Automotive

11. května 2017 14:41

Škoda Auto slaví úspěchy s robotem KUKA LBR iiwa

Firmy Škoda Auto, MATADOR Group a KUKA se spojily a ve výrobním závodě Škoda Auto ve Vrchlabí realizovaly výrobní robotizované pracoviště bez ochranného oplocení.

Stalo se tak v automobilové továrně, která vyrábí díly a komplety automatických převodovek. Průmyslový robot tam dělá to, co umí nejlépe: zvyšuje produktivitu, snižuje náklady a zvyšuje kvalitu výstupních dílů.

Přesnost jako nejvyšší požadavek
V tomto konkrétním případě robot KUKA LBR iiwa vkládá díly pístů převodovek do stroje – tento stále se opakující úkol provádí velmi přesně a jemně. „Převodovka a její díly mají vysoké požadavky na přesnost,“ říká Ivan Slimák, generální manažer v závodě ve Vrchlabí. „Obsahuje mnoho pohyblivých částí s velmi, opravdu velmi malou výrobní tolerancí,“ dodává.

Týmová práce člověka s robotem a Průmysl 4.0
HRC – spolupráce člověka s robotem – otevřela ve výrobním závodě po odstranění bezpečnostního oplocení, které normálně obklopuje pracoviště průmyslových robotů, nové dimenze. Škoda Auto, MATADOR Group a KUKA jsou pokračovatelé firem, které v historii začaly podnikat na území Rakouska­‑Uherska.
Jejich samostatné cesty se tentokrát spojily na počátku 4. průmyslové revoluce ve společném projektu, kde lidé a roboty stále více spolupracují a továrny a výrobní závody jsou řízeny daty a jejich komplexním přenosem.

Spolupráce tří firem
S kořeny, které sahají až do 19. století při výrobě jízdních kol, se společnost Škoda Auto zabývá výrobou vozidel více než jedno století a od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen. MATADOR Group existuje rovněž více než 100 let a stále více se zaměřuje na digitální továrny a Průmysl 4.0. KUKA, globální leader v oblasti výroby průmyslových robotů a řešení pro automatizaci výroby, nabízí klíčové faktory této spolupráce, a to hardware, software a hlavně lidské zdroje a know­‑how.

www.kuka.com

© foto: KUKA Roboter CEE GmbH

Mohlo by se Vám líbit

Střízlivíme. Digitalizace je nástroj, problémy za nás nevyřeší

Za technologie utrácíme jako zběsilí. Divoká digitalizace nás dostala do stavu, kdy zavádíme jeden systém za druhým, ale vytěžit z nich dokážeme minimum. Trápí se […]

Vysokorychlostní kuličková ložiska se snadnou manipulací a velkou trvanlivostí od společnosti NSK

Tam, kde jsou vyžadovány velké provozní rychlosti, snadná manipulace a velká trvanlivost, mohou konstruktéři s výhodou využít nová čtyřbodová kuličková ložiska od společnosti NSK. Ložiska […]

Rösler Smart Solutions: Digitální sledování parametrů procesní vody

Lepší pochopení procesu zlepšuje výsledky povrchových úprav omíláním Z ekonomických a ekologických důvodů se stalo nezbytným čištění a recyklace procesní vody v aplikacích hromadných povrchových […]