Automotive

25. září 2017 13:34

Nové výzvy průmyslového čištění, které budou představeny na parts2clean 2017

V automobilovém průmyslu, lékařské technice, strojírenství, letectví, přesném strojírenství a mikrostrojírenství, optice, elektronice a mnoha dalších sektorech moderního průmyslu
je to stejné: účelem průmyslového čištění dílů je zajistit nezbytný stupeň čistoty, která je požadována pro následné operace zpracování nebo pro dlouhodobé, bezproblémové fungování daného dílu nebo součásti. Jako takové vnášejí řádně vyčištěné díly do průmyslového výrobního procesu přidanou hodnotu. Vlivem zvyšující se kustomizace a pokračující globalizace představují globální trendy, jako jsou elektromobilita, lehká konstrukce, Průmysl 4.0, udržitelnost a malé výrobní série, nové výzvy pro podniky v celém světě, včetně těch, které se specializují na průmyslové čištění dílů a povrchů.

Tento rok se bude parts2clean konat ve veletržním centru ve Stuttgartu v jižním Německu od 24. do 26. října. I když do zahájení zbývá ještě několik týdnů, přesto tento přední mezinárodní veletrh průmyslového čistění dílů a povrchů 2017 bude zřejmě jedním z nejvýznamnějších ve své čtrnáctileté historii. Tento dojem potvrzuje vysoký zájem, který byl prozatím zaznamenán ze strany vystavovatelů.

Vysoká očekávání jsou rovněž spjata s „Procesy analyzování čistého prostoru“ (Cleanroom Analysis Processes), což je nová speciální výstava, která profiluje celý řetězec procesů analyzování čistého prostoru.

Osvědčenou akcí je také stále oblíbené „Expertní fórum“ a jeho různorodá řada simultánně tlumočených (němčina <> angličtina) prezentací věnovaných různým tématům čištění dílů.

Na parts2clean 2017 se již zaregistrovalo přibližně 200 vystavovatelů na výstavní ploše zhruba 6 800 m2. To vysoce převyšuje počty rezervací, které byly zaznamenány ve stejném období v rámci příprav parts2clean 2015 a 2016.

„S potěšením jsme zaznamenali řadu nových vystavovatelů i vysoký počet stálých vystavovatelů, kteří si na parts2clean 2017 rezervovali ještě větší výstavní plochy,“ podotkl Olaf Daebler, globální ředitel parts2clean ve společnosti Deutsche Messe AG.

Mezi nové akce nadcházejícího veletrhu patří přehlídka „Procesy analyzování čistého prostoru“ (Cleanroom Analysis Processes), kterou společně organizují Německé centrum excelence čištění (CEC) a společnost Deutsche Messe AG.

Tato speciální výstava představuje skupinový projekt, na kterém se spojí osm výrobců, aby představili všechny komponenty, které jsou zapotřebí pro plně funkční laboratoř pro testování čistoty. Tyto komponenty budou prezentovány jako řetězec integrovaných procesů.

Návštěvníci veletrhu budou moci získat rychlý přehled o vybavení a zařízení, která jsou nezbytná k dosažení požadovaných cílů v rámci čistoty, a o technologiích a procesech, které se používají k testování a ověřování shody s těmito cíli.

Pravidelnou akcí v rámci parts2clean je Expertní fórum parts2clean. Expertní fórum, jehož konání je rozvrženo na tři dny a v jehož čele stojí Fraunhoferské sdružení pro čisticí technologie (Fraunhofer Cleaning Technology Alliance), je mezinárodně uznávaný zdroj odbornosti a znalostí řešení v oblasti průmyslového čištění dílů a povrchů.

Deutsche Messe
Messegelände
30521 Hannover
Tel.: 0511 89-0
Fax: 0511 89-32626
e-mail: info@messe.de
www.messe.de

Mohlo by se Vám líbit

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]

Trelleborg rozšiřuje své podnikání prostřednictvím akvizice společnosti Minnesota Rubber & Plastics

Společnost Trelleborg komentuje nedávno dokončenou akvizici americké společnosti Minnesota Rubber & Plastics. Tato firma se sídlem nedaleko Minneapolis je předním výrobcem polymerových a termoplastických komponentů […]

Dopag představuje nové portfolio pod značkou DispensTech.

Dopag Eastern Europe je dceřinou společností HILGER & KERN GROUP, která se svými více než 350 zaměstnanci a 40 pobočkami po celém světě je mezinárodním […]