Automotive

11. května 2018 10:09

Nové těsnění uložení kol od SKF nabízí extrémní výkonnost

Nové těsnění uložení kol SKF Scotseal X-Treme pro nákladní vozy a přívěsy se vyznačuje mimořádnou spolehlivostí a funkčností i při vysokých teplotách. Je dodáváno s bezkonkurenční zárukou 5 let / 800 000 km pro nákladní vozy a 7 let pro přívěsy.

Provozovatelé nákladních vozů a přívěsů mohou přechodem na nový model těsnění uložení kol od SKF dramaticky snížit nebezpečí předčasných selhání uložení kol, která představují vysoké náklady spojené s neplánovanými prostoji a odtahy vozidel.

Scotseal X-Treme je nejnovějším přírůstkem v zavedené řadě těsnění uložení kol SKF pro hnací a řízené nápravy i nápravy přívěsů: Scotseal Classic, Scotseal Long Life, Scotseal Pro a Scotseal Plus XL. Tato těsnění nabízí servisním firmám a prvovýrobcům nákladních vozů a přívěsů spolehlivost a dlouhou životnost i v těch nejnáročnějších provozních podmínkách.

Těsnění Scotseal X-Treme prodlužuje úplnou tříletou záruku na díly a zpracování, se kterou je dodáván typ Scotseal Plus XL, na bezkonkurenčních 5 let pro nákladní vozy a 7 pro přívěsy. Tato záruka je poskytována v rámci záručních programů bezproblémového provozu SKF TFO5 a TFO7. SKF může tuto velkorysou záruku nabídnout díky novým konstrukčním prvkům, jako je optimalizovaná geometrie profilů primárních a axiálních břitů, nová geometrie kovového spojovacího kroužku a břit z inovované hydrogenované nitrilové pryže (HNBR), který dále zlepšuje funkčnost jedinečného „vlnového“ provedení břitu. Tyto nové prvky společně umožňují dosáhnout bezkonkurenčně nízkých teplot pod břitem, nižšího tření za provozu, zvýšené ochrany proti průniku nečistot a delší životnosti těsnění.

Výměna těsnění uložení kola a domazání náboje zabere kolem dvou hodin. To může mít za následek značné náklady spojené s prostojem vozidla. Těsnění Scotseal X-Treme může díky své nové konstrukci omezit neplánované odstávky o polovinu a minimalizovat závady uložení kol způsobené problémy s těsněním. Nové těsnění rovněž odolává vyšším teplotám způsobovaným brzdovými systémy, které odpovídají novým předpisům a požadavkům na kratší brzdné dráhy. Těsnění Scotseal X-Treme bude k dispozici od začátku roku 2018 pro většinu standardních typů náprav a v řadě rozměrů.

Redakčně zpracováno z www.skf.com

Mohlo by se Vám líbit

O krok napřed – EMCO stroje s řídicím systémem SINUMERIK ONE

Digitálně nativní CNC řídicí systém SINUMERIK ONE s novými technologickými funkcemi a uživatelským rozhraním v novém designu se již úspěšně používá na soustruzích a frézkách […]

Cívka za cívkou pro vyšší efektivitu

Vysokozátěžové paletové regály pro Invesztál Cívky z nejrůznějších (barevných) kovových plechů představují základní materiál, ze kterého Invesztál vyrábí nejrůznější tvary a druhy střešních krytin a systémy […]

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Speciální služba přináší zákazníkům Panasonic Industry možnost získat produkt již vhodně předpřipravený pro jejich projekt či výrobu. Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro […]