Automotive

23. února 2023 07:40

Nový, vysoce spolehlivý gel pro tepelné rozhraní od společnosti Parker, určený k použití v automobilovém průmyslu

Gel THERM-A-GAP™ Gel 20 odolává teplu a vibracím a zajišťuje maximální spolehlivost

Divize Chomerics Division společnosti Parker Hannifin Corporation, která je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu, představila svůj nový gel THERM-A-GAP™ GEL 20, jednosložkový materiál pro tepelné rozhraní s tepelnou vodivostí 2,4 W/m·K, který je ideální k použití v automobilovém průmyslu. Tento inovativní produkt je plně vytvrditelný a snadno dávkovatelný (není nutné žádné sekundární vytvrzování), čímž vyhovuje vysokým nárokům automobilového průmyslu na spolehlivost při tepelných cyklech a v prostředí s vysokými teplotami.

Hutná pastovitá konzistence materiálu umožňuje kontrolované dávkování aplikovatelné v různých tloušťkách až do 4 mm, a díky tomu vyhovuje potřebám použití v automobilovém průmyslu, které zahrnují: elektronické řídicí jednotky (ECU); měniče, invertory a integrované nabíječky; řídicí moduly pokročilých asistenčních systémů pro řidiče (ADAS); a infotainment vozidel.

Stojí za zmínku, že gel THERM-A-GAP™ GEL 20 potřebuje k aplikaci při montáži jen malou kompresní sílu, a minimalizuje tak namáhání součástí, zejména pájených spojů a vodičů. Výsledkem je vynikající konzistence a stálost celého výrobku, což jsou zásadní faktory pro dlouhodobý úspěch na jakémkoli trhu.

Gel THERM-A-GAP™ GEL 20 se také vyznačuje nízkým vylučováním oleje a tím minimalizuje tvorbu mastných látek na povrchu chladiče nebo podkladu během používání. Tato vlastnost je důležitá, protože vylučování oleje, u srovnatelných produktů na trhu, může vést ke snížení elektrického výkonu v podobě nižšího povrchového odporu a změně prahového napětí. Kromě toho může dojít k adsorpci nebo ulpívání okolních nečistot a částic ve vyloučeném oleji, což může potenciálně ohrozit výkonnost a životnost celého výrobku.

Gel THERM-A-GAP™ GEL 20 také kompenzuje pohyb při vibracích a nabízí vynikající přilnavost, což jsou důležité výhody k použití v automobilovém průmyslu. Produkt je také vhodný pro řadu aplikací napříč odvětvími, jako jsou napájecí zdroje a polovodiče, paměťové a napájecí moduly, mikroprocesory a grafické procesory, ploché displeje a spotřební elektronika.

Nový gel pro tepelné rozhraní od divize Parker Chomerics je vhodný k použití při provozních teplotách od –55 do +200 °C, vyhovuje směrnici RoHS a je k dispozici ve formě stříkaček, zásobníků a nádob.

Více informací o gelu THERM-A-GAP™ GEL 20 naleznete na stránkách www.parker.com/chomerics.

 


O divizi Chomerics

Chomerics je divizí společnosti Parker Hannifin Corporation, která je součástí skupiny Engineered Materials Group. Je mezinárodním lídrem v rozvoji a aplikaci elektricky a tepelně vodivých materiálů v elektronice, dopravě a alternativních energetických systémech.  Podrobnosti naleznete na stránce www.parker.com/chomerics

O společnosti Parker Hannifin

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte více na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

Mohlo by se Vám líbit

Robotizace se vyplácí. OSTROJ rozšiřuje kovárenskou výrobu

Česká strojírenská společnost OSTROJ rozšiřuje produkci zápustkových výkovků pro automobilový koncern Volkswagen. Díky investici do moderní robotické kovací linky se opavské společnosti podařilo významně zvýšit […]

Inovativní podlahové desky con-pearl®: Nová éra užitkových vozidel

Je čas na něco nového! Alternativou dřevěných podlah a obložení stěn užitkových vozidel a dodávek jsou nově polypropylenové voštinové desky con-pearl®. Jsou o cca 50 […]

Tatra Trucks má nejmladšího ředitele výzkumu a vývoje ve své historii

Od počátku března nově zastává pozici ředitele výzkumu a vývoje společnosti Tatra Trucks Jakub Pončík, který spojil svou profesní dráhu s nejstarší českou automobilkou již […]