Automotive

11. května 2017 14:41

Škoda Auto slaví úspěchy s robotem KUKA LBR iiwa

Firmy Škoda Auto, MATADOR Group a KUKA se spojily a ve výrobním závodě Škoda Auto ve Vrchlabí realizovaly výrobní robotizované pracoviště bez ochranného oplocení.

Inzerce

Stalo se tak v automobilové továrně, která vyrábí díly a komplety automatických převodovek. Průmyslový robot tam dělá to, co umí nejlépe: zvyšuje produktivitu, snižuje náklady a zvyšuje kvalitu výstupních dílů.

Přesnost jako nejvyšší požadavek
V tomto konkrétním případě robot KUKA LBR iiwa vkládá díly pístů převodovek do stroje – tento stále se opakující úkol provádí velmi přesně a jemně. „Převodovka a její díly mají vysoké požadavky na přesnost,“ říká Ivan Slimák, generální manažer v závodě ve Vrchlabí. „Obsahuje mnoho pohyblivých částí s velmi, opravdu velmi malou výrobní tolerancí,“ dodává.

Týmová práce člověka s robotem a Průmysl 4.0
HRC – spolupráce člověka s robotem – otevřela ve výrobním závodě po odstranění bezpečnostního oplocení, které normálně obklopuje pracoviště průmyslových robotů, nové dimenze. Škoda Auto, MATADOR Group a KUKA jsou pokračovatelé firem, které v historii začaly podnikat na území Rakouska­‑Uherska.
Jejich samostatné cesty se tentokrát spojily na počátku 4. průmyslové revoluce ve společném projektu, kde lidé a roboty stále více spolupracují a továrny a výrobní závody jsou řízeny daty a jejich komplexním přenosem.

Spolupráce tří firem
S kořeny, které sahají až do 19. století při výrobě jízdních kol, se společnost Škoda Auto zabývá výrobou vozidel více než jedno století a od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen. MATADOR Group existuje rovněž více než 100 let a stále více se zaměřuje na digitální továrny a Průmysl 4.0. KUKA, globální leader v oblasti výroby průmyslových robotů a řešení pro automatizaci výroby, nabízí klíčové faktory této spolupráce, a to hardware, software a hlavně lidské zdroje a know­‑how.

www.kuka.com

© foto: KUKA Roboter CEE GmbH

Mohlo by se Vám líbit

Měření tloušťky plechu

V automobilovém průmyslu se při lisování plechů používá stříhání a tvarování do forem pomocí lisovacího nástroje. Kovové raznice se používají k vytvoření vysoce přesných kovových […]

Ultrarychlé váhové terminály IND 360 pro automatizaci systémů vážení a plnění nádrží

Rychlé, automatizované aplikace usnadňují vážení. Terminál METTLER TOLEDO IND360 v sobě skrývá jedno zařízení pro více aplikací. Předprogramované aplikace pro řízení úrovně náplně v nádrži/zásobníku a […]

OSTROJ dodá dopravníkový systém pro Model Obaly. K prototypování využil virtuální realitu

Opavský OSTROJ získal rozsáhlou zakázku na dodávku komplexního dopravníkového systému pro automatizaci výroby ve společnosti Model Obaly a.s. S pomocí simulačního programu a virtuální reality navrhl […]