívány linky RS232, RS485, USB a Ethernet.

Modul Quido s 2 vstupy,
2 výstupy a rozhraním USB

Řada modulů Quido, nové typy OC
Moduly Quido jsou samostatná I/O zařízení, nejedná se tedy o stavebnici. Z toho vyplývá jednoduchost použití, kompaktní rozměry a nízká cena. Přehled základních typů je v tabulce 1. Vodorovně je počet vstupů / počet výstupů, svisle pak rozhraní. Moduly mají mnoho shodných vlastností, ale i některé odlišnosti, které plynou z jejich velikosti a uplatnění. Většina modulů používá na výstupu relé, vyveden je přepínací kontakt. K dispozici jsou ale i některé typy s otevřeným kolektorem (OC), které se hodí pro spínání LED či ovládání stykačů.
U některých vstupů je možné zapnout čítač a připojit tak například čidla s impulsním výstupem. Na stavy vstupů je možné se dotazovat, či nastavit mód, kdy je zpráva automaticky odeslána při změně vstupu. Většina modulů Quido umožňuje i připojení teplotního čidla s rozsahem od − 55 °C do +125 °C.

Modul Quido s 30 vstupy, 2 výstupy
a rozhraním Ethernet

Použití

  • Ovládání výstupů: Základní možností je výstup okamžitě sepnout nebo rozepnout. Dále je možné výstup nastavit do požadovaného stavu na zadanou dobu (např. sepni výstup 2 na 5 sec).
  • Sledování stavu vstupů: Dvoustavové vstupy jsou připraveny pro připojení kontaktu nebo napětí.
  • Počítání impulzů: U vstupů je možné zapnout funkci čítač (u každého vstupu samostatně) a počítat impulzy (počítání výrobků, osob, apod.) nebo připojit externí čidla s impulzním výstupem.
  • Automatická informace o změně na vstupu: U vstupů lze jednotlivě aktivovat funkci, kdy se při změně stavu vstupu odešle automatická zpráva. Jde o datový paket nebo e-mail.
  • Měření teploty: Ke Quidu je možné připojit jeden teplotní senzor s měřicím rozsahem − 55 až +125 °C. Senzor je na kabelu volitelné délky.
  • Hlídání teploty: Pro každý z výstupů lze nastavit teplotní meze, při kterých vybrané relé vykoná nastavenou akci (sepne, rozepne, nebo sepne či rozepne na zadanou dobu).

Interní webová stránky modulu Quido

Ethernet má mnoho možností
I/O moduly Quido s rozhraním Ethernet jsou přímo připojitelné do sítě LAN. Patří mez ně možnost ovládání protokolem Spinel nebo MODBUS TCP, oblíbený SNMP protokol a také možnost odesílání dat při změně stavu vstupů protokolem http GET. Právě tato vlastnost umožňuje použití modulů Quido v sítích bez pevné IP adresy. Všechny stavy jsou také dostupné v XML formátu.
Napájení všech modulů Quido je 8 –30 V. Některé malé typy mohou být napájeny z rozhraní USB. Napájení a komunikace jsou indikovány kontrolkami. Všechny moduly mohou být dodány s držákem na lištu DIN. Moduly Quido je možné zapůjčit k vyzkoušení a technici společnosti Papouch jsou připraveni poradit s jejich aplikací.


www.papouch.com

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]