Automotive

07. ledna 2019 13:35

Společnost Iveco Czech Republic a.s. získala zlatou příčku v soutěži Exportér roku

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. získala první místo v kategorii „Nárůst exportu v letech 1993-2017“ letošního ročníku soutěže Exportér roku konané pod záštitou Hospodářské komory ČR.

 Ve 24. ročníku soutěže českých vývozců zvítězila v kategorii „Nárůst exportu v letech 1993-2017“ mezi firmami s objemem vývozu nad 500 milionů korun ročně společnost Iveco Czech Republic, a.s. Pořadateli soutěže Exportér roku jsou Hospodářská komora ČR, Střední podnikatelský stav, z.s. a Asociace pro podporu podnikání v ČR, z.s.

Cenu z rukou ministryně MPO Marty Novákové a místopředsedy Senátu Milana Štěcha převzal za společnost Iveco Czech Republic, a.s. Jan Kimla, obchodní ředitel Iveco Bus pro střední a východní Evropu. Slavnostní předávání cen se konalo prostorách Kaiserštejnského paláce v Praze 17. prosince 2018.

Vysokomýtská firma bodovala i v několika dalších kategoriích. Z hlediska „celkového objemu exportu v roce 2017“ obsadila sedmou příčku. Deváté místo získala v kategorii „Objem exportu v letech 1993-2017“ a další devátou příčku obsadila v kategorii „Největší nárůst exportu 2016-2017“.

„Za dosažený úspěch vděčíme dlouhodobé investiční strategii v závodě Vysoké Mýto, našim lidem a procesům spojených s neustálým rozvojem řady Crossway a Evadys, s cílem poskytovat našim zákazníkům inovaci, vysoce kvalitní výrobky a služby„, řekl Jan Kimla, obchodní ředitel společnosti IVECO BUS pro střední a východní Evropu.

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. zvýšila v roce 2017 meziročně výrobu o 5,6 procenta na 4104 vozidel, a to hlavně díky produktové řadě autobusů Crossway.

Přes 93 procent tuzemské produkce bylo prodáno do zahraničí, na prvním místě mezi odběrateli figuruje Francie, následována Německem, Kazachstánem a Itálií.

Iveco Czech Republic je největším výrobcem autobusů v ČR a největším výrobním závodem IVECO BUS. Díky svým úspěchům s meziměstskou produktovou řadou, která je v posledních letech lídrem na evropském trhu, patří mezi největší české exportéry.

Společnost byla v letošním roce vyhlášena nejlepším Zaměstnavatelem regionu Pardubický kraj a v anketě Czech TOP 100 se pravidelně umisťuje v první polovině nejvýznamnějších firem v České republice.

Společnost Iveco Czech Republic, a. s. přispívá velkým dílem k růstu české ekonomiky. Je významným zaměstnavatelem v regionu, zaměstnává přes 3 700 lidí a další pracovní místa vytváří u subdodavatelů.


IVECO BUS v České republice

Závod ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem IVECO BUS. Společnost Iveco Czech Republic, a. s. navazuje na už 90letou tradici výroby autobusů v tomto městě. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již ve druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů, a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o typ 706 RTO, ale i o další řady ŠM, ŠL, ŠD, 700 a 900. Na tyto úspěšné typy navázala vozidla Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil více než 30 000 vozidel Crossway. Výroba dále zahrnuje vozidla typu Crossway Low Entry, Line, POP a PRO s různými typy motorů v mnoha výrobních modifikacích a nový model Evadys.

IVECO BUS

IVECO BUS je značkou CNH Industrial N.V., celosvětového lídra v oblasti kapitálových produktů, jehož akcie jsou obchodovány na newyorské burze Stock Exchange a na italské burze Borsa Italiana v Miláně.

IVECO BUS, významný hráč na poli veřejné dopravy a jeden z největších výrobců autobusů v Evropě, vyvíjí, vyrábí a prodává širokou škálu vozidel, která splňují veškeré nároky veřejných a soukromých dopravců:

– školní, meziměstské a turistické autobusy (Crossway, Evadys a Magelys)

– standardní i kloubové městské autobusy, včetně verzí BRT, přičemž Iveco Bus je bezkonkurenčním lídrem, pokud jde o čisté technologie jako CNG a hybridní pohon (Urbanway a Crealis)

– minibusy pro všechny druhy osobní dopravy (Daily)

– podvozky pro výrobce karosérií.

IVECO BUS zaměstnává ve dvou výrobních závodech, ve francouzském Annonay a českém Vysokém Mýtě, přes 5 000 pracovníků. Oba závody získaly v roce 2013 bronzovou medaili World Class Manufacturing (WCM), což je mezinárodní metodika pro řízení výrobních procesů v souladu s nejlepšími standardy po celém světě.

Rozsáhlá servisní síť IVECO BUS a IVECO zaručuje technickou podporu všude, kde jsou vozidla Iveco Bus používána.


Více informací o Iveco najdete zde: www.ivecobus.cz 

Více informací o CNH najdete zde: www.cnhindustrial.com

Pro více informací prosím kontaktujte:

Iveco Czech Republic, a.s.

Klára Rylichová, Marketing Manager CZ & SK

Klara.rylichova@cnhind.com

Tel.: +420 739 585 024

Mohlo by se Vám líbit

Lampy na obráběcí stroje

Profesionální osvětlení strojů, pracovních stolů a výrobních linek Naše firma dodala českým a slovenským zákazníkům už několik tisíc lamp, především na obráběcí stroje. Dodáváme lampy […]

50. konference s mezinárodní účastí: PROJEKTOVÁNÍ A PROVOZ POVRCHOVÝCH ÚPRAV

20. – 21. března 2024 v Hotelu Olšanka, Praha 3 Inzerce Konference je určena pro široký okruh posluchačů: pracovníky i majitele lakoven, autolakoven, galvanizoven, zinkoven, […]

Rychlejší přístup k datům přístrojů

EPLAN eStock umožňuje společnostem přístup k centralizované správě zařízení v cloudu EPLAN, zjednodušuje spolupráci, zkracuje dobu koordinace práce a odstraňuje nekontinuitu dat. Ve verzi EPLAN […]