Automatizace + Robotizace

20. listopadu 2020 09:00

OnRobot představuje 2FG7, dostupný a snadno použitelný uchopovač pro náročné aplikace

Paralelní uchopovač 2FG7 s certifikací IP67 je nejnovějším přírůstkem do sortimentu čistých a nehlučných uchopovačů OnRobot

Inzerce

Společnost OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, představuje 2FG7, komplexní, dostupný, snadno použitelný, paralelní uchopovač k využití v čistých provozech. 2FG7 je navržen tak, aby společnostem všech velikostí umožnil rychlé nastavení uchopovacích aplikací, nasazení během několika minut a zvládnutí vysokého užitečného zatížení – i ve stísněných prostorech. Nový uchopovač 2FG7 je ideální pro maloobjemovou výrobu o vysokém počtu sérií a poskytuje rychlou návratnost investic pro mnoho rozdílných aplikací, včetně obsluhy strojů, manipulace s materiálem a montáže.

„Naši zákazníci poptávají paralelní uchopovač, který zvládne užitečné zatížení více než 6 kg, bez kompromisu na jednoduchost použití, na kterou jsou u produktů OnRobot zvyklí. Spojením vysokého zatížení, funkčnosti a snadného programování v kompaktním provedení představuje 2FG7 výkonný uchopovač ihned připravený k téměř jakékoliv výrobě,“ říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot.

Univerzální model 2FG7 s maximálním užitečným zatížením 11 kg, rozsahem vnějšího úchopu až 74 mm a uchopovací silou 20–140 N, snadno zvládne těžké a objemné předměty. 2FG7 s rozměry (156 x 158 x 180 mm), menšími než u uchopovačů RG2 a RG6 avšak s větší výkonností, představuje ideální nástroj pro použití v malých pracovních buňkách, což je hlavním bonusem zejména v rušných výrobních zařízeních, kde je pracovní plocha vzácnou komoditou, a v aplikacích s omezeným manévrovacím prostorem.

„Náklady na hardwarové komponenty robotů v posledních letech poklesly. To však pro menší výrobní společnosti nepředstavuje nijakou výhodu, protože nasazení drtivé většiny periferních zařízení průmyslových robotů zůstává neúnosně složité a časově náročné,“ vysvětluje E. K. Iversen. „Naše společnost toto všechno mění.“

2FG7 umožňuje výrobcům všech odvětví rychlé a snadné nastavení uchopovacích aplikací díky hladké integraci s kompletní produktovou řadou OnRobot a s kolaborativními a lehkými průmyslovými roboty všech hlavních značek. Snadné použití 2FG7 umožnuje rychlé nasazení, výrazně snižuje potřebu vlastních dílů a zkracuje dobu návratnosti investic. Proces nasazení dále zjednodušují inteligentní funkce zpětné vazby, včetně detekce úchopu a detekce ztraceného úchopu.

Certifikováno pro čisté prostory

2FG7 představuje uchopovač připravený k výrobě tak, aby vydržel náročné výrobní podmínky a aplikace. Má certifikaci IP67 a rovněž ISO Class 5 pro čisté prostory vyžadovanou pro mnoho manipulačních aplikací ve farmaceutickém a hi-tech průmyslu. Rovněž vyhovuje normě ISO/TS 15066, pokud jde o hodnocení rizika pracovišť s kolaborativními roboty.

Srdcem 2FG7 je elektromotor poskytující řadu výhod oproti pneumatickým uchopovacím systémům. Uživatelé 2FG7 mohou snadno programovat nastavení síly, rychlosti a zdvihu pomocí intuitivního softwarového rozhraní. Protože umožňuje rychlé a snadné úpravy nastavení v závislosti na manipulovaných částech, je uchopovač ideální pro výrobu vysokého počtu malých produktových sérií.

Přesný elektromotor v 2FG7 poskytuje uchopovači přesnost polohy prstu s citlivostí 0,1 mm a rychlost úchopu 200 mm/s. Flexibilitu v široké škále aplikací zajišťuje schopnost koncových uživatelů přesně nastavit rozsah, tlak a polohu prstů. Pneumatické uchopovače naproti tomu poskytují jen omezené řízení síly s nízkou přesností s pomocí nastavení tlaku vzduchu. Pneumatické systémy dále neposkytují možnosti inteligentní detekce úchopu a mohou negativně ovlivnit kvalitu vzduchu uvolňováním nečistot do pracovního prostředí.

„Naším hlavním úkolem je zpřístupnění automatizace tím, že výrobcům všech velikostí poskytujeme dostupné a snadno použitelné produkty, které jsou k dispozici ihned po vybalení. Paralelní uchopovač 2FG7 je novým přírůstkem do rodiny produktů OnRobot typu Plug and Produce,“ říká E. K. Iversen.


www.onrobot.com

Mohlo by se Vám líbit

Představitelé českého průmyslu jednali v Jižní Koreji o možné spolupráci na dostavbě jaderných bloků v ČR

Zástupci Aliance české energetiky (CPIA), která sdružuje významné české dodavatele do energetiky, se koncem května setkali s vedením jihokorejské společnosti KHNP, předním hráčem v oblasti výstavby jaderných […]

Plně propojená, řízená umělou inteligencí: Bosch otevírá v Drážďanech továrnu na čipy budoucnosti

Kancléřka Merkelová: „Nový závod společnosti Bosch na wafery posílí naši kapacitu v mikroelektronice.“ CEO společnosti Bosch Denner: „Naším prvním závodem AIoT definujeme nové standardy ve […]

Společnost Gardena dosahuje zvýšení produktivity a snížení nákladů díky optimalizaci procesů

Nové odstředivé omílací zařízení pro konečnou úpravu komponentů zahradních nůžek. Zvýšení produktivity, kapacity a kvality při současném snížení nákladů – to byly požadavky předního výrobce […]