Automotive

11. května 2017 14:41

Škoda Auto slaví úspěchy s robotem KUKA LBR iiwa

Firmy Škoda Auto, MATADOR Group a KUKA se spojily a ve výrobním závodě Škoda Auto ve Vrchlabí realizovaly výrobní robotizované pracoviště bez ochranného oplocení.

Stalo se tak v automobilové továrně, která vyrábí díly a komplety automatických převodovek. Průmyslový robot tam dělá to, co umí nejlépe: zvyšuje produktivitu, snižuje náklady a zvyšuje kvalitu výstupních dílů.

Přesnost jako nejvyšší požadavek
V tomto konkrétním případě robot KUKA LBR iiwa vkládá díly pístů převodovek do stroje – tento stále se opakující úkol provádí velmi přesně a jemně. „Převodovka a její díly mají vysoké požadavky na přesnost,“ říká Ivan Slimák, generální manažer v závodě ve Vrchlabí. „Obsahuje mnoho pohyblivých částí s velmi, opravdu velmi malou výrobní tolerancí,“ dodává.

Týmová práce člověka s robotem a Průmysl 4.0
HRC – spolupráce člověka s robotem – otevřela ve výrobním závodě po odstranění bezpečnostního oplocení, které normálně obklopuje pracoviště průmyslových robotů, nové dimenze. Škoda Auto, MATADOR Group a KUKA jsou pokračovatelé firem, které v historii začaly podnikat na území Rakouska­‑Uherska.
Jejich samostatné cesty se tentokrát spojily na počátku 4. průmyslové revoluce ve společném projektu, kde lidé a roboty stále více spolupracují a továrny a výrobní závody jsou řízeny daty a jejich komplexním přenosem.

Spolupráce tří firem
S kořeny, které sahají až do 19. století při výrobě jízdních kol, se společnost Škoda Auto zabývá výrobou vozidel více než jedno století a od roku 1991 je součástí koncernu Volkswagen. MATADOR Group existuje rovněž více než 100 let a stále více se zaměřuje na digitální továrny a Průmysl 4.0. KUKA, globální leader v oblasti výroby průmyslových robotů a řešení pro automatizaci výroby, nabízí klíčové faktory této spolupráce, a to hardware, software a hlavně lidské zdroje a know­‑how.

www.kuka.com

© foto: KUKA Roboter CEE GmbH

Mohlo by se Vám líbit

Obrábění a tváření na MSV a IMT 2022

Obrábění a tváření je tradičně stěžejním oborem Mezinárodního strojírenského veletrhu. Letos bude navíc zvýrazněn prostřednictvím mezinárodního veletrhu IMT, který je organizován v úzké spolupráci se […]

Siemens na MSV představí řešení pro flexibilní, odolnou a energeticky úspornou výrobu

Rostoucí ceny energií, nejistota jejich dostupnosti, měnící se potřeby a požadavky zákazníků a nutnost udržet výrobu v chodu za všech okolností. České průmyslové firmy si […]

Digitální továrna 2.0 obsadí na strojírenském veletrhu rekordní plochu

Řešení zaměřená na digitalizaci průmyslu představí firmy ve speciální expozici Digitální továrna 2.0, která bude součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Od 4. do 7. […]