Automotive

11. května 2017 11:46

Trubky v akci aneb WE KNOW HOW TO PARTY

10 let MUTT

Společnosti MUT Tubes (MUTT) a její dceřiná firma MUT Automotive (MUTA) oslavily v červnu minulého roku 10leté výročí svého působení na trhu. Oslav se zúčastnili významní přátelé a partneři firmy, kteří se podíleli na jejím dosavadním růstu.

Rychlý nástup na trh
Obě společnosti MUT Tubes a MUT Automotive zažily poměrně rychlý nástup na trh. První obchody se zrodily v pražské kanceláři na Hybernské ulici a velmi rychle vedly k potřebě vlastních skladovacích a výrobních prostor. V roce 2007 firma našla útočiště v pronajaté hale v Příbrami, kde došlo navzdory začínající krizi k akvizici těch nejvýznamnějších zákazníků. Významným milníkem v zatím krátké firemní historii bylo stěhování do areálu v Tuchoměřicích nedaleko pražského letiště. Na zelené louce se zde od roku 2010 plní velký sen managementu o profesionálním skladovém a servisním centru nadnárodního významu.

Od Buhlmanna pod křídla skupiny Hoberg & Driesch
Rozjezd obou firem a prozatím delší část její historie je spjata s německou skupinou Buhlmann, která je na trhu významným nadnárodním dodavatelem trubek pro energetický, chemický, petrochemický průmysl a v neposlední řadě plynárenství.
Koncem roku 2015 skupina Buhlmann prodala svůj podíl a obě společnosti MUTT & MUTA tak přešly pod křídla skupiny Hoberg & Driesch (H & D). Nový majoritní vlastník se orientuje na strojírenství, stavebnictví, energetiku a strategicky i na oblast automotive. Hoberg & Driesch pro MUTA představuje jednoznačné potvrzení svého směřování do automobilového průmyslu.
Skupina H & D je vedle svých „trubkových“ aktivit také vlastníkem skupiny Chiron­‑Werke, která po celém světě dodává velmi sofistikovaná obráběcí CNC centra. Chiron je s obratem větším než 460 mil. eur a více než 1 900 zaměstnanci důležitým dodavatelem řešení pro automobilový průmysl.

Oslavy v duchu WE KNOW HOW TO PARTY
V areálu skupiny MUTT nám bylo ctí se účastnit oslav se všemi partnery a přáteli, kteří se podíleli na rozvoji obou firem. Přestože se jedná o relativně krátkou historii, bylo na místě ji řádně oslavit. Dětský sen si splnilo mnoho hostů, kteří si mohli vyzkoušet bagr Case anebo jízdu terénem s tzv. „demprem“ Volvo A30D. Všichni tak zároveň pomohli se zahájením pozemních prací na třetí hale. Stavba třetí haly o výměře 4 000 m2 je logickým krokem při rozšiřování aktivit spojených s novým vlastníkem.
Navýšení skladovacích a výrobních kapacit je nutnou podmínkou pro další expanzivní plány a aktivity.

Opřete se o nás / Our tubes behind you
Hosté mohli usednout za volant a vyzkoušet na trh nově uvedený Mercedes E, ve kterém je několik komponent z trubek dodaných firmou MUT Automotive. Hlavním z nich je sedačková konstrukce z vysokopevnostních trubek, která byla k prohlédnutí ve své „obnažené“ formě. Předmětné trubky dosahují pevností vyšších 800 MPa (Rm).
Prohlídka areálu MUTT a nedaleké zříceniny hradu Okoř z ptačí perspektivy byla třešničkou na dortu vydařených oslav. Motoshow Míry Lisého skvěle zapadla do pohodové atmosféry a skutečně strhla všechny k pozornosti. Bohatý program se setkal s velkým ohlasem a většina účastníků vydržela až do ranních hodin.
MUT Tubes a MUT Automotive dokázali, že motto oslav „We know how to party“ se zakládá na dlouholeté praxi.

S větrem v zádech
V dnešní době již obě firmy naplno vkročily do své další etapy. Po několika letech poněkud váhavé konjuktury a stále klesajících cen došlo mezi rokem 2016 a 2017 k zásadnímu zvratu na trhu s ocelí. Ceny trubek meziročně vzrostly o více než 200 € za tunu a mnoho výrobců trubek se dostalo na maximální dostupnou kapacitu. Prodlužující se dodací termíny opět ukazují na důležitou „vyrovnávací“ funkci tzv. skladového byznysu. Dnes již dokončená třetí hala v areálu MUT se tedy zdá být dobře načasovanou investicí.
Oslava druhého desetiletí budování značky je pro management MUT velkým závazkem.

 

MUT Automotive, s. r. o.
Hybernská 1271/32, 110 00 Praha 1
info@mutautomotive.com
www.mutautomotive.cz

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]