Automotive

22. listopadu 2018 17:40

Power Focus 6000 Revoluce mezi utahovacími řešeními

Zjednodušení a zefektivnění každodenních operací a zároveň celá řada úspor – od finančních až po ušetření místa v halách. A to vše ve jménu ekologie a udržitelnosti. To je platforma Power Focus 6000.

Power Focus 6000 v kostce…
Power Focus 6000 je systém, který přináší doslova revoluci mezi utahovacími řešeními. Jedna řídicí jednotka, jedna platforma. Přístroj byl navržen tak, aby každodenní montážní operace zjednodušil a zefektivnil.
Systém Power Focus 6000 zvyšuje flexibilitu využívání montážních linek tím, že k jedné jednotce lze připojit až šest různých nástrojů. Vše přitom funguje na jednotném a jednoduchém programovém rozhraní. Kontroler sbírá data, je schopen je vyhodnocovat a zákazníka upozornit na potřebné operace – například, že je nutno dobít baterii nebo zkontrolovat utažení.
Mozkem celého systému je IAM, taková inteligence na dlani. Software, data utahování a jejich konfigurace a další důležité údaje má díky tomu zákazník stále při sobě v jednom přenosném modulu.
Upgrade je snadný a díky funkci rychlé zálohy vysoce stabilní. Dvě paměťové oblasti umožňují inteligentní správu softwaru. V rámci mnohem rychlejšího procesu upgradu je tak například vždy možné přepínat mezi dvěma verzemi softwaru.

Co přináší Power Focus 6000 zákazníkům?
Především je to pohodlí. Power Focus 6000 poskytuje opravdový komfort. Operátorům dává dokonalou kontrolu nad veškerými operacemi a maximálně flexibilní možnosti integrace. A pak je tu řada úspor. Předně dochází k úspoře místa v montážních halách. Jednoduchá instalace, méně kabelů, méně hardwaru. S tím jde ruku v ruce úspora energie a nižší ekologická stopa. Dále je tu úspora finanční. Zaměstnanci na výrobních linkách již nebudou muset absolvovat další školení ovládání dalších přístrojů. Power Focus 6000 je jedna platforma s jedním velmi jednoduchým programovým rozhraním, které je kompatibilní s ostatními nástroji.

Automatizace a robotizace
Chytrým řešením pro plně automatizované utahování je systém Flexdrive. Přináší zlepšení ergonomie, nižší spotřebu energie, nižší hmotnost, vyšší odolnost, intuitivní a jednoduché použití. Jeho kompaktní rozměry a o 75% nižší hmotnost oproti předchozímu modelu umožňují montáž přímo na robota a šetří tím tak cenný prostor ve výrobě.

V roce 2018 obdržel systém Flexdrive ocěnění Red Dot Design společně s dalšími inovativními produkty od společnosti Atlas Copco.


www.atlascopco.com/cs-cz/itba

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]